Pelargonia - jak spowodować obfite kwitnienie? Nawożenie. Inne doświadczenia w uprawie

Rośliny doniczkowe
Tęcza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 22 maja 2006, o 23:19
Lokalizacja: Rybnik

Pelargonia - jak spowodować obfite kwitnienie? Nawożenie. Inne doświadczenia w uprawie

Post »

Kocham pelargonie i dlatego chciałabym wiedzieć jak dbać o nie by obficie kwitły. Może ktoś z was ma specjalne sposoby, by wydobyć z tych roślin maksimum uroku, pozdrawiam wszystkich miłośników pelargonii
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Na sukces skladają się masze chęci, woda, słońce i pokarm.
Wspomnę o 2 z nich wodzie i pokarmie.
1) Każdy okres głodu odbija się na wyglądzie rośliny.
2) Największy kłopot sprawia podlewanie. Jeśli w skrzynce za mało wody wzrasta zasolenie, co możę powodować uszkodzenie korzeni. Suche podłoże trudno podlać bo woda spływa, a bryła dalej pozostaje sucha. Natomiast nadmiar wody powoduje wypłukiwanie pokarmów, a stojąca gnicie korzeni. Zaradzić temu można przez:

Posadź kwiaty w specjalnych skrzynkach z otworami na wypukłych bolcach. Do wysokości bolców nasyp kamyków, połóż agrowłókninę i dopiero nasyp ziemi.

Jeśli brak otworów zrób je na szczycie bolca.

Do ziemi dodaj hydrożelu

Albo kupisz ziemię z nawozami o przedłużonym działaniu albo w ziemi uniwersalnej po 2 tygodniach od posadzenia zaczynasz zasilanie roślin.
Najlepiej przy co drugim podlewaniu dodać do wody 1/2 dawki płynnego nawozu. Unikniemy wówczas okresów głodu i ograniczymy zasolenie.

Podlewaj kwiaty gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie. W czasie upałów nawet 2 razy dziennie (nawożenie w dalszym ciągu co 2 dzień).

Roślin nie sadź gęściej niż co 25 cm.

W razie pojawienia się chorób i szkodników reaguj natychmiast
Awatar użytkownika
Omorica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 cze 2006, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Post »

Cztery rzeczy ;dobra ziemia,nawóz, słonce i podlewanie no i pilnować aby nic ich nie żarło.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

No cóż pożyjemy zobaczymy, przed nami jeszcze conajmniej 4 miesiące kiedy może być ładnie.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Moja pelargonia nie chce kwitnąć - pomocy

Post »

Mam problem kupiłam pelargonie posadziłam według zaleceń<żwirek piasek> nawoze ją regularnie sam krzaczek jest piekny natomiast jak tylko puszcza kwiatostan to obumiera znim zdaży rozkwitnąc kwiat Prosze o pomoc Monika

Prosimy o małe lierki w tematach - jest w regulaminie :D
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ma za dużo azotu. Po prostu na jakiś czas zaprzestań nawożenia. A za miesiąc zacznij nawozić nawozem płynnym do pelargoni w dawce 1/4 podanej na opakowaniu co 2 dzień.
martas

Post »

Nie wspomnieliście o konieczności obrywania przekwitniętych kwiatów
DVKwodzu

Pelargonia- co należy robić aby obficie kwitła

Post »

Chodzi mi o to co należy stosować aby pelargonia obficie kwitła i miała zielone liście (moje zawsze są żółtawe)
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja daje nawóz do pelargoni i podlewam codziennie tylko ze zmiejszoną dawką. Pelargonie nie narzekały ;:32
DVKwodzu

Post »

I obficie ci kwitną ? Podaj nazwę tego nawozu ?
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

Witam!
Kup mały nawóz osmocote i nasyp po łyżeczce płaskiej od herbaty na 1 roslinę,a pelargonie na pewno Ci pięknie zakwitną.Pozdrawiam
Ismena
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

Regularne nawożenie+ regularne podlewanie+ regularne obrywanie przekwitłych kwiatów.No i oprócz tego odpowiednie stanowisko.
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Pelargonia - co trzeba robić . .

Post »

W ub roku regularnie co 10 dni zasilałam florowitem .

To kwiat bardzo żarłoczny - nie można na nim oszczędzać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”