Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Post »

Witam serdecznie!!! Chciałabym zrobić kompozycje doniczkową na balkon z pomidorów i bazyli, czy nie ma przeciwwskazań by mogły one razem rosnąć? I co najlepiej posadzić z pomidorami? Wiem, że dobrze rośnie nasturcja :wink:
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: pomidory i bazylia

Post »

fredek,oczywiście mogą obok siebie rosnąć.
Bazylia odstrasza szkodniki.
Nasturcję też możesz posadzić jak i miętę pieprzową,pietruszkę czy aksamitki :wink:
Pozdrawiam,Asia
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

a jak się sprawa ma ze szpinakiem??? :wink:
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: pomidory i bazylia

Post »

Szpinak też się załapie :D
Pozdrawiam,Asia
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Dzięki wielkie!!! :D
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: pomidory i bazylia

Post »

Pomidory z bazylią najlepiej wyglądają i smakują na talerzu, ale dlaczego nie spróbować na balkonie czy na grządce? Dziękuję za podrzucenie pomysłu.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

moje pomidorki kwitły pięknie, ale zauważyłem wczoraj, że mam tylko jednego pomidorka... czy jest jeszcze opcja i mozliwość spryskania je betoksonem? czy nie jest za późno???
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: pomidory i bazylia

Post »

U mnie w folii od lat rośnie bazylia z pomidorami tzn w tym miejscu gdzie folia się nachyla i jest za mało miejsca na pomidory i paprykę sadze bazylię. Kupuję doniczkę albo dwie na rynku rozsadzam na małe roślinki bo w takiej doniczce jest kilka roślinek. W tym roku kupiłam cytrynową i cynamonową. Na zimę robię przecier pomidorowy, a właściwie można powiedzieć że sok. Tzn zagotowuję pomidory z nasionami i skórkami dodaję do tego pokrojoną bazylię i czosnek i do słoików.aha dolewam jeszcze troszkę oleju do garka . Słoików już nie gotuje. Pycha. do zupy taki półlitrowy słoik znakomity, a i popić można . czosnek powoduje, że taki sok jest lekko szczypiący

Jeszcze dodam, że rosną ogórki i papryka i nic nikomu nie przeszkadza, Podejrzewam, że nieudane uprawy to kwestia jednakowego uprawiania tzn nawożenia czy podlewania
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Ale one są nawożone, niestety mój balkon jest dość wysoko i jak do tej pory było zimno i ciągle padał deszcz. Z resztą nie chodzi o te pomidorki z bazylią, te kwitnące i z jednym pomidorkiem maja swoje osobne doniczki.
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Re: pomidory i bazylia

Post »

fredek pisze:...czy jest jeszcze opcja i mozliwość spryskania je betoksonem? czy nie jest za późno???
W mojej szklarnece jeszcze nie widziałem trzmiela, czy też pszczółki więc "zapylam pomidorki sam". Nie korzystałem jeszcze nigdy z Betoksonu. Najnormalniej w świecie trzęsę krzaczkami (sznurkami) i z tego co widze to pomidory się wiążą.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Dzięki wielkie!!!! :)
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Pomidorki i bazylia maja się świetnie!!! codziennie zbieram garść pomidorków ;) aaa..i polecam dmuchanie w każdy kwiatek, bo metoda potrząsania nie zawsze daje rade.
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

W tym roku każdy ma swoją własną doniczkę... nawet pomidorki wsadzone są według kolorów...czerwone z czerwonymi, a żółte z żółtymi :) tylko ciekawe czy żółte będą żółte... mam już małe pomidorki i nadal polecam metodę zapylania "na dmuchanie" :P
a bazylia...jakoś wolno w tym roku rośnie...cytrynowa wcale nie wyrosła, a czerwona na razie maluteńka
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”