Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sebastian12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 wrz 2009, o 09:58

Szukam projektu altany

Post »

Wiam! szukam projektu altany muroawmej o dl.5.5m i szer.3.5m.prosta z jednym oknem.dach prosty.prosze o pomoc.ewa.
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

Jeśli kogoś interesuje pomysł to ja zrobiłem coś takiego, jeszcze brak podłogi grilla murowanego i barku, ale stół i ławka już w środku i można się cieszyć, szkoda tylko że już jesień...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Własny projekt i wykonanie.

Obrazek
więcej zdjęć altany http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=70
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

To altana naszych przyjaciół
Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
perzan100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Mam pytanie może ktoś podpowie jak posadowić altanę na podmokłym torfowym terenie bez kopania fundamentów i nabijania pali chodzi mi o lekką altanę drewnianą o powieżchni 50m2 i wadze 5 ton.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Jeśli nie wbijesz pali (mogą być betonowe), to na mokrym gruncie altana będzie tańczyła we wszystkie strony, aż się całkiem rozjedzie...
Fundamentów jednak nie rób, wystarczą pale. Jeśli grunt jest rzeczywiście podmokły, to zrób drenaż, bo wilgoć nie da ci żyć, ani w ogrodzie, ani w altanie.
O szczegóły techniczne pytaj fachowców :wit

Popatrz też tu:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=altan%2A
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=altan%2A
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=altan%2A
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=altan%2A
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
perzan100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Zapomniałem dodać, że altana będzie stała koło planowanego stawu 250m2 teren idealnie do tego się nadaje a więc dreny nie wchodzą w grę nie mogę też wbić pali, bo będzie to budowla a co za tym idzie pozwolenie na budowę a altana ma stać 80cm od płotu sąsiada
perzan100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Mam pytanie może ktoś podpowie jak posadowić altanę na podmokłym torfowym terenie bez kopania fundamentów i nabijania pali chodzi mi o lekką altanę drewnianą o powierzchni 50m2 i wadze 5 ton. Altana będzie stała koło planowanego stawu 250m2 teren idealnie do tego się nadaje a więc dreny nie wchodzą w grę nie mogę też wbić pali, bo będzie to budowla a co za tym idzie pozwolenie na budowę a altana ma stać 80cm od płotu sąsiada.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Możesz stawiać na bloczkach betonowych, ale na podmokłym gruncie altana może się zapadać.
Pale służą do ustabilizowania altany, a także do odizolowania jej podłogi od mokrego gruntu.

Dlaczego drenaż nie wchodzi w grę? Możesz osuszyć kawałek ziemi pod altanę, a odpływ zrobić do oczka. To załatwiłoby (?) twój problem posadowienia altanki na grząskim gruncie.

Martwi mnie tylko te 80 cm od płotu sąsiada, mam nadzieję, że jego altanka będzie oddalona od twojego ogrodzenia więcej niż metr (nie mówiąc o przepisowych kilku metrach), bo jak urządzicie imprezy w jednym terminie, to będziecie się przekrzykiwać... Oooo, właśnie wpadłam na pomysł - może zbudujcie wspólną altanę z granicą działek przebiegającą przez jej środek? Mogłaby być większa i wygodniejsza, pozostawałoby tylko ustalić dnie czy tygodnie, kto kiedy z niej korzysta :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Deval
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 cze 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

A może zdecyduj się na altankę o w miarę lekkiej konstrukcji - taką, żebyś był w stanie ją z kimś przenieść w inne miejsce, jak to przy stawie przestanie Ci odpowiadać, albo jak sąsiad stwierdzi, że mu jednak nie odpowiada bliskie sąsiedztwo twojej altany... Lekka konstrukcja takiej altanki sprawi też, że bloczki komórkowe, na których ją postawisz nie będą się zapadać...
henix44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 paź 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam wszystkich!Chcę się pochwalić naszą altaną,którą zbudowaliśmy w tym roku.Troszkę "roboty" to kosztowało,ale myślę,że efekt jest w miarę.Chcieliśmy gotową,ale stwierdziliśmy,że zrobimy sami.Projekt mojej żony i mój.Przy pomocy kilku przyjaciół zbudowałem w niecały miesiąc!! ;:94
Obrazek Obrazek
cassandra
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 lis 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Pomysly na altanki i domki ogrodowe

Post »

Witam wszystkich!!! Szukam projektow , pomyslow na domek ogrodowy, fundament juz mam a cala zime pozostawilam na sklejeniu jakiegos projektu. Przegladalam kilka stron no i fajne ale wszystko duze typowe altany! A ja chce postawic cos" gdzie będę mogla przechowac kosiarke, glebowiazarke jakies doniczki, grabie itd. czyli 4x4m Moze sami macie jakies pomysly? podpowiedzcie mi cos!!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomysly na altanki i domki ogrodowe

Post »

Cassandro, w tym wątku wrzuciłam fotki naszego domku;
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 1&start=42
Domek składa się z dwóch pomieszczeń; pokoik 2,5 x 3m i składzik na narzędzia, kosiarkę itd 2 x 3m. Przed domkiem tarasik na 1,5 m. Sufit jest tylko nad pokoikiem i tarasem, dostęp do stryszku ze składzika, powierzchni do składowania na stryszku jest sporo. W składziku są też półki. Zrobione już jest orynnowanie, płytki na taras i elewację fundamentów też już kupiłam, no i czekam na wiosnę by ruszyć z robotą. Niestety nie mam możliwości dotarcia na działkę i zrobienia aktualnych fotek.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”