Magnolie kwitnienie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Penelopa
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 sie 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

Kalmia pisze:Czy nikt nie ma magnolii tripetala? Podzielcie się doświadczeniem w uprawie...

Kalmia, ja mam tripetalę ;:138 Zakochałam się w niej 2 lata temu, gdy ktoś pokazał ją tu na forum :oops: Od razu wiedziałam, że to tylko kwestia czasu, żeby trafiła do mojego ogrodu :oops:

Wsadziłam w zeszłym roku i powiem Ci, że okazała się bardzo wytrzymałą magnolią.

Najpierw pomorskie wiatry pozbawiły ją liści - myślałam, ze się popłaczę jak w ciągu 20 minut wichury został sam patyczek. Byłam pewna, że już po niej. Ona ma ogromne liście, więc duży wiatr szybko je łamie. Myślałam, ze ją całą połamie. Usiłowałam je wiązać, ale wiązanie trzymało 5 minut.

Do tego zimą spadł taki śnieg, ze w końcu ją całą zakrył. Jak śnieg topniał, zaczęła sinieć. Poddałam się, już rozważałam co wsadzę na jej miejsce, nawet nie przypuszczałam, ze po tym wszystkim przetrwała.
A wiosną zrobiła mi niespodziankę, bo wypuściła liście, urosła już ponad 30 cm, na razie się trzyma.
Ja psychicznie przygotowuję się na to, ze niedługo znowu pewnie wiatr ją zmasakruje. Ale widzę, ze jest silna, może przystosuje się jakoś do nadmorskiego klimatu :) Zastanawiam się jak zabezpieczyć liście jesienią. Czy w ogóle zabezpieczać, czy pozwolić jej naturalnie dostosowac się do warunków - bo warunki się nie zmienią.

Myslałam, ze będzie miała trochę większe przyrosty, może za rok będzie lepiej.

Na pewno minie trochę czasu, aż zakwitnie. Ale poczekam - warto ;:3


do towarzystwa ma Nigrę ( ciężko odbijała po zimie, ale mimo to niedawno miała 2 kwiaty) , Rubrę ( 2 lata mam ją w ziemi i jeszcze nie zakwitła) i Goerge HK - tegoroczny prezent od męża, miała kwiaty.
Teraz choruję na którąś z żółtych ;:224
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

:wit Penelopa, dzięki za odpowiedż. Będziemy dzielić się doświadczeniami z uprawy naszych m. tripetala :) Właśnie te niesamowite duże liście najbardziej mnie zainteresowały. Kwiaty, jak mi się wydaję, nie są ciekawe, przynajmniej to co widziałam w necie nie zrobiło na mnie wrażenia. Ale może zmienię zdanie kiedy moja zakwitnie, kto wie? :)
Pozdrawiam serdecznie:)
Penelopa
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 sie 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

Liście są faktycznie fantastyczne, u mnie jednak ten wiatr mocno daje im w kość, są teraz juz trochę poszarpane.

Moja magnolia ma dopiero 75 cm, a największy liść ma 38 cm długości - szok :lol:

Kalmia, pokaż zdjęcie swojej, gdzie kupowałaś taką dużą ? w szkółce ?

i żeby nie było, ze od tematu wątku odbiegamy, to Twoja ma szansę zakwitnąc w najbliższych latach :D

Magda
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

Magdo, ja kupiłam moją m. t. w Leroy Merlin, od dawna tam stała jedna jedyna i pomyślałam, że chyba czeka na mnie :) Zdjęcie zrobię, jak będę na działce.
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witam ,posadzilem nasiona ,magnolia wielokwiatowa ma to byc ,roslinka ma 3 miesiace czy jest to magnolia??? i jak mam ja przezimowac ??? Dziekuje Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Pochwalę się moim zakupem! :lol:
Magnolia parasolowata

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś z Was posiada takową w ogrodzie?
Bardzo ciekawi mnie jak zimuje , i czy nie ma z nią jakiś zdrowotnych , lub innych kłopotów!

:wit
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Piekne okazy :D podobno w OBI sa duze wyprzedaze 50-70% duzo fajnych roslin :D
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Poprawka , już nie pytam o moją , już mam wiedzy dosyć , no to teraz to tylko naciąganie ogrodu mi chyba zostało! :roll:

:;230
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Rico, niestety to nie jest magnolia. To zwykła roślina polna - chwast. I nawet kiedyś sprawdzałem jej nazwę, ale chyba sobie nie przypomnę ;-)
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witam ,Dziekuje co za pech same chwasty!!!! prawie mi wyrosły ,Moze ktos ma mloda siewke magnoli jak wyglada?????Pozdrawiam
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Magnolia - uprawa

Post »

To co pokazała kilka postów wcześniej Babuchna wygląda na dwuletnia siewkę.
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witajcie!!! :wit

Trafiłam na ten wątek,wiec pokażę moje magnolie... :

NN
Obrazek

Nigra
Obrazek

Nigra a z tyłu Betty
Obrazek
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Magnolia - uprawa

Post »

O tak rico, ja w OBI kupiłam już sporo kwiatów na wyprzedaży- m.in chryzantemy, lawendę.Teraz czekam jak powojniki im poumierają trochę to znów taniej będą sprzedawać.Magnolię również tam widziałam za grosze, jednak nie pokusiłabym się- pozasychane pędy.Nie, była bardzo brzydka :?
An-ka prześliczne!szczególnie Nigra ma w sobie coś takiego urzekającego.W jakim są wieku?Zawsze fascynowały mnie te rośliny ale bałam się wypróbować ich u siebie- podobno wymagające.Zresztą nie mam na nie za bardzo miejsca :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”