Zabezpieczenie roślin przed kradzieżą - pomysły,metody

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Akhia
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Fallenangelv pisze:Nie masz się o co obawiać- koluchy ich odstraszą.
Z berberysem nie warto zadzierać:)
Ja dzisiaj z nim pracowałem -miałem za cienkie rękawice i skutki jeszcze czuję:(.
Mi wczoraj ktoś ukradł spod balkonu dwa berberysy aurea - kolce widać nie stanowiły dość dobrej obrony. Chyba wsadzę na ich miejsce pospolity ligustr, może na niego nie będzie amatorów. Jak znowu krzewy znikną to chyba odpuszczę. Wybaczcie mi rozgoryczenie ale wobec takich aktów wandalizmu czuję się bezsilna a że ledwie dwie godziny temu oglądałam wyrwy w ziemi po roślinach to jeszcze jestem zła.
Pozdrawiam Agnieszka
s
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 sie 2008, o 01:50
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ja mam na działce drzewka które mają już ok. 3m. jak je sadziłem to miały po 3-4 pnie splątane korzeniami i nie rozdzielałem ich, teraz związałem je stalową linką w plastikowym oplocie bo te pojedyńcze pnie (mają 3-4 cm. grubości) zaczęły się rozłazić, nic nie widać i wiatry i śnieg im nie straszne :D :lol:
mam czas to zaczynam dłubać w ziemi :)
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

mnie pare lat temu z jeszcze nieogrodzonego ogródka dzieciaki sąsiadów ukradli małe iglaki ale wszystko dobrze się skończyło bo zostali przyłapani przez ich dziadka, oddane drzewka ładnie się przyjęły a "złodzieje" mają teraz po 23 lata i bardzo się wstydzą swojego występku :wink:
hmmmmm a może obsadzić drzewka czymś co ma większe kolce ??
A taka farba co da ? łatwa identyfikacja ,czy naznaczenie drzewka ?
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Post »

aniawoj pisze:......
Nie podoba mi się, że niektóre tuje mają wyraźne dwa pnie główne. Powinien być jeden wyraźny pień. Nie wiem czy są to dwie sadzonki czy rozdwajają się dołem, ale jeden słabszy należałoby wyciąć. W innym przypadku będą się rozdzielały na boki, co już widać.
.....
Hmm podobnie jak poprzednicy trochę mnie zaniepokoiłaś. Gdy kupowaliśmy nasze thuje to wręcz zwracałem uwagę na to, aby były od samego dołu rozgałęzione :oops: bo wydawało mi się to korzystniejsze niż pojedynczy "pień".

Pozostaje tylko do rozstrzygnięcia sprawa co to jest "podwójny pień" a co to jest "thuja rozgałęziona od odłu". Jakies poglądowe zdjecia byłyby mile widziane. :P
kurczakx4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 maja 2010, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prowadzenie tui 'Brabant' na zywopłot

Post »

Witam posadziłem 1.5 tygodnia temu tuje brabant 80cm (wysokość), chcę uzyskać żywopłot, sadziłem co 70cm.
Proszę o wszelkiego typu porady co teraz mam z nimi robić kiedy moge je zacząć nawozić, kiedy przycinać, co zrobić żeby miały ładny wygląd i ładnie rosły?? A tak w ogóle to jestem młodym ogrodnikiem dopiero zaczynam, więc proszę o ciekawe porady.
Dziękuję z góry za informacje.
Adrian84
50p
50p
Posty: 53
Od: 2 wrz 2009, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam posadziłem 1,5 tygodnia temu tuje brabant, co mam robi

Post »

Na nawożenie troszkę za wcześnie jest, chociaż to zależy też od tego jaką masz glebę ( pH jeśli zasadowe można zakwasić, przepuszczalność jeśli duża nawóz łatwiej można wypłukać w przypadku przenawożenia) i czy sadziłeś w doniczce czy też kopaną ( w doniczce nie ma uszkodzonego systemu korzeniowego i łatwiej się aklimatyzuje), aczkolwiek ja bym sobie odpuścił nawożenie w tym roku bez względu na powyższe warunki skupiając się na podlewaniu drzewek, nie tylko teraz ale głownie w suche letnie okresy, które zapewne nastąpią.

Co do przycinania to kwestia odległa, co prawda posadziłeś je gęsto, ale nożycami będziesz się przejmować co najmniej za kilka lat :)
Adrian
kurczakx4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 maja 2010, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja brabant

Post »

Dzięki za informacje, tuje kupiłem przez alegro ze szkółki, przyjechały zapakowane w torebkach ale bez ziemi, zdaje mi się że to z gruntu wyjęte były.

Mam je posadzone już 1.5 tygonia, podlewam je co drugi dzień, patrząc na nie część tuj ładnie wstała (końcówki górne) a niektóre są załamane, czy one powstaną, czy już nie, czy można coś na to poradzić??
Adrian84
50p
50p
Posty: 53
Od: 2 wrz 2009, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam posadziłem 1,5 tygodnia temu tuje brabant, co mam robi

Post »

Jeśli są w takim stanie to nie nawoź, nawóz będzie utrudniał wchłanianie wody przez korzeń, który i tak już jest za pewne w jakimś stopniu uszkodzony. Miejmy nadzieję, że powstaną, za wiele zrobić się nie da, podlewać i podlewać :)

Na forum jest sporo wątków o tujach, sporo się możesz o nich dowiedzieć.
Adrian
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jak zabezpieczyć berberys przed kradzieżą

Post »

Problemy z kradzieżami , nie tylko roślin , dotknęły mnie dość boleśnie . Plac spory , dóbr wszelkich do kradzieży w bród. Przecież wszystko się przyda. Jesienią , zdesperowany kupiłem kilka kamer . Wcześniej był stróż , psy , potem zamieszkałem na miejscu, nic nie działało. Od czasu zakupu kamer ,spokój.

Na początku kilka osób zostało uwiecznionych na dysku . Policja , płacze, prośby itd. Ja "wspaniałomyślnie" wycofywałem skargę , ale fama poszła. Nie zależy mi na posadzeniu w więzieniu połowy miasteczka tylko na tym ,żeby to co zrobię , lub kupię zostało u mnie.

Koszt na Allegro w granicach 2 tys. za podstawowy zestaw,. 4 kamery dzień/noc + rejestrator i okablowanie. Bezprzewodowych nie polecam. Przy okazji zwolniłem pracownika z którym stale miałem problemy. Dostałem do zestawu bezpłatnie długopis z kamerą , normalnie pisze ale i filmuje. Tylko w dzień ale starczyło. Przypadkowo zostawiłem go w kabinie ciągnika. Pracownik o którym mowa pożyczył traktor, ponieważ chciał zawieźć do domu odpady drewna, na opał. Bardzo się zdziwił, gdy zaprosiłem go do biura na "projekcję". Aktor z niego marny , ale wyrażnie widać było jak kradnie paliwo.

Po paru miesiącach doświadczenia uważam ,że to jedyny sposób ograniczający kradzieże. Trzeba też wspomnieć o tym , że kradzież z niezamkniętego terenu do kwoty 250 PLN nie jest przestępstwem a tylko wykroczeniem, natomiast z zamkniętego placu lub pomieszczenia to już kradzież z włamaniem i złodziej nawet kradnąc cokolwiek, podlega odpowiedzialności karnej.

No i Policja. To osobny temat. Starają się zniechęcić do złożenia zawiadomienia jak tylko mogą .Perspektywa oderwania się od biurka jest przerażająca, trzeba być wytrwałym i nieustępliwym :wink:
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”