Kosa spalinowa - problemy w użytkowaniu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kosa spalinowa-nawijanie żyłki

Post »

rafal852 pisze:Witam, od niedawna mam kosę spalinową i nie wiem jak nawinąć żyłkę żeby wysuwała się po wciśnięciu przycisku w głowicy z żyłką.Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak nawija się żyłkę aby się tak wysuwała?
nawijaj w tą samą stronę(w prawo). Zapewne robisz ten sam błąd co ja kiedyś, kiedy to jedną część żyłki nawijałem w prawo a drugą w lewo.
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa-nawijanie żyłki

Post »

Witam

Instrukcje masz na rolce ( w którą stronę ) ale żeby się do niej dostać:
Jak ? to zależy od kosy, w oryginalnych głowicach makity potrzebny jest klucz który znajduje się w zestawie.
W stihl-ach wystarczy podważyć "zaciski".
A w najczęściej spotykanych podróbkach dwa zaciski i tyle.

Gdy już dostaniesz się do rolki są dwa sposoby ( w podróbkach )
Pierwszy to jeden kawałek żyłki ( 3-4 m ) zaczepiasz o wycięcie zawijasz zgodnie w skazaną stronę aż zostanie ok 5 cm, zaczepiasz o miejsca na obudowie rolki i wkładasz do obudowy tak aby jeden i drugi koniec żyłki wystawał przez otwory na nie. Zamykamy rolkę w obudowie, zakrywamy dekielkiem i pociągamy za dwa końce. ;)

Drugi sposób to przecięcie żyłki na dwie części (1,5 - 2 m ) włożenie do otworów w rolce i kręcenie w podanym kierunku na rolce z tym że w przeciwieństwie do pierwszego sposobu nakręcamy jedną żyłkę a później drugą ( oddzielone przedziałem ) można ułatwić zaczepiając żyłkę o górną obudowę żyłki a po tym zacząć nawijać kolejną żyłkę ( środkową ). Dalej postępujemy jak w pierwszym sposobie.

Dodam że niektóre modele makity nie posiadają przegródki w rolce. A żyłkę nawijamy dosyć lekko a nie mocno ponieważ będzie się "zgrzewać" i nie będzie chciała się wysówać.

Proszę mnie poprawić, zmęczony jestem więc może wyjść mały młynek ;)
TomoZ28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sie 2011, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Porblem z kosą spalinową oleo mac sparta 37

Post »

Witam wszystkich na forum, jak w temacie, mam problem z podkaszarką spalinową, wykaszała elegancko już trzeci, albo czwarty sezon, niestety ostatnimi dniami zaczęła się inaczej zachowywać, gasła na jałowych obrotach, a później na wysokich obrotach zaczęła tracić moc, wyłączyłem ją od razu, później już nie mogła odpalić, podejrzewam, że doszło do zatarcia, nie wiem jednak w jakim stopniu, czy trzeba wymienić cały cylinder, czy może tłok, czy jedynie pierścienie, proszę o parę linków, do sklepów internetowych z oryginalnymi częściami, do tej podkaszarki. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Porblem z kosą spalinową oleo mac sparta 37

Post »

Może wystarczy wyregulować gaźnik, albo filtr powietrza za mało dostarcza powietrza, zatrzeć można chyba, gdy zapomniałeś wlać oleju do paliwa.
TomoZ28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sie 2011, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Porblem z kosą spalinową oleo mac sparta 37

Post »

W każdym razie muszę to sprawdzić, olej był, tylko nie jestem pewien jego jakości.
boloasasyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 cze 2012, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam.

Otóż mam(z ojcem) problem z tą kosą. Nie mogę jej uruchomić, bawię się już z 2tyg. Wcześniej ojciec kosił trawę (3-4 tygodnie temu), przestał jak skończyło się paliwo. Kiedy trawka odrosła dolałem paliwo i stoję z nią w miejscu. Paliwo dochodzi bo zaleje świece. Czasem wypuści spaliny, jak lekko zaskoczy. Ale nic więcej. Proszę speców o pomoc bo Nas zieleń opanuje.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

A ssanie chodzi ? Bo może na ssaniu jest non stop i zalewa świecę.

Filtr czysty ?

Obroty prawidłowe ?

Sprawdź czy świeca jest ok na 100%.
boloasasyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 cze 2012, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

Nie wiem gdzie tam jest ssanie. Jest przełącznik plastikowy ale on chyba jest od wlotu powietrza. Chodzi Ci o filtr powietrza? Świeca daje iskre niebieską więc chyba będzie dobra?
Co do obrotów nie wiem, ojciec ostatnio kosił ale nic nie mówił o problemach z mocą.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

To typowy "chińczyk", więc raczej jest ssanie - metalowa dźwignia z plastikowym zakończeniem. Jednak objawy nie do końca pasują, w końcu na zimnym ze ssaniem powinna zaskoczyć. Na początek wykręć świecę, pociągnij kilka razy rozrusznikiem, wkręć świecę i próbuj palić.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
boloasasyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 cze 2012, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

Tak jak pisałem, jest tylko ten plastik pisze CHOOKE(ssanie) i pozycje OFF i ON. Obróciłem ją zacząłem kręcić i wypluła troche paliwa, jest dosyć nawet plama na podłodze. I na tym OFF próbowałem i próbowała zaskoczyć, puszczała dym z tłumika ale nie pykła jednak. Jutro zobacze rano jak co nie co wyparuje.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

Powinna też być taka podkładka pomiędzy bakiem, a chyba gaźnikiem czy jakoś tak i ją się też wymienia.

A może dałeś zbyt dużo oleju do mieszanki, co ? I po prostu od razu zalewa świecę.
boloasasyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 cze 2012, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

Wczesniej na tej samej mieszance palila, z tego samego karnistra wiec odpada.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

Pooglądaj silnik, czy przypadkiem nie rozszczelnił się(uszczelki).
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”