Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Może trochę z innej beczki, mój ogród jest przy domu i jest dość duży. U mnie czasami tylko dzieciaki wkradały się po słoneczniki. Żeby mi nie zniszczyły przy okazji innych roślin obsadzam ogród dookoła słonecznikami i udaję ze nie widzę jak ktoś się zakrada. A co mi tam, niech się cieszą.
A w domku przy ogrodzie okno też mam nie zasłonięte. Na razie odpukać nic mi nie zginęło, a jeżeli już to po jakimś czasie okazywało się, że sama gdzieś zapodziewałam to zaginione. Nie wiem czy można tu wpuścić,w zeszłym roku napisałam wierszyk o szkodniku, który mi wlazł do ogródka, ciekawe czy ktoś zgadnie co mi wlazło.

Malinami wlazło toto
narobiło szkód jak złoto.
Jak to wygnać?
Czym okadzić?
Co mam robić, kto poradzi?

Weszło w astry i gladiole
tam poczuło Bożą wolę.
Co mu kwiaty ciemną nocą.
Połamało.
Czemu? Po co?

Kartofelki mi wrąbało
Jak przeżyję zimę całą?
Nawet marchew zahaczyło
i zeżarło
że aż miło.

Wierszem tego nie przegonię
może soli po ogonie
sypnę?
Albo to zadziobię
i dywanik zrobię sobie.


A jak mi się nie uda i jutro znowu wlezie?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Krysiu pewnie miałaś Dzika w ogrodzie .
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

ANETA pisze:Krysiu pewnie miałaś Dzika w ogrodzie .
Masz rację
Re_ni
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 5 lis 2009, o 06:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małoposkie

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Zaraz po śmierci teścia,mieliśmy włamanie na działke.Tak się zdenerwowałam ja i teściowa ,że zamontowałyśmy kraty w oknie i w drzwiach.Co było śmiechu na działkach,że więzienie robimy :;230 .Czas pokazał ,że mieliśmy racje.Odpukać chociaż mineło 7 lat mamy spokój.A ludziska, sami teraz zakładają kraty lub drewniane okiennice.Dodam tylko że co druga działka takie śliczne dodatki posiada :tan
Pchać to jeden ze sposobów, aby udało się w życiu. Drugi to ciągnąć.
gochahh
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 mar 2010, o 06:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Też mam okropny syf w altanie, w dodatku od lat nawet jej nie przemalowałam. Sąsiad mna przepiękną kolorową i zadbaną altankę i przez zimę złodzieje mu ją całkowicie "wyczyścili" z narzędzi. Na teren mojej działki nawet nie weszli.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Zależy jaka złodziejska szajka grasuje na terenie ROD.U mnie włamywali się kilkakrotnie.
Pierwszy raz wynieśli wszystko co można było sprzedać.Następnym razem nie było już nic wartościowego to wszystko powyrzucali,zniszczyli i na...li na środku.Dwa lata temu powyrywali wszystkie przewody ze ścian i to w większości domków,także tych okratowanych.Miedź sprzedali w skupie złomu.
Najgorsze jest to,że ludzie kupują kradzione narzędzia na targowiskach,bo są tańsze.Tym samym zachęcają złodziei do kradzieży.
Mnie najbardziej złoszczą kradzieże roślin.Przed Bożym Ciałem przy samej ziemi mam zawsze wycięte piwonie,a przed Wielkanocą wyłamali w tym roku prawie cały bukszpanem.Ulice przylegającej parafii są potem całe pokryte płatkami piwonii,a koszyki i palmy przyozdobione bukszpanem.Kupując takie ozdoby pomyślcie skąd one pochodzą.
Re_ni
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 5 lis 2009, o 06:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małoposkie

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

A najgorsze jest to ,że kupując od złodzieja ludzie myśląjak ja nie kupie to ktoś inny to zrobi zagłuszają tak swoje sumienia.Ja na szczęście mieszkam w małym miasteczku i dzialki mam zaraz za oknami,jak i większość moich sąsiadów.Zdarzyło się raz że kobieta spać nie mogła i zauważyła światła na działce i wezwała policje.Została okrzyknięta bohaterką ogródków działkowych.
Pchać to jeden ze sposobów, aby udało się w życiu. Drugi to ciągnąć.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Trzeba być asertywnym.Jak mi ktoś przynosił coś do sprzedania,to mu uprzejmie
odpowiadałem,że od złodziei nie kupuję.Trzeba mieć odpowiednią wagę do asertywności.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

Kaja pisze:Przed Bożym Ciałem przy samej ziemi mam zawsze wycięte piwonie,a przed Wielkanocą wyłamali w tym roku prawie cały bukszpanem.Ulice przylegającej parafii są potem całe pokryte płatkami piwonii,a koszyki i palmy przyozdobione bukszpanem.
Może by księdzu zwrócić uwagę,aby ogłosił,żeby nie przynosić kradzionych kwiatów?
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: jak radzicie sobie z kradzieżami

Post »

mirzan pisze:
Kaja pisze:Przed Bożym Ciałem przy samej ziemi mam zawsze wycięte piwonie,a przed Wielkanocą wyłamali w tym roku prawie cały bukszpanem.Ulice przylegającej parafii są potem całe pokryte płatkami piwonii,a koszyki i palmy przyozdobione bukszpanem.
Może by księdzu zwrócić uwagę,aby ogłosił,żeby nie przynosić kradzionych kwiatów?
Dokładnie...

U nas na wsi nie ma tego problemu, ale naprawdę szkoda mi tych, którzy tak pielegnują piwonie posadzone w mieście pod blokami, po to, aby przed Bożym Ciałem oglądać ich kikuty...w imię czego ? A tu jest jedna ważna okoliczność, bo przecież te kradzone kwiaty daje się do sypania dziewczynkom...takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...

A jak komuś się zwróci uwagę, że to nie jego własnosć to robi wielkie oczy i pyta, co to pana obchodzi...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Dawno nikt tu nie zaglądał :)
A czy oprócz iglaków u was nic nie kradną ?
Bo u nas przez całe lato ktoś kradł ogórki i pomidorki do póki :) mój mąż i sąsiad z działki naprzeciwko nie wpadli na fajny pomysł :)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

A jaki to sposób ? Nie trzymaj nas w niepewności ! :? Może postawili tablicę :" co dziesiąty pomidor jest zatruty " ! No ale jak trafi się jakis złośnik , to dopisze : '' Już nie co dziesiąty , a co drugi !" I co zrobisz ? :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”