Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Marek na pewno ogórki, cukinia i dynia uwielbiają gnojówkę z pokrzyw. Gnojówka jest dobra do zasilania buraków, marchwi i rzodkiewki.
Rośliny motylkowe ( bób i fasola szparagowa) nie potrzebują zasilania tym specyfikiem, natomiast można wykorzystać gnojówkę (lub inny preparat z pokrzywy) do walki z mszycą na bobie.\

Izabela według mnie można(na pewno większości roślin będzie smakować), ale czy nie będzie problemu z zapachem w mieszaniu?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
izabelka34
100p
100p
Posty: 169
Od: 15 lip 2009, o 16:54
Lokalizacja: irlandia

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Racja maakita nie pomyślałam o tym :? zapach :evil:
pozdrawiam Iza
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

jak często podlewacie swoje rośliny gnojówką? czystosując można z nia przesadzić?
Ania
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

A czy ten ukiszony skrzyp ,razem z pokrzywami, można wyrzucić na kompost ?
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Nastawiłam gnojówkę 24.05, od razu następnego dnia zaczęła się burzyć i tak przez kilka dni, a dziś już tego nie ma - czysta (jeśli tak można to ująć :) ) Czyli tydzień i chyba jest gotowa? "Pachnie" wyjątkowo, ale wąchałam dużo gorsze rzeczy, więc akurat mnie to nie przeszkadza.
Pytam Was, bo piszecie o 2 lub więcej tygodniach, a moja po 7 dniach wydaje się być gotowa - dodam, że cały czas było ciepło, wręcz gorąco.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Na kompostownik można dać, bo niby czemu by nie, nawet niektórzy radzą podlać przynajmniej raz w roku taką gnojówką kompostownik, zastanawia mnie faktycznie częstotliwość podlewania roślin, też zapytam więc czy można przesadzić i przy okazji czy może się ona zepsuć - "stracić termin ważności".
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

terminu ważności też jestem ciekawa, pogoda deszczowa więc gnojówką nie podlewałam, a zauważyłam że na wierzchu utworzył się szary korzuch :roll:
Ania
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Esmeralda pisze:Nastawiłam gnojówkę 24.05, od razu następnego dnia zaczęła się burzyć i tak przez kilka dni, a dziś już tego nie ma - czysta (jeśli tak można to ująć :) ) Czyli tydzień i chyba jest gotowa? "Pachnie" wyjątkowo, ale wąchałam dużo gorsze rzeczy, więc akurat mnie to nie przeszkadza.
Pytam Was, bo piszecie o 2 lub więcej tygodniach, a moja po 7 dniach wydaje się być gotowa - dodam, że cały czas było ciepło, wręcz gorąco.
Ja nastawiłam w niedzielę, a wczoraj już przestała się burzyć. No ale upały straszne, więc pewnie dlatego taka błyskawica. Liści już nie ma, zostały tylko łęty. Zapach - rewelacja :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Co z tym terminem ważności, poważnie nikt nie wie? Ja reszte swojej wylałem już na kompostownik bo miała ponad miesiąc, zaczeła pleśnieć i już nie było zapachu zgnitych pokrzyw, tylko dosłownie waliło starym obornikiem, nawet gorzej. Wylałem to na wszelki wypadek... Choć młodych pokrzyw już nie widać zrobię ze starszych sobie nową :D
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Marku, wcześniej było napisane, że 2-3 miesiące. Nie pamiętam, na której stronie to było, ale na pewno w tym wątku, bo przeglądałam go ze 3 razy :wink:
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Marku, mam ten sam problem, też zaczęła pleśnieć a ma jakieś 2, może 3 tyg. Zadam więc to samo pytanie, czy można jej użyć do podlewania roślin?
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Kurcze a moje gnojówki stoją po 2-3 miesiące i dalej podlewam :;230 nie zauważyłem negatywnych skutków :)
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Skoro nie mają negatywnych skutków, to pozostaje pytanie czy maja w ogóle jakieś korzyści, czy jest sens w ogóle podlewać czymś co ma korzuch, pleśń i jakieś mikrogrzyby w sobie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”