Ogródek KaRo cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Krysiu, u mnie to samo - cały dzień pada i nawet na spacer po ogrodzie wyjść się nie da. Już wkurza ta pogoda :( Zamiast coś kopać w ogródku, to siedzę w domu pojadam orzeszki, rodzynki i inne łakocie, a boczki rosną :?
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Piękne wczorajsze zdjęcia, jeden pełnik kwitnie a drugi w pąkach, mnie akurat znikną, nie jest sprawcą mróz tylko psy odwiedzające moje sunie, nie wytrzymał nadmiaru mocznika. W Zakopanem pogoda była równie perszywa, łaziłam tylko po reglach.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Krzyś Ty romantyk jesteś :)

Karo co to za kwiat na pierwszym zdjęciu ?
Taki piwoniowaty?

Niestety wszędzie pada....
a w przerwach chodzę do ogrodu.. bo pracy dużo..
każdej chwili szkoda..
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Dziś jest u mnie już słonecznie i ciepło i mam nadzieję,że będzie taki cały dzień... :D
Taka huśtawka ,każdy dzień drastycznie różny od poprzedniego.


Aniu - pytasz co kwitnie więc aktualnie mam ogród bardzo kolorowy. :D
Maj nie wymaga jeszcze uzupełniania rabat dopełniaczami ,tak jakoś wyszło,że moje byliny mają majowy czas kwitnienia.
Jest tego cała masa wymienię tylko niektóre kwitnące w dniu dzisiejszym:prymule,fiołki białe,granatowe i lawendowe,pieris,różanecznik,azalia,tulipany,bratki,tiarelle,peonia dahurska,wilczomlecze 3 różne,niezapominajki,szafirki,floksy szydlaste,ubiorek wiecznie zielony,stokrotki,irysy,pełniki,ułudka,serduszka,brunera,bergenia,kuklik ,dąbrówka...
Z krzewów kwitnie czerwonolistna śliwa dziecięca,są pierwsze bordowe pąki kwiatów krzewuszki
Koloru dodają również kepy trzmielin złocista,zielone czy pstra,rogownica o srebrnych liściach no i kwitnąca wiśnia i jabłonie obsypujące niemal cały ogród swoimi płatkami :D
Zakwitł też wczoraj pierwszy powojnik - trudno powiedzieć ,że dodał koloru mojemu ogródkowi ale z pewnością dodał jemu 'blasku'

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Lisko :wit
To piwonia dahurska. W tym roku ma już dwa pąki ,bardzo wcześnie kwitnie.
Krzyś jest również bardzo miły...szczodry, nawet w nieudolnym moim zdjęciu dopatrzył się artyzmu.. :;230 :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Pięknie i kolorowo. Patrząc na te zdjęcia wierzyć się nie chce , że jest tak zimno i pochmurno , prawda ? Podobnie jak Ty z niecierpliwością czekam na minimum ciepełka i słoneczka ...Oj, żeby już nareszcie.
Krysiu ,ten kremowo-seledynowy powojnik to chyba "Guernsey Cream" ? Ma niezwykły kolor !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Krysiu nareszcie dotarłam do Ciebie z rewizytą :wit Ale poprzednie wątki obejrzę dopiero zimą :x Ostatni wątek jest bardzo kolorowy, pomimo zimna dużo kwiatów zakwitło i już widać jak będzie pięknie w pełni sezonu ;:138
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Miałam szukać przepisu na syrop ze świeczek sosnowych, bo wczoraj obłupałam swoją kosodrzewinę. Ale pomyślałam, że najpierw poodwiedzam ogródki, a co :wink: Czytam sobie, czytam - no i przepis akurat jak dla mnie ;:138 ;:138 :heja :heja W dodatku bez alkoholu - dzięki, Krysiu ;:196 Świeczki już zasypane, niestety jeszcze nie jest ich za dużo, bo mam jedną silnie rosnącą kosodrzewinę - druga rośnie średnio i jeszcze poczekam z obskubywaniem kilka dni. W przyszłym roku mam nadzieję dojdzie sosna, która chyba dzielnie zniosła moje przesadzanie (już drugi raz, a mała nie jest). No więc na razie nabieram wprawy w robieniu syropu :wink: Powiedz jeszcze, bo jakoś mi umknęło - jak się dawkuje ten syrop? Codziennie? Czy jak coś nas bierze? Jaka ilość?

Pięknie u ciebie i tak czytam, że krzewuszka ma już pąki kwiatowe? Muszę się przyjrzeć swoim, ale nic mi się nie rzuciło w oczy :roll:

Pogodna i mnie wkurza, choć wcześniej mieliśmy suszę i też było źle :roll: Czekam na porządne 25 stopni :uszy
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Krysiu śliczne widok ze skalniaka :D i pełnik pokazał już swoje złociste kwiatuszki, u mnie jeszcze same pąki.Pierwszy kwiat powojnika cudny :D
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

;:7 Witaj KaRo. Masz przepiękne roślinki. Nie mogę sie napatrzeć na Wasze ogrody :P Mam pytanko:co to za piekna roślinka na pierwszej stronie tego wątku? Zdjęcie piąte-kwitnie na bordowo? Jeszcze takiej nie widziałam i bardzo mi sie podoba. Chociaż zdaje mi się, że to ciemiernik?
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Ja jako początkujący,dopiero teraz znalazłem Twój ogród .Patrzę i podziwiam ;:138 i jeszcze raz.Mój pełnik ogrodowy już kwitnie.Podziękowania za wizytę w moim ogrodzie . Pozdrowienia Aleksander. Ogród Aleksandra.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Witam wszystkich :wit :D

Wczorajszy południowy deszcz opłukał moje sosny,więc pod wieczór kiedy wszystko obeschło przystąpiłam do uszczykiwania świeczek :wink:
Ufff to mozolna robota a jakie dłonie brudne i klejące ;:207 ale jestem już po tej ciężkiej pracy. :P
Dziś pączki ulokowałam w słoju,zasypałam cukrem i odstawiłam na parapet...



Obrazek



Dominiko - można zażywać syrop jak już coś nas bierze a także wtedy gdy już nas wzięło i np.mocno dokucza nam kaszel.

Syrop ma dzialanie :
Wykrztuśne
- substancje czynne zawarte w pączkach sosny zwiększają ilość śluzu wytwarzanego w drogach oddechowych i ułatwiają oczyszczanie oskrzeli.
Rozkurczowe na mięśnie gładkie oskrzeli oraz niszczą drobnoustroje w drogach oddechowych
Moczopędne i dezynfekujące. Działają bakteriobójczo.
Zastosowanie syropu ma więc szerokie spektrum działania ,choć głównie dotyczy to górnych dróg oddechowych to mogą być z dobrym skutkiem stosowane w leczeniu zapaleń przewodu pokarmowego oraz dróg moczowych.

DAWKOWANIE :
1 łyżka w przeziębieniach szczególnie z uporczywym suchym kaszlem.
Syrop ten ponieważ nie zawiera alkoholu można podawać również małym dzieciom.
Ja wypijam jednorazowo aptekarski kieliszeczek o pojemności 2 łyżek stołowych od wczesnej jesieni.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.6

Post »

Ewelino jesteś wreszcie :wit
Mój powojnik to ?Moonlight? (?Yellow Queen?) czekam na pełen rozkwit... ciągle mało u mnie słońca niestety- co za maj :roll:
Ja też czekam na "porządne 25 stopni" :D Jak Dominika :D

Meno tak to ciemiernik orientalny ,rozpoznałaś go... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”