Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: randap-użytkowanie

Post »

A w czym jest problem?
Awatar użytkownika
kalinqa
100p
100p
Posty: 105
Od: 31 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: randap-użytkowanie

Post »

zastanawiam się czy korzystać z randapu czy może wykorzystać jakiś inny środek odchwaszczający. Ale nie wiem czy byłyby tak skuteczne. Poza tym po randapie trzeba czekać 3 tygodnie do wysiewu, a może ktoś zna inny dobry środek o krótszym terminie czekania.
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: randap-użytkowanie

Post »

Raczej źle przeczytałaś instrukcję:)
Awatar użytkownika
kalinqa
100p
100p
Posty: 105
Od: 31 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: randap-użytkowanie

Post »

randap należy zastosować na 3 tygodnie przed planowanym przekopaniem terenu przeznaczonego na trawnik. Co w tym mogłam nie zrozumieć ?
potrzebuje porad praktycznych wolodi, na studiach uczą wszystkiego gorzej z praktycznym zastosowaniem
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: randap-użytkowanie

Post »

Chodziło mi o to że napisałaś "po randapie trzeba czekać 3 tygodnie do wysiewu". Nie do wysiewu a do przekopania trawnika, gdyż do tego czasu uschną potraktowane nim rośliny. Skąd miałem wiedzieć że gleba nie została przekopana? Po przekopaniu i uleżeniu gleby także stosuje się glifosat i wcale nie trzeba czekać 3 tyg. do wysiewu. Jeśli chcesz żeby szybciej zadziałał możesz zwiększyć stężenie dodać zwilżaczy. A na jakich stuciach tak uczą jeśli mogę zapytać?
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Właśnie czytam ulotkę którą mam przed sobą i pisze
przeciwwskazania:
środka nie stosować:
- na liście, pędy oraz niezdrewniałą korę drzew i krzewów ze względu na możliwość uszkodzenia roślin

Co za tym idzie jeżeli preparat poleciał na młode jednoroczne przyrosty to mógł uszkodzić gałąź, jednak do śmierci drzewa chyba raczej nie doprowadzi.
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

po kilku nastepnych dniach moge stwierdzić że niektore galęzie obu drzew totalnie wygladają na martwe, reszta sie powoli zieleni i pąki pękają, także jakies uszkodzenia są ale czy od Roundupa to nie wiem. Myśle ze okolo 1/4 galęzi drzewa do obciecia ale poczekam jeszcze z tydzien czy nie odbije. To nie są jakies stare drzewa więc mogly sie ostro podtruć.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Witam,

Mam pytanie, mam trochę zielska pomiędzy drzewami i chciałem spryskać to roundup'em. Wiem, ze często dodaje się do herbicydu siarczan amonu, aby przyspieszyć i zwiększyć działanie tego środka. Ale jaki jest cel tego dodatku? Czy nie zagrozi on moim drzewkom? Dodam, ze będę opryskiwał ozywając osłonki herbicydowej firmy Marolex.

Dziękuję za odpowiedz,

Pozdrawiam serdecznie
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Żeby Roundap z siarczanem amonu zadziałal muszą być wyższe temperatury, myślę że minimum to +12*C.Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zimno, noce bliskie 0*C.W tamtym roku póżnym latem opryskiwałam perz taką mieszanką i niestety nie zniszczyło.Teraz muszę zmagać się z tym chwastem w uprawie i ponieść dodatkowe nakłady na środek.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Późnym latem to chyba najgorszy czas na oprysk perzu. Powinnaś poczekać do jesieni bądź do wiosny.

Pozdrawiam serdecznie
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

W jesieni oprysk to za póżno bo zimno i rośliny już tak nie wchłaniają środka.
A cel dodania siarczanu amonu to silniejsze działanie środka.
W sklepie powiedziano mi , że trzeba było dodać Starane do Roundapu na perz.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Pryskać Roundupem można niemal cały rok , warunkiem jest dodatnia temperatura i suche rośliny .. Mało sie o tym mówi , ale środek posiada tez dzialanie doglebowe . Zatem jeśli ktoś zapuścił perz przez wiosne -lato , to nawet na jesien zrobiony oprysk będzie bardzo wskazany . Oczywiście , ze lepiej bylo robić na wiosne , ale tez lepiej zrobić na jesien niż czekać następnej wiosny . Perzu zupełnie nie zlikwidujemy , ale dostanie już porządnie po uszach ( troche dolistnie , a troche doglebowo , bo w czasie chlodu wolno sie rozkłada ) , a na wiosne poprawimy w fazie kilku liści ... i będzie dobrze . A sadownicy stosują ostatnie opryskiwanie na chwasty nawet w grudniu , o ile jest dodatnia temp. . Na wiosne chwasty ruszają dużo pożniej , i jest ich mniej . Wiedzą co robią 8-) , bo przecież środki tanie nie są :? ...
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Sadownicy stosują środki nawet w grudniu ale to są inne środki, które działają tylko w niskich temperaturach, o ile dobrze pamiętam to Kerb i pewnie jeszcze inne.Nie zawsze można ich zastosować bo długo zalegają w glebie a jak chce się siać zaraz na wiosnę to przeszkadza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”