Pelargonia angielska(Pelargonium grandiflorum) , doświadczenia w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Ja też podobnie jak Welkam uważam, że pelargonie angielskie zimują lepiej niż rabatowe. Od kilku lat zimuję w chłodnej piwnicy z małym oknem pelargonie rabatowe, angielskie, bluszczolistne i drugi sezon anielską. Nigdy nie udało mi się wszystkich przechować :( Z moich doświadczeń wynika, że najbardziej kapryśne są bluszczolistne i rabatowe, natomiast angielskie i anielskie jak do tej pory przechowywały mi się wszystkie...może wczesną wiosną nie wyglądały zbyt okazale ale po przesadzeniu i przycięciu szybko dochodziły do siebie i pięknie kwitły. Jesienią 3 małe sadzonki zabrałam do domu i trzymałam na parapecie pod, którym jest kaloryfer i też ładnie przezimowały.
Polecam je więc wszystkim miłośnikom pelargonii, bo naprawdę warto :D

Ktoś wcześniej pisał w tym wątku (chyba Renia), że miała problem z białą muszką (pewnie z mączlikiem), ja też...w ogrodniczym polecono mi Confidor 200 SL i rzeczywiście zadziałał, tyko trzeba to powtórzyć kilka razy.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Ja pierwszy teraz raz zimowałam pelargonie. Zrobiłam cztery szczepki z pelargonii angielskich, z których przechowała mi się jedna.
W tym roku poszukam pelargonii anielskich. Te miniaturki są śliczniusie :).
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Ja swoją prawie przezimowałem. I byłoby ok gdyby nie to, że jak już się ociepliło to kompletnie zalałem doniczkę. I pelargonia padła...

No to musiałem dokupić:
Obrazek
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Andrzeju bardzo ładne pelargonie udało Ci się dokupić, są takie gęste.
A co to za roślinka im towarzyszy :?:

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Pelargoniom towarzyszy Jasnota plamista "White Nancy".
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Dzięki :) Fajna ta janota, na pewno ładnie się komponuje z wieloma innymi roślinkami, nie tylko z pelargoniami i doczytałam, że jest wieloletnia.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Andrzeju - Bardzo ładna kompozycja , w środę wybieram się na jarmak , na pewno będą , może skuszę się odgapić od Ciebie kompozycję :oops: . Tylko czy ja tą jasnotę znajdę :P . Moze w razie czego zamiast niej dam lobelię :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
szamanka_nocy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 maja 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje Angielki

Post »

Witam wszystkich jestem tutaj zupełnie nowa :heja
Moja przygode z Pelargoniami Angielskimi rozpoczelam w tym roku, będąc na bazarku jedna ze sprzedawczyń mi ją poleciła, jak je tylko ujrzałam od razu mnie urzekły chociaż były bardzo małe. Są bardzo ''żerte'' co drugie podlewanie je dokarmiam odżywką.
Są niesamowicie urocze. pani która mi sprzedawała te Angielki ostrzegła mnie bym uważała szczególnie na tą białą ponieważ od deszczu może dostać nieestetycznych plam ( nie lubią deszczówki na kwiatach). Moje wiszą z boku balkonu sa osłonięte od wiatru ale nie od deszczu i szczerze mówiąc daja sobie jakos radę. Jeżeli wiem że będzie bardzo lało po prostu ściągam skrzynkę i stawiam ją jak najdalej od deszczu. Na zdjęciu sa pokazane moje Angielki zroszone leciutkim deszczykiem.
Strasznie jestem z Nich dumna ;:138

Obrazek Obrazek Obrazek
kontra
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Piękne.
W zeszłym roku miałam taką biała - stała na nieosłonietym trasie i dobrze radziła sobie z deszczem.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Kochani! czy ktoś zna / ma takie cudo???
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
kasia_072
50p
50p
Posty: 77
Od: 15 maja 2010, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chicago

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Wiatm,od jakiegos czasu przegladam forum i ucze sie od Was drodzy formuowicze i ....wpadlam w wir kupowania ciagle nowych kwiatow :D,jestem w trakcie tworzenia swojego ogrodka przydomowego,mam na imie Kasia,mieszkam w USA,bardzo przepraszam ale nie moge ustawic w swoim komputerze polskiej czcionki,jakis problem mam:(
jest to moja pierwsza odpowiedz na forum,dotychczas znajdowalam wszystkie odpowiedzi na moje watpliwosci,i ciesze sie ze moge w koncu pomoc:)

otoz nabylam przedstwione przez ciebie cudo,nie wiem jakich informacji potrzebujesz na temat tej pelargoni,
ja nabylam ja pod nazwa "Centennial Vancouver" ,
moja ma czerwone kwiatki,pieknie rosnie,ma duzo ciemniejsze liscie od twojej,jeśli znajde chwilke wstawie fotke,wyczytalam iz liscie tak pieknie sie wybarwiaja pod wplywem slonca,ja sadzilam swoja juz ponad miesiac temu,u mnie jest duzo cieplej niz w pl, z tego co zauwazylam liscie od bardzo mocnego slonca troszke staly sie bladsze,u mnie stala na pelnym sloncu caly dzien,w tej chwili przestawilam ja w miejsce mniej sloneczne i jest naprawde piekna:)
Z infromacji ktore wyczytalam to nazwe swoja zawdziecza 100 leciu Vancuwer,gdyz lisc okresla sie na ksztalt liscia kanadyjskiego klonu,jak inne pelargonie jest roslina jednoroczna,chociaz na amerykanskim forum wyczytalam ze ludzie trzymaja ja w domu przez caly rok,a w cieple dni wystawiaja na dwor,oceniaja ja jako nie klopotliwa rosline.Pozdrawiam
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

Dziękuję Ci za tak obszerną odpowiedź. Niestety nie mam tej pięknej pelargoni. Nigdy nie widziałam jej na żywo. Zastanawiam się, czy to cudo mozna kupic gdzieś w Polsce. Jest piękna.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

welkam u nas taką pelargonię też można nabyć .
A ciekaw jestem czy z USA do nas roślina dotarłaby pocztą ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”