Magnolia- nawożenie

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

Nie jeste m specjalistką od magnoli, choć je uwielbaim. Według mojej wiedzy to magnoli lubi miejsca słoneczne, ale lekko kwansą glebe ok 5ph-6ph. Nie wiem do jakiej Ty ziemi ją posadziłas?
Magnolie nie lubi przesadzania, więc nie wiem czy powinnas ją przesadzić do nowej lekko kwaśniej ziemi. Moze odezwą sie specjalisci od magnoli, oni lepiej tobie doradzą, co zrobic jak juz magnoli jest posadzona. Czy dodac ziemi ? czy przesadzić?
Możesz ją wyściółkować korą. To na pewno nie zaszkodzi. Nie wiem dlaczego ma dziury w liściach, wygląda jkaby ją coś zjadało.Ale to tylko mojedomysły. Poczekaj na oponie innych, bardziej doświadczonych.
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

Agnieszka. To naprawdę jeden z niewielu profesjonalnych nawozów do rh i nie tylko. Z powodu rozmiarów magnolii i aspektu ekonomicznego nie jest w praktyce stosowany do tych krzewów. Jak są krzewy mniejsze można go z bardzo dobrym efektem stosować. Częstotliwość oczywiście zależy od pogody. Lepiej stosować zasadę: rzadziej a porządnie (tj. więcej wody). Choć nie może tu być reguł, myślę że raz na miesiąc w zupełności wystarczy (ogromną jego zaletą jest to, że prawie nie sposób nim przenawozić). Pozostałe podlewanie już samą wodą dopełni dzieła. Pozdrawiam. Jarko
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

I_mo . Ogólnie kiepska sprawa, choć nie beznadziejna, magnolia wymaga poświęcenia jej trochę czasu. Po pierwsze: musisz ja niezwłocznie opryskać na szkodniki (minujące liście a niewykluczone że i korzenie), preparatem podlać też pod krzewem w obrębie korzeni (np. Mospilan). Po drugie: sprawdż pH podłoża, co ułatwi odpowiedz czy ma pozostać czy winna być przesadzona (pamiętaj, że magnolie nie znoszą przysypywania korzeni kolejnymi warstwami ziemi- nie myl tego ze ściółką). Po trzecie: jak podłoże będzie ok to musisz się zdecydować: zastawiasz albo magnolię albo lilaka (razem obok siebie w takiej odległości na pewno nie mogą rosnąć, nie tylko ze względu na rozmiary ale też z tego powodu, że lilak jest zbyt ekspansywny i szybko zagłuszy magnolię). Po czwarte: przy wyborze stanowiska dla magnolii, obok podłoża, najważniejsze jest aby było dobrze osłonięte od północnego-wschodu i rosła w miejscu w miarę zacisznym i słonecznym. Po piąte: po tym wszystkim musisz ją zasilić nawozem, najlepiej dolistnie. Jak ją zostawisz w tym samym miejscu to wypiel te chwaściory. Powodzenia. Jarko
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

A czy siarczan amonu można już teraz podsypać pod magnolię czy to jeszcze za wcześnie?
Paulina
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

Do kiedy można zasilać magnolie? Teraz właśnie zawiązuje pączki, więc trzeba dać jej "papu" , ale chciałabym aby zdążyła zdrewnieć przed zimą. Mogę jeszcze nawozić?
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

Ja bym już nie nawoziła nawozami z azotem.Ostatnio dorzuciłam troszkę siarczanu magnezu,a w ogóle to pod cenniejsze krzewy dałam szczepionkę mykoryzową.
Halina
ally
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 maja 2012, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

Witam,
zakupiłam dzisiaj magnolię i w ogrodniczym powiedzieli mi, że należy ją nawozić na jesień dopiero. W internecie wszędzie jest napisane że magnolie się do lipca nawozi. Nie wiem co o tym myśleć. Mógłby mi ktoś pomóc, bo nie chcę zmarnować tego pięknego drzewka ;-). :roll:
olga28
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magnolia- nawożenie

Post »

Witajcie,
Proszę o poradę. W tym sezonie muszę zakwasić glebę pod magnolią i rododendronami. Zamierzam użyć siarczanu amonu i po tygodniu nazwozu wieloskładnikowego. Z tym ze nie chcę przedobrzyć bo w gotowym nawozie pewnie będzie też coś do zakwaszenia. Czy mogę być spokojna podsypując jednym i drugim w odstępie tygodnia dwóch czy tylko zakwaszenie wystarczy, a później po kwitnieniu podsypać nawozem żeby zawiązały się ładne pąki na przyszły sezon?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”