Actinidia (Kiwi) uprawa z nasion

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

ja pierniczę :;230 dzięki za wszystkie info :tan ... ale znowu nie wiem, czy kupić zapylaczka czy nie :;230 , po prostu nie wszystkie odp. są jednoznaczne, a ja chcem mieć owocki kiwi tak zwane :;230 i może kiedyś Was na nie zaproszę, ale to będzie zależało od Was, czy udzielicie mi tym razem w wyrażeniu bardzo prostej odpowiedzi :D ... (za chwilę pęknę ze śmiechu, ale nie z Was, jesteście wspaniali :tan, tylko już nie wiem, czy ja taka tępa, czy jaki inny czort :;230... sory, wybaczcie, nie robię tego dla zabawy, ale do takiego nastroju mnie ten mój dylemat doprowadza :;230 )
... a więc, teraz zadam takie pytanie - czy to moje kiwi potrzebuje kogoś do towarzystwa, aby owocować, a jeśli tak, to kogo potrzebuje męża czy żony?? :D
a tak przy okazji jeszcze jedno pytanko, jak się nie obrazicie..... jak wygląda sprawa z Dr. Szymanowskim, bo mam na niego jeszcze ochotkę, iż wiem, że owocuje wcześniej, no i najważniejsze, czy potrzebuje towarzystwa, a jak tak, to jakiego :?: (czyli ten sam problem, ale nie do końca istniejący ale bardzo możliwy :;230 )
przepraszam, że tak wiele pytam i oczekuję, ale mówią - "kto pyta, nie błądzi"... liczę na Was :D :;230
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki :heja
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

"Weiki. Jest to niemiecka odmiana, typowo dwupienna." Takie coś znalazłam. Czyli dokup chłopaczka.
Waleria
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Dr Szymanowski ma cechy obupłciowości.
Mnie bardzo zależało na owocach więc mam męską Weiki, dr. Szymanowski i 2 kobietki :;230
Lepiej chyba dokupić chłopczyka.
I jeszcze jakąś dziewczynkę :P
Jeden chłopczyk wystarcza bodajże na 5 dziewczynek - taki jest pracowity :;230
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Obrazek

Obrazek

Oto moje kiwi z owocku z supermarketu hehe.
Co teraz z nimi zrobić???
Za ile lat będę mogła je wsadzić do ogrodu???
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Jeśli zostały wydobyte z owocu wielkości kurzego jaja, to nie nadają się do ogrodu. Te, które u nas owocują, mają owoce zbliżone wielkością do agrestu.
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

no i proszę.... :D chciałam mieć jedno kiwi a teraz będę miała najmniej trzy :;230
grozi mi bankructwo ;:99 ;:112
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Dr Szymanowski jest samopylne o ile mi wiadomo, a do męskiej Weiki jakie masz żeńskie? A owocki już były? Jak się u nas sprawuje to całe "kiwowanie"? Jakie rezultaty?
Gdzieś jeszcze wyczytałam, że odmiany ostrolistnej nie zapyla się odmianą pstrolistną i odwrotnie.
Pozdrówka :wit
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Rezultaty mego kiwowania są na początku drugiej strony tego wątku. Już widziałam wczoraj maciupeńkie zalążki kwiatków. Mam Weiki ją i jego.
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

super ;:138 ale jak widzę to owocków już zasmakowałaś :heja :D smakowały? :D
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Pychota!!!!! Wszyscy poczęstowani zapalili się do uprawy kiwi. Jest smaczne wówczas, gdy zaczyna mięknąć.
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Czyli warto się tym zająć :D Mój mężulek zrobił duuużą podporę (pergolę) na winogron,który jest z jednej strony, a z drugiej chcę właśnie kiwi posadzić, tylko teraz obawiam się czy miejsca im starczy, skoro najmniej dwa chcę dokupić, bo chciałabym męską do Weiki i Dr Szymanowskiego, iż wcześnie dojrzewa. Chociaż DR Szymanowski skoro jest samopylny to sobie może sam rosnąć :D i się mu znajdzie inne miejsce :D chyba się nie obrazi :;230
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Też nabrałam chęci na Szymanowskiego, ale... czy nie opadają po dojrzeniu owoce, tak jak u typowego obupłciowego? Bo u Weiki to się trzymają nawet za mocno, część zbierałam po terminie,żadna nie spadła, pewnie by się trzymały przez zimę, jakby ich ptaszki nie zjadły! :;230
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

a tam, niech opadają, najwyżej się zerwie i zje :D będzie na jakąś fajną sałatkę owocową albo się solo skonsumuje... :;230 ciekawi mnie jakie są w smaku ? czy przypomina smak kiwi tego dużego ? :D
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”