Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Beaty
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 lis 2008, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z bliska

Re: Grusza azjatycka

Post »

Smoniko- przytnij drzewko do zdrowego miejsca jak jest, może odbije...
Ja kupowałam swoje u użytkownika naszego forum; udziela się w temacie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 42&start=0
to Smal i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić, gdybyś zamierzała kupić tę gruszkę jeszcze raz
pzd
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Dzięki Beaty :wink: Wydaje mi się, że cała już jest podgnita :( Wygląda to tak, jakby "patyk" w środku był za chudy a kory było za dużo. Jest pomarszczona a jak się ściśnie to ta kora odłazi.
Kupowałam u siebie w szkółce, gdzie zawsze kupuję i jest to miejsce pewne - do tej nieszczęsnej chojuro wszystko mi się poprzyjmowało. Jednak moja działka znajduje się w dolinie - tam jest zawsze dużo chłodniej i może dlatego nie udało się przezimować pomimo kokona ze słomy. Postanowiłam, że w sobotę jadę i jak bedą gruszki to kupię jeszcze raz a jak nie będzie to brzoskwinkę.
Pozdrawiam, Monika
Beaty
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 lis 2008, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z bliska

Re: Grusza azjatycka

Post »

Smoniko- a czy rosną u Ciebie czereśnie? bo jeżeli nie, to z uchowaniem chojuro w takich warunkach będzie problem...mojej nie opatulałam, a mróz był rzędu -26stC...mieszkam pod lasem, w dolinie rzeki Gostyni- też mam kiepsko...
jednak przytnij i poczekaj- ja mam z ostatnich lat takich kikutów kilka i mają się coraz lepiej
pzd
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Beaty czereśnia posadzona jesienią razem z chojurką i jeszcze pigwą przetrwały zimę w okryciu ze słomy i są obsypane pączkami :D
Pozdrawiam, Monika
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grusza azjatycka

Post »

Przemarznięcia przemarznięciami - ale mi się bardzo nie podoba kolor tych pędów :( Najlepiej by było ściąć dwa, trzy i oddać do analizy (jeżeli masz taką możliwość)
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

smonika pisze:Oto fotki mojej chojuro
Czy możesz zrobić jeszcze raz zdjęcia aby wyraźnie wyszły pąki ... lub ktokolwiek inny bo kupiłem Chojuro i pąki łudząco przypominają zwykłą grusze a na Hosui mam z takimi kotkami jakby (bardziej włochate)

Fotka aby wyraźnie wyszła tanimi cyfrówkami robimy przykładając np. ręke w tle za przedmiotem możliwie najbliżej wtedy dużo lepiej zogniskuje + funkcja makro. Bo nie wszędzie da się ręcznie ogniskować a aparat jak na złość robi zdjęcie tła.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Space - faktycznie zdjęcia do bani - robiłam komórką... Nie wiem czy będzie okazja zrobić jak wyglądają pączki bo odpadają po kolei - wczoraj był jeden. Dzisiaj pada deszcz więc pewnie już też odpadł.
Moja Chojuro w tamtym roku jesienią jak jeszcze żyła miała takie właśnie kotki (jak malutkie przyschnięte bazie). Po zimie one właśnie poodpadały i zostały brązowe kratery, natomiast kora zostaje rozmazana na palcach jak się ją dotknie :( Za to podkładka coś wypuszcza ;:223
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

Tak wyglądają pąki na moich sadzonkach więc czy może ktoś porównać Hosui?
Obrazek


A poniżej Chojuro
Obrazek

edit: poprawiłem opisy fotek (pomyliłem je)
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Grusza azjatycka

Post »

Z pewnościa jest to grusza japońska, jednak aby stwierdzić czy jest to odmiana Chojuro po pędach i kolorze kory, przedstawionych w formie zdjęć, raczej to zadanie bardzo trudne.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza azjatycka

Post »

Na zdjęciu górnym pąk liściowy,na dolnym kwiatowy, czyli z górnego będą liście,
z dolnego gruchy.
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Tak samo wygląda moja nowa gruszka - kupiłam dzisiaj i już jest posadzona. Podobno to też Chojuro - jest przyjęta w doniczce i ma pąki kwiatowe i listki też zaczęły się rozwijać. Zobaczymy jak będzie dalej.
Starą wykopałam - nie było czego ratować. Podkładka owszem żyła, ale zaszczepiona gałązka całkowicie zdechła - suchy patyk otoczony podgniłą skórką.
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

mirzan pisze:Na zdjęciu górnym pąk liściowy,na dolnym kwiatowy, czyli z górnego będą liście,
z dolnego gruchy.
Hmm
To górne zdjęcie jest z kupionej jako Hosui i ma same takie pąki.
Natomiast Chojuro (i ta ma etykietke) ma same takie pąki jak na drugiej fotce (kotki), no może te które są bo większość zobijana.
Stąd moje pytanie bo patrząc już na same pąki bardzo się różnią. A mam też Grusze Faworytke i ma niemalże identyczne pąki jak ta Hosui.
Kupione w niedużym sklepie ogrodniczym. Zobaczymy co dalej będzie.
Dzięki za pomoc.

edit: pomyliłem drzewka ... już poprawiam posty (zamieniłem je)
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

Sprawa się wyjaśniła. Byłem w ogrodniczym i jednak pomyłka tak jak przypuszczałem. Mam wykopać i wymienią mi bo dostałem jakąś gruszke.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”