Działka z widokiem i co dalej?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jolu napisałam cały wywód i mi nie poszło ;:14 . Tak na szybko, ja bym tak nie sadziła Rh, znaczy samotnie i na skarpie w takiej zwykłej ornej naszej ziemi. Jakie masz pH w pobliżu tego Rh? Kładę rękę, że jest tak na oko 7-8 albo i więcej. Tak jak sadzisz swoje Rh niekoniecznie u nas jest dobrym rozwiązaniem. Ten na focie moim zdaniem jest do odratowania, sama takie trupki staram się reanimować. Gdzie kupowałaś tego Rh i kiedy? Może DiO na Rampie? Z ciekawości tylko pytam. Mam świra w temacie Rh na naszych glebach. Na forum jest ogrom wiadomości, sama cały czas się uczę , to nie takie proste hodować u nas z powodzeniem Rh, dłużej niż dwa sezony, bez wymiany roślin na nowe :lol: .
W temacie cierpień psich to chyba weteranką jestem, ale i pisać o takich przejściach nie lubię. Sama wiesz jak to wtedy jest. Rufuskowi zdrowia życzę, niech już bryka w pełni sił.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Niech Twoja sznupka wraca szybko do zdrowia.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Aga kawałeczek chciałoby się rzec :;230
Celinko, a właśnie nie podziękuję ;:224 niech się spełni :uszy Pozwolisz, że wkleję Twoje zdjęcie, które bardzo mi się podoba ;:180
Obrazek

Monia, mnie też czasem trafia, jak cały post wcina ;:223 teraz to już kopiuję do Word'a, przynajmniej mam kopie moich rozmyslań :roll: A pierwsza myśl najlepsza :uszy
Kochana na mojej działce to już niewiele pozostałości starej gleby, chyba, że głębiej. Nawiezione tyle ....., że już sama nie wiem ile. Pod rh dawałam kwaśny torf taki chyba 5,5 pH, a pod inne rośliny zależnie od upodobań w wielgachne doły, aby miały właściwe podłoże, marglowy pokład przekuty łomem ;:223
Nie mam żadnych rh z DiO, wszystkie przywiezione z Niemiec.
Pod tym biedniutkim wiosną wymieniłam ziemię, podsypałam korą, obficie podlałam i nawiozłam. Nie wiem, czy drastyczne cięcie mogłoby mu pomóc. Od konarów wybijają jakieś małe pączki, więc jakby żyje ;:224 ale co to za życie ;:223 Opuchlaki nie zaobserwowane! Suszy już nie ma, a może jakieś grzyby????? Może zrobię obecne zdjęcie i podeślę na pw z prośbą o opinię :roll:
Cieszę się, że jest taka specjalistka od rh na naszym trudnym podłożu.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Po czym ten pień na którym wije się powojnik Pamelko?
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jolu ze mnie taka specjalistka na pół gwizdka :lol: . Wiem, ze ziemię nawiozłaś, ale jakie ta nawieziona ma pH? Moja nawieziona rolna cud -miód czarna miała około 8 , czyli z punktu widzenia Rh lipa. Ten biedak żyje, ale nie pobiera pokarmu, sprawdź pH, bo nawet jak nawiozłaś , a jest powyżej 6 to tylko sobie biedak popatrzy na jedzenie. Ja bym go wykopała, bo tak jak jest nie rokuje dobrze. Jak ma oczka żyjące to jest nadzieja, to widać co żyje, a co zdechło. Może korzeń jest przerośnięty, ale jak znam życie, to ma za wysokie pH. To, że kwaśny torf dałaś w doły, mało znaczy w długookresowym rozliczeniu, pH potrafi polecieć w górę bardzo szybko. Ja mam takie trupki u siebie, w ubiegłym roku oddali mi je znajomi. Zadziałałam radykalnie, ale żyją. Są słabe, ale ruszyły. Ciąć można spokojnie, niewiele stracisz, ale zobacz dobrze, co jest żywe. Zanim potniesz to sprawdź pH , nie tylko w dole, ale i w pobliżu. Jeśli w odległości tak na oko 0,5 m masz powyżej 6 to jest słabo. Nasza lokalna orna najczęściej ma około 8. Podsadziłabym też Rh jakimiś układowymi roślinami, czyli np brusznicami, trochę ziemi z lasu, zwłaszcza tam gdzie rosną wrzosy i będzie lepiej. Rh muszą rosnąć w swoistym mikroklimacie, musi ziemia pachnieć Rh, no tak pachnieć lasem. Jak ziemia ta nawieziona, nie jest dostatecznie kwaśna, to będzie lipa, a nie jest na moje oko na 99%. Potem nawet jak zasilisz, to nic nie pobiorą, musi być przedział kwasowości zachowany. Ja zasilam dość często dolistnie, żelazem i siarczanem magnezu, potasu. Patrzę jak z azotem, bo sama skopałam ten temat. Jak będziesz dawała typowe niby ?zakwaszacze?, to tylko do wytrącenia soli dojdzie, a więc będzie jeszcze gorzej. Te ?centkowane? słabiej zimują, ale o tym pewnie wiesz. Ja mam u siebie takie najprostsze odmiany, widziałam już sporo odmian u nas. Szczerze powiem, rzadko kto ma jedną roślinę w dobrej kondycji dłużej niż dwa lata. Na tyle wystarcza dół w kwaśnym torfem, potem leci pH i zaczynają się problemy. Poczytaj forum dokładnie, ale powiem Tobie na pocieszenie, że chyba gorzej od nas to na forum nikt nie ma ;:223 :lol: .

Jak Rufusek? Mam nadzieję, że już lepiej.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

aage pisze:Po czym ten pień na którym wije się powojnik Pamelko?
to pień wierzby mandżurskiej :D musiałam coś wymyslić bo kratka mi nie pasowała ;:108
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Patrzę na te zdjęcia z ogrodzeniem, jak pięknie trawnik teraz wygląda w porównaniu z tym kwietniowym. Jakie krzewy masz posadzone wzdłuż siatki? Nie boisz się, że nie będzie jak podejść przy konserwacji ogrodzenia, jak się wszystko rozrośnie?
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jola, czy Wy macie zamiar urządzić ogród w rok a potem leżeć i pachnieć? :) No zwolnijcie trochę! Tyle jeszcze roślin przed nami, będą się pojawiać coraz to nowe, zostaw trochę miejsca pod przyszłe nasadzenia! :)
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Aniu, a cóż ja tam mam niech sobie przypomnę?
W samym rogu klonik palmowy, dalej lilak variegata, perukowiec Poyal Purple i Goldend Spirit, jeszcze pienny biały lilak, krzewuszka variegata, oczar i na pierwszym planie kolkwitzia pomiędzy dwoma pigwowcami, odmian nie wspomnę, a w kajeciuku brak :roll: Padł mi tulipanowiec i chionanthus.
To jeszcze czasy przedforumowe :oops:
Zajęłam się drugą częścią działki, a te niech sobie rosną :roll: Nazwy uzupełnię za czas jakiś.
Aniu nie myślałam, szczerze mówiąc, o konserwacji ogrodzenia, rzeczywiście z tej strony działki może być problem później, bo na razie to maluchy.
Marta, pachnieć potem spracowanego ogrodnika :;230 Miejsca dosyć, a krytyczna wizyta specjalisty by się przydała :uszy
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jarku, tam myślałam świetny pomysł i super to wygląda
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Ładny zestaw krzewów :D Tulipanowiec przemarzł?
Jak krzewy wyrosną większe, to najwięcej brzydkich słów padnie przy malowaniu siatki przy pigwowcach :;230 Ale w sumie da radę - u moich sąsiadów w takim wąskim pasie rośnie żywopłot z cyprysików i po przewiązaniu gałązek można było siatkę odmalować bez strat.
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witaj Jolu
Dzisiaj między deszczami wypowiedziałem wojnę chwastom. Nic nadzwyczajnego ale,że to były specyficzne chwasty od razu przypomniała mi się Twoja działka. Pisałaś,że zastosujesz korę na swojej działce otóż ja jakieś 10 lat temu też zastosowałem korę sosnową na rabatę z azaliami japońskimi i wrzoścami. Ponieważ to rośliny płożące postanowiłem podsypać ich korą by nie rosły chwasty. Nawet to ładnie wyglądało - do pierwszego deszczu. Po deszczu jak zaczął rosnąć jakiś szczawik momentalnie opanował całą rabatę. I zaczęła się walka z tym świństwem i trwa do dziś i choć po korze nie ma już śladu on czuje się dobrze. Opanował już cały ogród a że ten rok jest mokry to nasienie powschodziło pewnie z przed lat. Rozmawiałem już kilkoma osobami którzy używali kory przeciw chwastom i mają ten sam kłopot co ja.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Zielona_Ania pisze:Ładny zestaw krzewów :D Tulipanowiec przemarzł?
Jak krzewy wyrosną większe, to najwięcej brzydkich słów padnie przy malowaniu siatki przy pigwowcach :;230 Ale w sumie da radę - u moich sąsiadów w takim wąskim pasie rośnie żywopłot z cyprysików i po przewiązaniu gałązek można było siatkę odmalować bez strat.
Aniu, na wiosnę niby miał pączki, ale może za wcześnie odkręciłam włókninę? Potem tylko żal i kruche gałązki, to samo z davidią ;:223
Ale mam plan kupić tulipanowca i davidię variegatkę, kiedyś ... potrzymam w doniczce ;:224
Co do ogrodzenia, to może sąsiad będzie miał trawę, dostaniemy się z jego strony ;:224
Januszu, pod korę zamierzm włożyć, ja to mówi Łukasz "matę" przynajmniej w miejscach strategicznych :uszy
O korze i chwastach to już coś wiem, na działce wypoczynkowej doświadczyłam ;:108 Tam sypię korę czerwoną, żeby pasowała do okiennic i dachu. Co roku po zimie, nie dość, że nie jest czerwona :;230 to jeszcze gdzieś zanika ;:111 a spłynąć naprawdę nie ma dokąd :roll: Dodam, że wysypana przy siatce z dzikim winem, ależ ono się rozrasta ;:136
Janusz, czy u Was też dzisiaj przeszły takie nawałnice z gradem? U nas był malutki, taki może do centymetra, ale dużo deszczu ;:224 mam nadzieje, ze nie zmył wczoraj posianej trawy i warzyw.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”