Roundup-kiedy stosować,jak stosować,jakie stężenie, itd.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: roundup-porada

Post »

Skorzystaj z tego PDF'u

Na dole etykiety masz informację:
- wokół domu i na działce
W ogrodach silnie zachwaszczonych perzem właściwym, podagrycznikiem pospolitym, pokrzywą zwyczajną lub innymi uciążliwymi chwastami Roundup 360 SL stosować przed rozpoczęciem uprawy. Roundup 360 SL stosuje się również w celu zniszczenia chwastów i zbędnej roślinności rosnącej obok fundamentów budynków, wokół domów, wzdłuż płotów i innych ogrodzeń, między płytami chodników, na terenie obejścia i dróg dojazdowych, wokół drzew i kęp kwiatów, pod żywopłotami i krzewami ozdobnymi. Zabieg wykonywać na zielone, intensywnie rosnące chwasty przy pomocy opryskiwacza plecakowego cieczą użytkową środka o stężeniu 2% (0,2 l środka w 10 l wody).

Rozumiem, że niszczysz cały trawnik tak ?


PS: Bym zapomniał gdzie kupiłaś ten środek ? Może u Tuzikiewicza ? Po ile jest teraz ?
Awatar użytkownika
Majkaa
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: roundup-porada

Post »

Dziękuje już wszystko wiem idę zwalczać chwasty.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: roundup-porada

Post »

A jakie stężenie gemciu83 byś proponował na powój? To paskudztwo opanowało mi jeden kąt, smarowałam na wiosnę rozcieńczonym, jak by trochę pożółkło, ale teraz rośnie ze zdwojoną siłą. Jestem zdesperowana, chcę popstrykać strzykawką nie rozcieńczając preparatu. Głupio, czy nie całkiem?
Waleria
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: roundup-porada

Post »

A jaka powierzchnia działki ?

Według instrukcji 5-8 L /ha

ha = 10000 m kw. (100x100)

5-8L na 200 do 300L wody, więc spokojnie możesz zrobić 250ml, a nawet 300ml (ja takie dałem stężenie 300ml jak wyniszczyłem całkowicie swoją działkę po sporym zachwaszczeniu przed zakładaniem nowego trawnika - patrz zdjęcia) na 10L wody.

5000ml - 200 L wody
x ml - 10 L wody
x = 5000 * 10 / 200 = 250ml środka na 10 L wody.

Przy takim stężeniu szlak trafi chwasty już po 3 dniach. Dobrze byś pryskała po południu gdy będzie średnio parno (duszno ale nie parówa) wtedy aparaty szparkowe się otworzą i będą ciągnąć "czysty" środek do wnętrza. Następnego dnia fikną.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: roundup-porada

Post »

Dziękuję, gemciu83, już wiem, potrzebuję 1 litr, więc dam 25ml środka. Dobrze policzyłam?
Waleria
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: roundup-porada

Post »

Tak :)
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: roundup-porada

Post »

po co przeplacac za roundup 360sl skoro jest taifun 360sl, jest o polowe tańszy a równie skuteczny a ponoć nawet lepszy bo ma nowsze nośniki :)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: roundup-porada

Post »

Wypróbowałeś jego działanie?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: roundup-porada

Post »

Na początek stosowałem generyk Roundupu 360 glifosfat. Wydawało się,ze dał radę chwastom, ale teraz widać, że niektóre tylko osłabił. Też mam problem z powojem, z łopianem i chwastem, którego nazwy nie znam (wygląda jak chrzan). Teraz stosuję Roundup 450 i zapowiada się lepiej.
Może to być też wpływ pogody. Przez cały kwiecień, maj i część czerwca trudno było trafić z opryskiem co najmniej 6 godzin przed deszczem ;:14
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: roundup-porada

Post »

Skrzypy są wyznacznikiem zbyt kwaśnej gleby. Wapnowanie+uprawa czegokolwiek załatwia sprawę.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: roundup-porada

Post »

gemciu83 pisze:A jaka powierzchnia działki ?

Według instrukcji 5-8 L /ha

ha = 10000 m kw. (100x100)

5-8L na 200 do 300L wody, więc spokojnie możesz zrobić 250ml, a nawet 300ml (ja takie dałem stężenie 300ml jak wyniszczyłem całkowicie swoją działkę po sporym zachwaszczeniu przed zakładaniem nowego trawnika - patrz zdjęcia) na 10L wody.

5000ml - 200 L wody
x ml - 10 L wody
x = 5000 * 10 / 200 = 250ml środka na 10 L wody.

Przy takim stężeniu szlak trafi chwasty już po 3 dniach. Dobrze byś pryskała po południu gdy będzie średnio parno (duszno ale nie parówa) wtedy aparaty szparkowe się otworzą i będą ciągnąć "czysty" środek do wnętrza. Następnego dnia fikną.

Witam,
U mnie na opakowaniu była dawka 60 ml na 1 l wody.Więc tak zrobiłem opryskałem ok 8 metrów kwadratowych 120 ml na 2 l .Czy coś się złego stanie z ziemią??
Pozdrawiam Krzysiek
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: roundup-porada

Post »

Z ziemią nieeee...
Ale biorąc pod uwagę, że dałeś ponad 20-krotną dawkę, tego co na tym wyrośnie nie dał bym nawet psu do jedzenia...
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: roundup-porada

Post »

Czyli może mi się coś stać jeśli zjem coś co tam wyrośnie??
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”