Odstraszacze jakie są SKUTECZNE

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Odstraszacze jakie są SKUTECZNE

Post »

Witam
Po mojej działce pałętają się dzikie koty. Po ich wizytach "zyskuję":
- podeptane lub "sprasowane" rośliny
- mnogość kup w najbardziej reprezentacyjnych miejscach
- zapaszki latem
czyli same plusy jednym słowem ;:223 ...

Czy znacie jakieś skuteczne (wypróbowane) metody wyproszenia ich z mojego ogrodu?
Będę bardzo wdzięczna za porady - aktualnie mój "koci klub" zrzesza na stałe 3 koty + 2 dochodzące ;:155
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odstraszacze kotów- SKUTECZNE

Post »

Na allegro kiedyś widziałam takie zapachowe granulki do rozsypywania po ogrodzie na odstraszanie kotów i psów ale nie wiem czy są skuteczne :roll: Można również kupić pastucha i ogrodzić część ogrodu. Najlepszym jednak odstraszaczem kotów są psy :wink: Moi sąsiedzi mają koty ale one do mnie nie przychodzą bo boją się psów (mam 2) :D
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Odstraszacze kotów- SKUTECZNE

Post »

Można też w ustronnym nie rzucającym się w oczy miejscu wykopać spory dół, wypełnić piaskiem najlepiej gruboziarnistym, i obsadzić kocimiętką (nepeta cataria) lub walerianą lub innym pachniuchem lubianym przez koty. Połowa problemów powinna być z głowy. O ile oczywiście nie chce się psa;)
krysiek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 mar 2010, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odstraszacze kotów- SKUTECZNE

Post »

Witam.
Miałem podobny problem. Miarka przebrała się w ubiegłym roku, kiedy to dzikie koty
wybrały z oczka 6 szt najładniej wybarwionych karasi. Nie pozostało mi nic innego jak
zastosować elektroniczny odstraszacz kotów (działa też na psy). Od tego czasu nie zaginęła
żadna rybka, a koty omijają oczko szerokim lukiem (o ile dobrze pamiętam kąt działania 70° a odległość ok 20 m).
Pozdrawiam Krzysiek
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacze kotów- SKUTECZNE

Post »

Co to jest i jak działa? Gdzie można dostać?
krysiek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 mar 2010, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odstraszacze kotów- SKUTECZNE

Post »

Detektor po wykryciu ruchu emituje fale dźwiękowe nieprzyjemne dla zwierząt (psy, koty),
a niesłyszalne dla ludzi. Jedynie co należy zrobić to ustawić obszar to ochrony. :wink:
Pozdrawiam Krzysiek
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacze kotów- SKUTECZNE

Post »

Dziękuję pięknie za informacje .Nawet nie słyszałam o czymś takim.
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Odstraszacz na krety i nornice BROS i inne metody

Post »

Jeśli ktoś posiada odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROSto proszę napisać o jego skuteczności. Krety bardzo rzadko się u mnie pojawiają za to mam plagę nornic w tym roku. Wyłożyłem wiele trucizny do jamek ale raczej nie dało to pożądanego efektu.Nienawidzę tego cholerstwa(nornic) i zrobię wiele aby się ich pozbyć :twisted:.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: ODSTRASZACZ AKUSTYCZNY NA KRETY I NORNICE BROS - opinie

Post »

Witaj Bartosz :wit
Niestety mam taki sam problem z nornicami i póki co, nie znalazłam na nie żadnego sensownego sposobu. :?
Odstraszacz o jakim piszesz posiadam , ale u mnie nie zdał on egzaminu. Efekt był taki,że po wsadzeniu go w grządkę z marchewką nornice przeniosły się kilka grządek dalej do selera :pogon Nie wyobrażam sobie zamontować w ogródku kilkunastu takich Brossów, bo można by zwariować od tego buczenia ;:60 Sama jestem ciekawa opinii innych użytkowników. ;:142
pozdrawiam, Anita
maria55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 kwie 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: ODSTRASZACZ AKUSTYCZNY NA KRETY I NORNICE BROS - opinie

Post »

Mam brosa od ubiegłej wiosny - przez pół roku był spokój z kretami - potem niestety wróciły. Nie kopią przy samym odstraszaczu - tak około 4-5m wokół jest wolne, ale na pewno nie działa w takim obszarze, jak zapewnia producent. Natomiast nornice nic sobie z niego nie robią - korytarze tuż przy kołku :evil: Też nie mam sposobu na nornice - trucizny nie sypię, bo mam sześć kotów ( + trochę "przychodnych"). Koty co prawda przynoszą dość często nornice pod drzwi, czyli coś tam robią, ale w porównaniu do skali problemu - to nic. Wkładanie psiej sierści do norek też niewiele daje. Mam wspaniale polującą na nornice sunię - ale ona woli biegać na pobliskie łączki, zresztą tak udeptuje kwiaty, że też jej specjalnie nie zachęcam do działania w ogrodzie. Jak na razie nie znalazłam skutecznego sposobu ograniczenia populacji - chociaz są lata lepsze i gorsze. Konsekwentnie dokupuję cebulowe i ćwiczę się w stoickim podejściu do problemu :lol:
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ODSTRASZACZ AKUSTYCZNY NA KRETY I NORNICE BROS - opinie

Post »

A mój jeden przychodzący na obiady kot,typowo dziki,którego nie można nawet pogłaskać,chyba,że ma ruję,zostawia martwe nornice między grządkami.Śmierdziały niesamowicie.
Kaśka
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ODSTRASZACZ AKUSTYCZNY NA KRETY I NORNICE BROS - opinie

Post »

Wielkie dzięki za wasze opinie.Gdyby nie one to straciłbym 150zł na jak się okazuje zbędną rzecz.Miałem zamiar 3 zakupić.Jeszcze niedawno miałem znacznie mniej nornic dzięki mej wyjątkowo łownej kotce(i wyjątkowo fajnej z charakteru),która niestety albo gdzieś tragicznie skończyła albo postanowiła odejść bo ponad miesiąc już jej nie ma :(. Jeśli już nie powróci to zdecyduję się na posiadanie kolejnego kota,który być może będzie równie drapieżny . Tymczasem gdy nie mają naturalnych wrogów będę jeszcze próbował z zatruwaniem i wypróbuje jeszcze karbonit i świece dymne i może też pułapki.Nie spocznę dopóki nie wytępię tego cholerstwa całkowicie :twisted:.
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ODSTRASZACZ AKUSTYCZNY NA KRETY I NORNICE BROS - opinie

Post »

Bartoszu,jak wspominałam jestem nowa,ale działalność kociczki mogę potwierdzić osobiście.pojawiała się rzadko,ale była i jest [chyba]dalej skuteczna.Albo nornice sobie poszły same?
Kaśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”