Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

W 2008. jesienią posadziłam 5 cebul czosnku Christophii. Wszystkie ładnie zakwitly. W tym roku też kwitną, ale są niskie, a jedna cebula w ogóle zginęła. Czy mogło ją coś zjeść?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Agrokasiu ładny ten czosnek hair, mojemu koledze i mnie nie wytwarzają sie te "włosy" nie wiem dlaczego :roll:
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Już drugi sezon mam czosnek Montanum Spirale. Wytworzyła się ładna gęsta szczoteczka, ale kwiaty nawet się nie zapowiadają. Rośnie w nieco zacienionym miejscu, może to jest przyczyną?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

;:7 wydaje mi się, że wszystko zależy od wysokości czosnku. Wysokie czosnki sadzę między bylinami, wtedy bardzo ładnie wyglądają ich główeczki wystające gdzieniegdzie nad grządką, Natomiast niskie sadzę w grupie, bo wtedy dopiero mogę docenić ich urodę (czosnek krwisty fot. 3)

Obrazek
Obrazek


pozdrawiam :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Czosnek Mont Blanc i nectaroscordum. Ta kula ma około 10 cm średnicy!


Obrazek
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Zebrałam dojrzałe nasiona czosnku Christophii. Mam zamiar dochować się własnych roślin. Nie wiem, kiedy wysiewa się nasiona czosnku? Czy w ogóle rozmnażanie czosnku z nasion daje efekty?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Wydaje mi się, że czosnek można siać teraz( w sierpniu). Z moich obserwacji wynika, że u mnie sieje się on sam, tzn. nasionka dojrzały i wysypały się obok. Wiosną znalazłam małe sieweczki, którym gdzieś w czerwcu zanika zielony szczypior,natomiast w ziemi narastają cebule i tak co roku. W końcu młoda cebula jest na tyle dojrzała,że zakwita.
Stosowałam też inna technikę, żeby te siewki mieć bardziej na oku. Zebrałam nasionka i wysiałam na grządce wiosną (początek kwietnia), wzeszły podobnie jak szczypiorek i też około czerwca zanikła część nadziemna, a zaczęły narastać w ziemi cebule. Myślę,że muszą jeszcze rosnąć ze 2 lata, by zakwitły. Ponieważ wiem gdzie je posiałam to mam pewność,że przez przypadek nie zniszczę maluchów. Pozdrawiam wakacyjni :wit e
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Dziękuję, Byna! U mnie czosnek nie rozsiewa się, ponieważ obcinam przekwitające kule. Nasiona mam z takiej właśnie kuli, która dojrzała w wazonie. Myślę, że posieję w doniczce i zadołuję, bo inaczej zapomnę miejsce i zarośnie zielskiem.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Aisyrk pisałaś ,ze zgineła ,Ci jedna cebula...sprawdż w jakiej kondycji masz reszte cebulek,Czosnki są przysmakiem ślimaków bez skorupek.Potrafią zjeść wszystko co masz ,,cebulowego,,na ogrodzie.Dobrym rozwiązaniem jest powtykać ząbki zwykłego czosnku miedzy cebule kwiatowe.To odstrasza ślimaki.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Pestko, czy mam teraz pogrzebać w ziemi, aby sprawdzić stan cebul? Nie planowałam przesadzania czosnku w tym roku.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Aisyrk, przetrzymaj nasionka do wiosny i wtedy posiej. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

no teraz pogrzeb...delikatnie odkryj cebulki z wierzchu,ale nie wykopuj cebul i nie ruszaj korzeni.Jeśli ślimaki są to na pewno je zauważysz na górnej części cebuli.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Czosnek ozdobny - rabata

Post »

Napiszcie kilka słów o hodowli , metodach sadzenia, warunkach i rodzaju czosnków. Czy potrzebują dużo wody , jaką glebę z jakimi bylinami je łączycie ??
duduś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”