Kret,karczownik, nornica czy...? - 1cz.(2005.09-2007.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

polecam kota, truciznę i lapkę na myszy (wszystko razem). na pewno pomoże.
To jest najlepsze wyjście. Inne są ale nie tak skuteczne.
ps. obowiązkowo pozatykać możliwie jak najwięcej niepotrzebnych otworów.
I nie zostawiać otwartych drzwi niepotrzebnie.
Ja osobiście używam takiej nowocześniejszej łapki na myszy i to wystarcza.
Jakub . . . . .
Macio

Post »

Jakiej nowoczesniejszej lapki. Ja znam tylko tradycyjne.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

nie znam jej nazwy ale jest z plastiku z ząbkami w środku. Zaciska nie ramka z drutu ale płytka plastikowa. Myślałem, że to zabawka ale to zabija myszy!!! I wygląda bardziej humanitarnie :D
Na dodatek nie walnie Cię drut po palcu jak niechcąco uruchomisz zapadnię.
Idź do sklepu gdzie to sprzedają a może tam ją spotkasz.
Jakub . . . . .
Macio

Post »

A mozesz dać jej zdjęcie. W sklepach takich nie widzialem. :D .
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

niedługo będę robić fotki na działce, to pstryknę. 8) :lol:
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Opowiadał mi w latch 80-tych pewien znajomy o super sposobie.
Teren gdzie działał kret intensywnie podlewał i dawał 360 Volt to wyskakiwały ....na pół metra.Nie stosowałem tej metody ale .......
Janusz
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

kret i nornice

Post »

W zwalczaniu nornic i turkucia swietnie sprawdza sie szachownica kostkowana i korona cesarska
Janusz
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:Opowiadał mi w latch 80-tych pewien znajomy o super sposobie.
Teren gdzie działał kret intensywnie podlewał i dawał 360 Volt to wyskakiwały ....na pół metra.Nie stosowałem tej metody ale .......
Janusz
Tylko, że można samemu też wyskoczyć ... :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: kret i nornice

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:W zwalczaniu nornic i turkucia swietnie sprawdza sie szachownica kostkowana i korona cesarska
Janusz
Tak, ale na niewielkim odcinku 1-2 m. Na kreta też. Tam, gdzie mam te rośliny to kreta ani śladu. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Macio

Post »

Dociekliwy pisze: Czy kret wychodzi na powierzchnię ? :wink: ........
Jak na dzialkowca to zadajesz dziwne pytanie.Sąsiad w tym roku zabil 3 krety na powierzchni. :lol: :lol: Myszolapka jest tak mala ze mozna ja wsadzic do nory. tylko czy by zdala egzamin ....... :cry:
Dociekliwy

Post »

Macio pisze: Jak na dzialkowca to zadajesz dziwne pytanie. Może dzialkę znasz tylko z opowiesci ???.
Macio jak na działkowca z kilku miesięcznym stażem masz nadzwyczaj duży zasób wiedzy . Aż mnie zaczyna zastanawiać czy aby na pewno mówiłeś prawdę ?
Macio tym cytatem mnie obrażasz .Może ty widujesz na codzień krety chodzące po Twej działce pomiędzy marchewkami i pietruszkami lecz wybacz ale ja w swym 20 -letnim stażu działkowca ani razu nie widziałem kreta spacerującego po ścieżkach mej działki . A może przychodzę na działkę nie o tych godzinach co trzeba ?
Macio

Post »

Jak stwierdzenie moje o tresci "Jak na dzialkowca to zadajesz dziwne pytanie" jest dla ciebie obrazliwe to przepraszam. :lol: Czy trzeba miec duży zasób wiedzy by napisać "Sąsiad w tym roku zabil 3 krety na powierzchni". Powtarzam slowa sasiada.
Czy uwazasz że każdy mlody dzialkowiec jest glupi i o malej wiedzy. Jak pisalem w temacie "kwiatek z wapnem " kupilem sobie WIELKĄ ILUSTROWANĄ ENCYKLOPEDIE ROŚLIN OGRODOWYCH” READERS DIGEST i ją czytam. Mam też książke "Tydzień na dzialce" , kupuję co miesiąc"Dzialkowiec" i wiele innych. Ja to wszystko czytam.Czy to dziwne wedlug ciebie że ktoś lubi dużo czytac. Czy naprawdę jest to podejrzane???.:lol: :lol: .
Dociekliwy

Post »

Macio pisze:Jak stwierdzenie moje o tresci "Jak na dzialkowca to zadajesz dziwne pytanie" jest dla ciebie obrazliwe to przepraszam
Czy uwazasz że każdy mlody dzialkowiec jest glupi i o malej wiedzy.
Macio dla mnie obrażliwym była właśnie druga część tego cytatu .
Macio nigdy nie mówiłem że młody działkowiec jest głupi . Tylko wejdż proszę w pierwsze Twe posty jakie pisałeś , to doczytasz się w nich jak to niewiele wiesz , prosisz o rady .......itd. Aż tu nagle po paru miesiącach ..... Macio jest chodzącą encyklopedią . Tylko chwalić Cię za Twe oczytanie i chłonność wiedzy . :roll:

A to dla Twej ciekawości - http://www.rumburak.za.pl/ARTYKULY/zwierzeta/kret.php

Macio że Twój sąsiad zabił w tym roku 3 krety to nie znaczy że je upolował jak chodziły sobie po powierzchni ziemi. Musiał na nie polować , czekać nad kopczykiem , jak wyrzucały ziemię i wtedy jego łopatą wykopał i wyrzucił na powierzchnię ziemi , po czym go zabił .
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”