Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Psy w ogrodzie

Post »

Jest taki sposób na szczeniaki, bierze się mocno nadmuchany balon, owija w pogniecioną folię aluminiową, i zakopuje tam gdzie pies lubi kopać, ale nie wiem czy na dorosłego psa podziała.
anusiac
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2010, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psy w ogrodzie

Post »

Taaa na razie nici z ogrodu... pies jest juz mądry i mu sie nie chce psocic ale ta sunia to jeszcze głupia jak grum!!! nawet ostatnio zaczęła rozbierać stodołę :shock: więc wniosek jest jeden, psy będą w kojcu a wypuszczać będziemy jak będziemy mieć je na oku a na włamanie zakładamy monitoring :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Psy w ogrodzie

Post »

Po zgarnięciu ziemi z trawnika i wyrównaniu kolejnej dziury wielkości stodoły wyszłam z siebie i stanęłam obok :evil: I z tej złości wymyśliłam rozwiązanie!!! Jako, że pies rozkopywał pas ziemi wzdłuż tarasu, szerokości plus minus pół metra, a długości czterech czy pięciu metrów (za każdym razem robił jedną dziurę długości swojego czterdziestokilowego cielska, ale w sumie kolejne dziury złożyły się na Rów Mariański!), tedy nabyłam drogą kupna zieloną siatkę metalową o drobnych oczkach i po wyrównaniu wykopu nakryłam wszystko tą siatką przyciętą do odpowiedniej długości. Siatka została wzmocniona "szpilkami" z grubego drutu. I to działa!!! Raz jeden pies próbował się wkopać w siatkę, ale jakoś mu nie wyszło :tan

Teraz czekam na następne psie pomysły, ciekawe, gdzie tym razem znajdzie sobie miejsce na dziurę :roll:

(pies jest pilnowany niemal cały czas, ale nawet królowa hiszpańska czasem musiała zejść ludziom z oczu 8-) )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Psy w ogrodzie

Post »

loeb pisze:Jest taki sposób na szczeniaki, bierze się mocno nadmuchany balon, owija w pogniecioną folię aluminiową, i zakopuje tam gdzie pies lubi kopać, ale nie wiem czy na dorosłego psa podziała.
W pierwszej chwili pomyślałam, że podajesz najnowszą metodę antykoncepcyjną dla psów! :;230 :;230 :;230
IS-ki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 maja 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Piesek kontra iglak

Post »

Co zrobić aby piesek nie deptał i ?nie znaczył? terenu przeznaczonego na uprawę iglaków? Zmierzyłem się z tym pytaniem gdy w ogrodzie pojawił się pies. Do tej pory miałem cały rządek różnych iglaków: szmaragdy i malutkie świerki. Nie chciałem, aby pies zaczął tam biegać i rozgrzebywać korę, lub co gorsza niszczył agrowłókninę, którą zabezpieczyłem przed chwastami teren, lub dokonywał tzw. Znaczenia terenu. Ta tkanina jest na tyle delikatna że pazury zwierzaka łatwo by ją rozszarpały.

Szukałem jakiegoś małego ogrodzenia, które w dyskretny sposób ogrodziłoby mi ten teren przed psem, a jednocześnie nie utrudniłoby mi dostępu do roślin.

Przeraziły mnie koszty jakie wydałbym na płotek trawnikowy z drewna w związku z zabezpieczeniem przed pleśnią, musiałbym to impregnować, malować? do siatki stalowej musiałbym kupić słupki oddzielnie i wcale nie wyglądałoby to ładnie.

Ale znalazłem mały płotek sztachetowy, trawnikowy, który na wysokości 50 cm i długości 2 metry skutecznie chroni moje rośliny i do tego jest ładny. Nie musze go malować ani konserwować. Jest lekki i bardzo łatwy w montażu. Kupiłem go w Internecie. Dziś zabezpiecza moje iglaki przed pieskiem.

Dodam, że są dostępne środki które mają za zadanie odstraszać psy i koty (np. produkcji Bros)
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Piesek kontra iglak

Post »

Ja nie poradzę nic ale kiedyś żeby swojego niszczyciela ograniczyć z moczowaniem terenu postanowiłem mu wbić w ziemię patyk wytarty w jego moczu tak by go oblewał, a nie krzaczki.
Może u Ciebie też to pomoże ?
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: "Psi" problem... czyli pies w ogrodzie

Post »

FirmaSkowronski pisze:Ale znalazłem mały płotek sztachetowy, trawnikowy, który na wysokości 50 cm i długości 2 metry skutecznie chroni moje rośliny i do tego jest ładny
A nie jest to , oczywiscie cakowicie przypadkowo, "płotek ogrodowy farmerski 200x50" , do kupienia na w ww.cośtamcośtam? :;230. Czekam z niecierpliwością na posty o podestach i pergolach.Pozdrawiam ,Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Amee
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 sty 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogród a pies

Post »

Kochani !
Czy macie jakieś sprawdzone metody na to ,by pies nie niszczył roślin i krzewów .Mam problem z moim owczarkiem niemieckim , coś mu przeszkadza i obgryza moje krzewy (łamie zębami gałązki )a w zimie jak któryś z krzewów jest owinięty agrowłókniną to dostaje szału i ściąga ją uszkadzając czasem cały krzew (w tamtym roku wykopał w listopadzie moją jedyną magnolię)
POMOCY
Obrazek Obrazek
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

A w jakim wieku on jest?
Awatar użytkownika
Amee
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 sty 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Pies ma prawie 3 lata , dodatkowo swoimi wielkimi łapskami łamie te mniejsze sadzonki , ogradzałam ale to na nic i tak włazi !może to wina tego że w zimie mniej czasu się mu poświęca ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogród a pies

Post »

Pewne na wszystko mu pozwalałaś i uważa że on jest szefem. Mam dwa psy i przez to trudniej je zdyscyplinować ,bo nawzajem sobie przeszkadzają,ale do folii wstęp wzbroniony ,gdy kot ucieknie do folii , to one już dalej go nie gonią. Musisz być dla psa przywódcą ,a potem może powoli będzie Ci się słuchał.Jednego nauczyłem chodzić po drabinie i po drzewach ,ale teraz mam kłopot ,bo żaden płot dla niego nie jest przeszkodą.
Awatar użytkownika
Amee
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 sty 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Pies wszystko niszczy pod naszą nieobecność , jak ktoś jest w domu to jest grzeczny jak aniołek ;:170 ,a najfajniejsze jest to że jak wracam do domu a pies siedzi w kojcu to wiadomo że coś przeskrobał !Ma więc świadomość że żle zrobił ;:224
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Ogród a pies

Post »

Amee pisze:Ma więc świadomość że żle zrobił ;:224
Na pewno nie ma świadomości. Być może był karcony po przestępstwie, nie w trakcie i nie kojarzy kary ze swoim występkiem, ale z powrotem pani(pana).
Mój zbój nie dawał się okiełznąć, więc poszedłem na kompromis. Oddałem mu dużą część ogrodu, pozostałą wydzieliłem. Takie ogrodzenie w ogrodzeniu. Pies na to przystał. ;:138
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”