Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Jesteś Erazmie rzeczywiście bardzo miły ;:98 Dzięki za dobre słwo
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Elizabetko trzeba mieć bardzo ostry nóż i trochę cierpliwości zwłaszcza przy wybieraniu nasion. Innej odpowiedzi nie ma. Robi to żona. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ha ha ha wiedziałam. A ja nie będę gorsza od twojej żony /tu ukłony w jej stronę/. Jak tylko je pokroję to zaraz zamelduję. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Elizabetko, wybacz proszę, ale i bez tego mam nielicho problemów (jak każdy) :wink:
Ale żeby nie zostawić Cię z tym problemem mam pewną radę:
W pestkach pigwy jest mnóstwo pektyn i aż szkoda je marnować, więc zrób tak: owoce starannie umyj i ugotuj, tak jakby były obrane. Jak zrobią się miękkie, przełóż je do płóciennego worka i starannie odciskaj, zawieś worek nad garnkiem i poczekaj aż wszystko odcieknie.
I już możesz używać do wszystkiego.
ps. gotowanie pigwy tak jak podają przepisy.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Super oto mi chodziło fajnie, że jesteś Nemo 56. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam. ;:100
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Chciałam dodać coś od siebie jeżeli chodzi o truskawki /mimo że już po sezonie/ : najpierw dokładnie płuczę w wodzie a później dopiero obieram szypułki. Może się przyda chyba że macie jeszcze coś do dodania. Pozdrawiam. Miłeg wodolejstwa wieczornego.
martas

Post »

Omorica pisze:Macie pomysły na truskawki?Coś innego niż kompot i dżem(drogo wychodzi)
Mój sposób to mrożenie - szybko, tanio i smacznie :)
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Posadzilam w tym roku pierwszy raz cukinie i teraz mam problem co z niej zrobić leczo już gotowałam może macie przepisy na marynaty z cukini
martas

Post »

Ja praktykowałam 2 przepisy:

10. cukinia w occie
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis18353.html -

11. Sałatka z ogórków
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis3802.html - przepis na sałatkę z ogórków (pyszna!), ale można też wg tego przepisu robić cukinię, tyle, że trzeba z niej najpierw wydrążyć nasiona, a potem pokroić w słupki - reszta jak w przepisie

Obydwa sprawdzone i jak dla mnie świetne, tyle że ja daję zawsze mniej cukru, niż podają, gdyż lubię ostrzejszy smak
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

martas dzięki za przepisy będę robiła tylko napisz mi czy zalewa do pierwszego przepisu ma być zimna czy goraca
martas

Post »

gotowana - inaczej chyba by się to wszystko nie rozpuściło

aha! a w przepisie drugim cukinię kroiłam w kostkę, a nie paski!
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Jeżeli gotowałaś leczo z kabaczka to tak samo robię z cukini.A przewory wyglądają apetycznie ;:8
martas

Post »

12. Kotlety z cukini

Wypróbowałam jeszcze przepis na kotlety z cukini - z kilku przepisów wzięłam po trochu i oto co wyszło:

składniki:
cukinia
marchewka
ser żółty
cebula
2 jajka
mąka

Cukinię, marchew oraz ser ścieramy na tarce. Jajka roztrzepujemy (jak do schabowych), dodajemy ok. 4-5 łyżeczek mąki i roztrzepujemy z jajkiem - do tego wsypujemy starte warzywa. Doprawiamy, jak kto lubi - ja daję sól, pieprz i curry. Smażymy na gorącym tłuszczu (ja używam oliwę). Podczas smażenia dodajemy pokrojoną cebulę.

Myślę, że można dodać także pierś z kurczaka (drobno pokrojoną) i kotlety będą także bardzo dobre. A może nawet lepsze?



Smacznego!
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”