Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Smoki chadzają spać z kurami?????????
Datura z patyka ma już korzenie????, czy dopiero ma zamiar mieć???
Czy u Ciebie również zasychają (brzydko) końce liści czosnku???
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

:wit w PK

Niech już się wyleje! Bo muszę posiać buraki :) i trawsko ogolić :roll: i opryskać świerczynę
Byłam w CentrumO,i wiecie co? NIC nie kupiłam :wink: Same cudeńka spod klosza czytaj wydelikacone nad wyraz.........to nie dla mnie :cry:
Pytam o Promanal i słyszę ze za póżno bo ten preparat stosujemy do kwietnia[stadium rozwoju] .......mówię ze u mnie dopiero kwiecień!......odp;NIE WOLNO :roll: A macie modrzewie?
Mam.......to trzeba wyciąć :shock: .....bo świerk i modrzew nie mogą razem rosnąć!
Cywilizacja centrów ogrodniczych nie dla smoków :;230

Elsi datura ma nawet liście :D ,wsadziłam w obornik z kompostem,dałam witaminęB i zalewam systematycznie :? [nooooo i chodzę z donicą :roll: ]
Spaciu chodzę z handrą wrrr,wysłałam Ci jajco-niespodziankę :D

cmokasy z gór
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Skoro tak sie cacanisz z tą daturą to ona Ci powinna odpłacić... kwieciem ponad miarę... bo mam nadzieję, że nie będzie niewdzięcznicą...

A co można zrobić jak się ma świerki, a sąsiad modrzewie - też kazali by wyciąć ? tylko komu, bo ja do swoich świerczków strasznie przywiązana jestem... :;230 No i powinnam kazać wyciąć w pień sąsiedzkie porzeczki, bo mam wejmutkę... ale ją chyba przesadzę na drugą stronę działki, bo ona faktycznie rośnie tuż koło tej nieszczęsnej porzeczki...
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Strach się bać............. tego jajka :wink:
Leje i u nas, na niektórych irysach widzę okrągłe plamy, czyżby szara pleśń ?????,
miałam ją na niektórych liliach w roku ubiegłym, więc już kumam trochę.
Przydałoby się liście przyciąć i popryskać, a tu leje,
nie będę tu wspominać o prognozach z internetu :evil:
Ja dziś też byłam w centrum, centrum życia na prowincji - targ nawiedziłam,
pusto nie wróciłam, musiałam posadzić, już dwa razy się przebierałam przez ten deszcz,
teraz placuszki ziemniaczane usmażę, a co :lol:
Wyglądam :shock: i tak myślę, że chyba mi ktoś oczy zakrył, kupiłam tak wściele różowe niecierpki :roll: ,
muszę je z tej skrzyni przy garażu wyrzucić :?
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Ave bzdurzą w tych centrachO :lol: Mam las świerków,modrzewi ,jodeł i buków i od dziesięcioleci rośnie sobie zdrowo[ względnie :wink: ] niczego nie wytnę!Z faktu że rozmnażają się na modrzewiach a żerują na świerkach nie wynika ELIMINACJA GATUNKU!

Elsina szara pleśń trochę za zimno[20 stpC]ale zawsze możesz mydlinami z szarego mydła potraktować :roll: .......a czosnki suszą liście od końca maja[ jak zakwitną]i zawsze od góry :?
W przerwie miedzy ulewą a deszczem opryskałam i świerki i modrzewie i jodełki :x a jutro z wiadrem ide na zbiór galasów u Sąsiada 8-)

cmokasy z gór
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Mieć takiego Smoka za miedzą to skarb - u siebie opryska i jeszcze do sąsiada poleci uleczyć chojaki... ;:196 ;:138
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Smoczynko przepiękny kolor sasanki, takie ciemne bordo, cudo :shock: Wspaniale wygląda na tle zieleni czosnkowych liściorów :D
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Witajcie Dobre Kobiety :-)
Podczytuję ten wątek (i wiele innych) od dobrych kilku miesięcy i muszę przyznać, że ile razy tu zaglądam, zawsze coś mądrego i ciekawego wyczytam. Dziś np. dowiedziałam się, że w taczkach wymienia się koła. Muszę sprawdzić dlaczego moja zostawia taki szeroki ślad :roll:
Agatko, w bardzo przystępny sposób dzielisz się swoim bogatym doświadczeniem ogrodniczym. Wielki Dzięki :-)
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

:wit w PK

Nie lej deszczu nie lej
bo cię już nie trzeba
Obejdż lasy góry
zawróć się do niebaaaaa<gitaren solo>

Trawsko po kolana niepokoszone,bylica buja,podagreczniki jak słonie.......ech Obrazek Obrazek Obrazek

Smoczy skalniak jak widać zarasta[paprocie,hosty,języczki]........hmmm przecież smocza to jeden wielki skalniak :idea:
Tawuła szara nie może zakwitnąć :x ,a ptasi bar tonie :wink:

Ave mam wiaderko galasów......do spalenia,ale jeszcze nie robiłam watry w ulewie :?

Witaj Siberia :D ......mam wrażenie że jesteś OD ZAWSZE w moim ogrodzie i wątku :;230 Witaj cieplutko ;:196
Dobry czas na dzielenie bylin spływa mi po zboczu :lol: z irytacji w akwalungu wrzuciłam dalie do błota, przecież nie mogą rosnąć w piwnicy :roll:

cmokasy z gór
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Smokini leje jeszcze u Ciebie? .cały tydzień lało u mnie , do tego było tak zimno jak w listopadzie - przeprosiłam zimową kurtkę.Dzisiaj raczyło zaświecić słonko- wiec chodu na działkę.Nawet udało mi się wreszcie trawę skosić. Jak Twoje lelije - ukazują się.Zwróć uwagę bo grasuje poskrzypka liliowa.
;:196 Kaśka
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Babisiu :D ....od tygodnia leje,a że zimno to w smoczej normal......wiesz że u mnie wszystko ekstremalne :lol: Najwieksze tulipany ścięłam do wazonu i straszę nimi Gazdę :lol:
Poskrzypek hmmm,jeśli ma jakiegoś naturalnego wroga to zginie marnie :D ale jeśli się zgraduje :? TO RATUJ! Czym go wytępić? :evil:
Leluje wyszły z ziemi,na 1 rzut oka wyglądają zdrowo :roll: Obrazek
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Ja narwałam sobie dzisiaj bzu i udaję Jasnorzewską - Pawlikowską.. Jedynym naturalnym wrogiem poskrzypki jesteś Ty. Zbieraj jakbyś zauważyła . Jeśli zauważysz zjedzone końcówki liści szukaj na spodniej stronie liścia ciemnej lulki - to larwa otoczona swoim - pardon , kałem. Zdejmuj i niszcz - technika niszczenia dowolna ale zawsze nieapetyczna.
Nawet tulipany w wazonie masz z góralskimi akcentami :D
;:196 Kaśka
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Park Krajobrazowy - rewitalizacja

Post »

Ktoś tu pisał o ekstremalnych warunkach, a miał już 4 kwitnące tulipany :-) Ja mam dopiero 2 :;230
I mój deszcz nie spływa po stoku, tylko zalewa ogródek :-) Aż sobie musiałam oczko wykopać, choć nie planowałam ;:223
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”