Pleśń, biały nalot na ziemi w doniczce

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
xenia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 1 lut 2010, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

Zgadzam się z Karpkiem, jestem tu nowa, ale to nie znaczy że nic nie wiem. Też mam czasami takie problemy z kwiatkami, ale zbieram pleśń i "bronuję" czyli wzruszam ziemię w doniczce, czasami zasypuję na wierzch popiołem, to też pomaga, i nie zaszkodzi. :D
pozdrowienia
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

U mnie jest podobnie jak i u Janusza.
Też zbieram pleśń,"bronuję" i ostatnio posypałem z wierzchu suchym piaskiem.Jak na razie mam spokój z pleśnią.
MLODA1
500p
500p
Posty: 526
Od: 2 kwie 2010, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

Mam drewniane doniczki 2 rok, w tamtym roku w doniczkach nie było pleśni, a w tym roku po posadzeniu pelargonii pojawiła się pleśń na brzegach doniczki. Przed posadzeniem myłam doniczki w pirosiarczynie potasu, czytałam że to odkaża doniczki, ale chyba to nic nie pomogła. Powiedzcie mi czym pryskać ta pleśń i czy to może być wina doniczek drewnianych.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

To wina ziemi, zroś lub podlej Topsinem M. :wink:
Awatar użytkownika
Gaheri
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 mar 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

Czy to czy się podlewa czy zrasza Topsinem zależy od wielkości doniczki? Małą się zrasza, a dużą podlewa? Czy wielkość nic nie zmienia?
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

Najlepiej mocno zrosić.Ze zdania Przemka raczej wynika,że to bez różnicy czy podlejesz czy zrosisz.
Podlanie przeniknie pewnie w głąb ziemi zaś samo zroszenie powierzchownie.... :wink:
MLODA1
500p
500p
Posty: 526
Od: 2 kwie 2010, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Moim kwiatom co rosną w tych doniczkach pożółkły liście, czy to wina tej pleśni czy dlatego że ich trzymałam pewnie czas w ciemniejszym pokoju?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pleśń w doniczkach

Post »

Zamieść zdjęcia zobaczymy co to faktycznie jest wtedy łatwiej o trafna diagnozę. :wink:
sasetka28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 maja 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pleśń na ziemi w doniczce z passiflorą

Post »

Witam!
Mam podobny problem i błagam niech mi go ktos pomógł rozwiązać.Mianowicie ta pleśń jest na każdym rodzaju gleby, nawet u storczyka,a tam przecież nie ma normalnej ziemi.Macie jakies domowe sposoby zeby się tego pozbyć?
Bo przyznam, że już nie mam nerwów!!! :(
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pleśń na ziemi w doniczce z passiflorą

Post »

Pokaż nam jak to wygląda na kilku zdjęciach różnych doniczek z widokiem na tą pleśń. :wink:
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pleśń na ziemi w doniczce z passiflorą

Post »

Spróbuj ziemię popryskać mlekiem ( najlepsze niepasteryzowane) rozcięczone 1:5 z wodą . U mnie pomogło , pryskałam pomidora i paprykę no i popryskałam ziemię , pleśń znikła . Teraz jak widzę gdzieś pleśń to pryskam no i to działa . Polecam ! Napisz czy u ciebie to działa .
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
magda8778
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 cze 2010, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dziwna ziemia w doniczce,co to??

Post »

Przed przesadzeniem kwiatka ziemia była taka jak na foto,po przesadzeniu w krótkim czasie znów się taka zrobiła.Cóż to takiego??Takie białe coś,nie pyli,nie jest miękkie jak grzyb jakiś np..Pryskałam to Actellic 500EC.Nie pomogło,dalej jest,ale kwiatowi chyba nie szkodzi,bo nic mu nie jest. Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziwna ziemia w doniczce,co to??

Post »

Często tego typu wykwity pojawiają się przy podlewaniu twardą wodą, po prostu wytrącają się z niej sole. Zmiana wody na miękką nie zawsze wchodzi w grę, można próbować zbierać ten osad albo się przyzwyczaić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”