Róże niebieskie, zielone, czarne.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Róże niebieskie, zielone, czarne.

Post »

Witam wszystkich :D Zastanawiam się w jaki sposób można otrzymać niebieską róże. Widziałem coś takiego w kwiaciarni i przyznam, że efektownie wyglądało. Z tego co sie dowiedziałem, to można zrobić tak, że do wody z białą różą dodaje sie jakiś specjalny płyn i on barwi płatki na wybrany kolor. Czy to prawda ? A może istnieją jakieś inne metody ?
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Te róze w kwiaciarniach są farbowane.Moze jakbyś podlewał takim roztworem białą rózę to będzie niebieska ,ale czy krzak się nie zmarnuje?
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Widziałam w OBI sadzonki niebieskiej róży. Pozdrawiam Magda. :lol:
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Jak byłam dzieckiem, to przypominam sobie, że lało się atrament do flakonu z ciętym białym kwiatem (nie pamiętam czy to była róża) i kwiat zabarwiał się na niebiesko. Ale podkreślam jeszcze raz, że chodziło o kwiat cięty. Gdyby podlewać roślinę w ziemi, mogłoby to jej zaszkodzić.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

mam poważne wątpliwości co do rzeczywistego koloru róży w OBI, kolor na etykiecie często bywa mylący :wink:
Myślę, że jeszcze trochę czasu upłynie, zanim będziemy mogli mieć niebieskie róże w swoich ogrodach :wink:

Na innym forum jeden z jego uczestników pisze, że podlewał rosnącą różę wodą z atramentem i uzyskał niebieski kolor...Zdjęcia jednak nie załączył :D
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

No a ja znalazłam chyba tę samą informację tu
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

W OBI pisało że niebieska i taka była na zdjęciu lecz jej nie kupiłam. Jeszcze nie wiem dlaczego ;:88 . Czytałam też w moim pięknym ogrodzie. To były jakieś zimowe numery, jednak teraz nie pamiętam który to numer. Pozdrowionka Magda.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Ja tez, z koleżankami robiłyśmy takie eksperymenty z atramentem i kwiatem ciętym (pisałam wyżej) Ale to jest dobre dla zabawy a prawdziwą frajdą by było mieć krzak rozy o kwiatach naprawdę błękitnych, nie barwionych!


Karolciu, nie chcę Cię martwic, ale jeśli nie widziałaś samego kwiatu, a tylko zdjęcie i napis, to spójrz w moim wątku na tulipany na przedostatnim zdjęciu, 23 str. One tez były na zdjęciu opakowania niebieskie i było napisane: niebieskie! A na moim zdjęciu widzisz ich prawdziwy kolor! :? Nie znaczy to, ze mi się nie podobają, ale nie są niebieskie!

_________________
Athenka
50p
50p
Posty: 72
Od: 13 kwie 2007, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Rysiul, to jest tak jak z niebieskimi tulipanami, na zdjęciu bywają wręcz atramentowe a w rzeczywistości są fioletowe (te z śliczne) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=7704

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Do niebieskiego wybarwienia róż np odmiany Rosa 'Mainzer Fastnacht'
potrzeba roślinie dostarczyć nawóz zawierający dużo magnezu bez fosforu.
Niestety nie dowiedziałem się jaki nawóz stosuje osoba która w ten sposób
otrzymuje śliczne niebieskie róże.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Cieszę się, że temat wzbudził takie zainteresowanie. Ja słyszałem właśnie, że cięte kwiaty wkłada się łodygami do atramentu i faktycznie barwi je, jednak kwiaty dużo szybciej "padają" aniżeli nie były by poddawane próbie barwienia.

Na pewno na wiosnę poexperymentuję bo bardzo lubię mieć coś nietypowego u siebie w domu bądź na działce.

Odmiana Rosa 'Mainzer Fastnacht' o której piszesz wygląda mi bardziej na kolor fioletowy niż niebieski :? Widziałem na allegro kilka aukcji z niebieskimi różami ale mi to wygląda na jakiś pic-fotomontaż. I tutaj zwracam sie z prośbą: czy znacie jakieś inne odmiany poza 'Mainzer Fastnacht" które po włożeniu dużo trudu i serca podziękują latem piękną niebieską barwą ?
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Rysiul pisze:
Odmiana Rosa 'Mainzer Fastnacht' o której piszesz wygląda mi bardziej na kolor fioletowy niż niebieski :
Właśnie o tym piszę bez nawozu kolor jej jest piękny fioletowy z nawożeniem staje się prawie niebieska, co nie znaczy że inne odmiany nie są od niej bardziej niebieskie. Tę znam z nazwy i mojej działki i dlatego przytoczyłem jako widoczny przykład.
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Rysiul pisze:Ja słyszałem właśnie, że cięte kwiaty wkłada się łodygami do atramentu i faktycznie barwi je.
Ja kiedyś w szkole miałem taki eksperyment, tylko, że nie z atramentem, a z wodą po farbach (niebieskiej).
Do eksperymentu użyłem frezji i po jakimś czasie stania w owej wodzie zrobiły się lekko niebieskie. Jednak wydaje mi się, że te farby były za słabe i gdyby użyć jakiegoś atramentu albo tuszu, to efekt byłby mocniejszy.
Pozdrawiam, Marcin ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”