Jaka kosiarka spalinowa z silnikiem B&S

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
viruss3000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 cze 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka kosiarka spalinowa z silnikiem B&S

Post »

Witam wszystkich.
Przymierzam się do kupna kosiarki spalinowej do koszenia trawnika ok 650m^2. Teren jest bez pochyłości o niewielkich nierównościach.Kosz jest konieczny.
Czytałem różne wypowiedzi i wszyscy polecają kosiarki z silnikami Briggs & Stratton więc chce produkt z takim silnikiem.

I teraz pytanie. Jaki model wybrać ? O jakiej mocy (Czy 3,5KM to zamało lub czy 6KM to za dużo ? Jak to sie odnośi do spalania paliwa?)? Czy warto inwestować w kosiarkę z napędem ? A po co to opcja mielenia i czy warto?
NA kosiarkę chciałbym przeznaczyć do ok. 1000zł


Oto moi faworyci:

[*]Faworyt ........
Najtańsza 779zł ale zarazem o najmniejszej mocy 4KM i bez napędu

[*] MTD
......
999zł niestety pchana. Ale ma opcje mielenia i duży kosz 75L

[*]VICTUS VSS 48 BQ50 ...........
1000zł z napędem i silnikiem 5KM 190cm^3

[*]NAC WR6520
.........
Najmocniejsza 6KM ale niestety pchana.1019zł

[*]VICTUS VSS 48 K50
...........
Mój numer jeden. 1097zł.5KM z napędem. 3lata gwarancji. Ale słaba pojemność 140cm^3

[*]HUSAR
...........
Najdroższa ale czy warto ? 6KM. Napęd. Mielenie. Duże koła i kosz

[*]A może polecacie jakąś inną?

Zgodnie z regulaminem nie podajemy linków do all.... - usunęłam (aniawoj)
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jaka kosiarka spalinowa z silnikiem B&S

Post »

Jak do Ciebie to silnik 4 - 4,5KM. Większy Ci nie jest potrzebny bo Ty tej kosiarki przez 10 lat nie zajeździsz !.
Ja mam 4,5KM i jest do moich 4500m kw. za słaba, silnik już zajeździłem po 3 sezonach (teraz idzie 4 i penie ostatni). Teraz pali mi więcej oleju niż paliwa :D (Partner 4553). Dałem za nią 1199zł. Obudowa nie przegniła nic a nic.

Ja potrzebuję kosiarki od 5,5 do 6KM. Kiedyś taką wypożyczyłem i aż do góry się unosiła tak kosiła :D

Wcześniej miałem MTD z marketu 3,75KM jeden sezon mi wytrzymała, zajeździłem silnik. Kosiarka kosztowała wtedy 349zł :D


Jak kupisz jakąś w markecie z silnikiem B&S to Ci wystarczy. Napędu nie potrzebujesz. Niech ma chociaż kosiarka 46cm szer. koszenia. Optymalnie max. 53cm.
Skocz dziś do marketu lub do sklepu z kosiarkami i zobacz co mają. Tylko się targuj bo oni mają marże rzędu 20-30% (Husqvarna).

Opcja mielenia lepiej rozdrabnia trawę koszoną, jej źdźbła. Ja bym tego Tobie nie kazał kupować.

Spalanie mojej kosiarki to jakiś 1-1,3L na 1200m kw.
baryo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 maja 2011, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka kosiarka spalinowa z silnikiem B&S

Post »

W markecie nie polecam bo to chiński szajs. 4,5KM za 1200 to trochę drogo. tutaj: http://allegro.pl/hit-kosiarka-spalinow ... 81293.html masz za 1018 z 6KM i silnikiem Briggs & Stratton oczywiście, a tutaj: http://allegro.pl/hit-kosiarka-spalinow ... 80513.html za 818 zł. Sprzedawca zaufany, 1000 dobrych komentarzy, żadnych negatywów, lepszego sprzedawcy nie znajdziesz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”