Patison

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 244
Od: 2 cze 2010, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żerżeń (centralne Mazowsze)

Re: Patison

Post »

pierwszy zbiór, siew 29 kwietnia, odmiana Scallopini

na zdjęciu owoce mają ok. 8 cm średnicy

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patison

Post »

Odmiana Soraya to odmiana cukinii nie patisona
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Jankiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 244
Od: 2 cze 2010, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żerżeń (centralne Mazowsze)

Re: Patison

Post »

Masz racje Tomek, pomieszałem nazwy i już poprawiłem.
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Patison

Post »

Ja mam małe pytanko, jak nazywa się ta odmiana patisonów bo chciałem sobie w przyszłym roku zasadzić i zamarynować, ale nie wiem czy jest to zwykła odmiana czy jakaś szczególna.

Obrazek
matmars
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 sie 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice gniezna

Re: Patison

Post »

Witam ja marynowałem patisony odmiany disco ( bardzo małe ok 3 dni po zawiązaniu) są przepyszne :D zalewa taka jak do ogórków konserwowych troszeczkę mniej octu
Awatar użytkownika
monapuola
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 22 lip 2010, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dzialeczka wielkosci chusteczki

Re: Patison

Post »

Ja mam patisony disco, juz kilka "talerzy" uroslo, a sialam do gruntu na poczatku czerwca, bo sadzonki posadzone 15 maja niestety zmarzly. Mam jeszcze odmiane zoltych patisonow, ale nie znam nazwy. Kupilam je w lidlu. Rosna chyba na wysokosc, zawiazuja jakies male paczki, ale kwiatow nie widac, a tym bardziej malych patisonkow:( Ale bedzie zaskoczenie, jak na krzaczku zamiast patisonow pojawia sie... cukinie (juz nie pamietam co gdzie sialam, ale liscie wskazuja raczej na patisona).

Disco sa latwe w uprawie i zwykle ladnie owocuja, ale ta ich gruba skora jest niestety trudna do obrania. Robie z nich kotlety w paniere, tak samo jak z cukinii.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patison

Post »

Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
mindless
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 sie 2010, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Patison

Post »

dorcinda - moze i 20 cm ale pattissony około 6-10 cm pyszszszszne na leczo jak i na surowo :) na leczo nie obieram ich anie nie dryluje bo są odpowiednio miekkie ale pisze tu jednak w innym celu kupujac nasiona pattissona disco pewnego producenta w paczcze nasion najwyrazniej natrafiłem na obcego :D i pech chciał ze był to pierwszt owoc jakiego sprobowałem z mojej uprawy podsmazyłem go na tłuszczu z nadzieja ze bedzie smakowac jak cukinia a tu klops - smierdział zieleniną :d nastepny owoc z tego krzaka zostawiłem aby zobaczyć co z tego bedzie :) (chciałem jescze zaznaczyc iż pierwszy owoc nijak przypiminał pattissona był biały co prawda, spłaszczony ale brak mu było "falbanki". teraz okazał się ze owoc który wyrósł jestjest biały, wielkości 5l wiaderka i wygladem przypomina spłaszczoną dynię :D
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Patison

Post »

Mindless, jak Ci urosło takie mostrum i w dodatku niesmaczne, to nie zbieraj przypadkiem nasion z pozostałych, bo wszystkie dynie łatwo sie krzyżują.
Co do patisonów disco - najsmacznie są o średnicy do 10 cm, delikatne ale lekko chrupiące nawet zapiekane. Jeden ukrył się przede mną i dorósł do 20 cm średnicy, został zjedzony w postaci zapiekanki nadziewanej mięsem i tez był smaczny, ale wymagał dłuższej obróbki cieplnej.
Dorota
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patison

Post »

Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
KONdzio1156
100p
100p
Posty: 125
Od: 30 lip 2010, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ostrów wlkp (pruślin)

patison

Post »

jakie zbiory z tego roku patisonów??? ja jeden reszta zgniła :lol:
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: patison

Post »

Ja miałem 2 patisony z jednej rośliny a miałem 1 roślinę odmianę disco. W tym roku wsiałem patisona z ''ciekawości'' jak rośnie
tak jeden z nich wygląda był bardziej biały teraz się trochę żółty zrobił twardą ma skorupę jak kamień

http://img708.imageshack.us/img708/3769/zdjcie0130l.jpg
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
KONdzio1156
100p
100p
Posty: 125
Od: 30 lip 2010, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ostrów wlkp (pruślin)

Re: patison

Post »

no ja miałem 2 krzaczki z jednego miałem 1 normalny ale póżnej mało owoców a owoców i 3 zgniły :cry: póżniej wyrosły dwa rosły sobie normalnie myślałem że będe miał jeszcze dwa a tu zżółciały i twardy myślałem na początku że miękki a tu twardy (odmiana disco firma vilmorin)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”