Czereśnie - kiedy opryski przeciw robakom?

Drzewa owocowe
Ryszard Selin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 kwie 2009, o 10:51

Opryski czeresni

Post »

Czy ktos z Panstwa moglby podac mi adres pod ktorym moglbym znalezc informacje kiedy nalezy opryskac czeresnie na terenie Warszawy przeciwko trzesniowce? Zdaje sie, ze wkrotce nastapi ten czas. Z gory dziekuje za informacje. :lol:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Awatar użytkownika
carmen83
100p
100p
Posty: 114
Od: 18 mar 2010, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Czereśnie - kiedy opryski przeciw robakom?

Post »

Witam nie było mnie jakiś czas w domu a po powrocie zobaczyłam że moje czereśnie maja już piękne kwiaty.
Wcześniej drzewka nie były niczym pryskane i przez to owoce miały robaki. W tym roku chcę zadbać o to by tego uniknąć. Czy już pryskać?? Jakim preparatem??
carmen83 - kolejne podejście do ogródka warzywno-kwiatowego :)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czereśnie - kiedy pryskać by nie było robaków?

Post »

Carmen, o nasionnicy trześniówce sporo na forum już było, do oprysków jest jeszcze trochę czasu.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Megi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 4 maja 2008, o 17:32
Lokalizacja: mazowieckie

Calypso

Post »

Witam,
proszę o odpowiedź, kiedy mam wykonać oprysk preparatem Calypso na czereśnię? Pytam, bo zdania są podzielone - czy mam poczekać do przekwitnięcia kwiatów? Tak mi powiedziano w sklepie ogrodniczym, natomiast moja sąsiadka pryskała na kwiaty.
Jak często potem powtarzać opryskiwanie? Nigdy tego nie robiłam - jabłka, gruszki i wiśnie są w porządku, natomiast czereśni nie jemy z powodu robaków, spełnia ona funkcję czysto dekoracyjną...
Pozdrawiam, Megi
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Calypso

Post »

Awatar użytkownika
Megi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 4 maja 2008, o 17:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Calypso

Post »

Z tego, co przeczytałam, zrozumiałam, że mam czekać z opryskiem na pojawienie się trześniówki, a na razie nic nie robić?
Pozdrawiam, Megi
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Calypso

Post »

Wywiesić żółte tablice lepowe i obserwować. I tablice i przyrodę :wink:
Pozdrawiam :wink:
elzuniagb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 lut 2010, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnie - kiedy pryskać by nie było robaków?

Post »

Gdzie można kupić pułapki lepowe na nasionnice.Moja czereśnia od 4-ech lat ma robaki.Nie mogę się ich pozbyć.
Miczurin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 19 maja 2009, o 02:36

Re: Czereśnie - kiedy pryskać by nie było robaków?

Post »

Termin nie jest stały, zależy od pogody jeśli chcesz wiedzieć kiedy u Ciebie jest najlepszy czas na oprysk znajdź na mapie "Komunikat aktywny" dla "Nasionnica trześniówka", zresztą to nie dotyczy tylko tego robaka, może Ci się ta mapka przydać w innych przypadkach.
Upss.. byłbym zapomniał o najważniejszym
http://piorin.gov.pl/sygn/start.php
Awatar użytkownika
Wilhelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 20 paź 2009, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Calypso

Post »

Calypso - ten preparat truje owada w fazie jaja i larwy. Zanim pojawia się te formy pojawi się mucha w drugiej połowie maja.

Swoja drogą to ciekaw jestem ile ton pestycydów do swojego ekologicznego ogródka używa twoja zapobiegliwa sąsiadka, która bezmyślnie opryskuje drzewa zanim powstało zagrożenie.
Awatar użytkownika
Megi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 4 maja 2008, o 17:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Calypso

Post »

Nigdy wcześniej nie stosowałam oprysków drzew czy krzewów owocowych oraz warzyw, dlatego zupełnie się na tym nie znam.
Jednak czereśnia, wielka i obsypana co roku owocami (nadziewanymi robakami), stanowi dla mnie prawdziwe wyzwanie.
W zasadzie od dwóch lat myślałam o opryskaniu jej i nigdy nic z tego nie wyszło.
Pewnie przesadzam, ale boję się opryskiwania, przerażeniem napawa mnie już sam proces mieszania i dorabiania chemikaliów...
Wszystko rośnie u mnie naturalnie, lepiej lub gorzej, ale cieszy mnie, że możemy jeść owoce i warzywa nieskażone żadną chemią ...
i chyba właśnie o to chodzi.
W zasadzie nie lubię jabłek, tych ze sklepu, natomiast wszystkie owoce z moich czterech jabłoni są pyszne - i nie jest to tylko moje zdanie.
Jeżeli zadam sobie trud i w fazie malutkich zielonych jabłuszek przerzedzę je solidnie, mam później naprawdę dorodne i duże owoce.

Jeśli chodzi o moja sąsiadkę, Wilhelmie, to z tego co wiem, do tej pory również nie opryskiwała...
W tym roku ktoś jej tak poradził. Natomiast ja, jako ta ostrożna wolałam zapytać specjalistów na forum :).
Pozdrawiam, Megi
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”