Jaki nawóz do warzyw

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Jaki nawóz do warzyw

Post »

witam'

mam mały ogródek a w nim warzywka dla siebie. Jest niestety mały problem, mam fatalnej klasy ziemię i ciekawy jestem czy jest taki nawóz który sprawi ze warzywa urosna mi jak na drożdżach i będą miały wszystkiego pod dostatkiem ?
=============
Płeć: Męszczyzna
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

No to jak masz taką ziemię , to musisz zwiększyć poziom próchnicy (dużo przegniłego obornika, kompostu ) a jak dobry nawóz to Hydrocomplex a dolistnie Agroleaf .

-- Śr 31 mar 2010 17:12 --
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Proponuję nie używać nawozów sztucznych a jedynie obornik i kompost oraz mielony dolomit (jeśli gleba jest zakwaszona lub bardzo zwięzła - gliniasta). Możesz też późnym latem posiać poplony np. rośliny motylkowe typu łubin, seradela koniczyna, lucerna. Można też w sezonie podlewać roślinki gnojówką np. z pokrzyw. Poczytaj o tym na forum.
Adam pisze o nawozach sztucznych dla towarowej produkcji warzyw. Jeśli interesują Cię takowe to polecam azofoskę, polifoskę oraz nawozy długo działające - popytaj w ogrodniczym. Ja osobiście korzystam z dobrodziejstw natury - kompostu i gnojówki oraz obornika. Azofoskę używam tylko do krzewów i niektórych kwiatów. Pod warzywa sama natura.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Nie Magda Misia , adamlol nie pisze o nawozach do wielkotowarowej produkcji !!!! Idzie kupić Hydrocomplex w worku 5 kg a Agroleaf 2 kg , więc z tym to się pomyliłaś . Nawozami naturalnymi nie doprowadzisz gleby do porządku takiego jaki ma być . Te nawozy nie wpływają na smak ani zdrowie tych warzyw .

Post zmoderowałam . Adamie , jeśli nie radzisz sobie z polską pisownią , skorzystaj z automatycznej korekty polecanej choćby tutaj . W przeciwnym wypadku forumowicze nie będą szanować Twoich wypowiedzi nawet wtedy , jeśli masz absolutną rację . kozula
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Adam - ja osobiście w sklepach ogrodniczych nigdy tych nawozów nie widziałam... co innego w hurtowniach - tam pewnie "idzie" kupić - a w sprawie próchnicy to nie masz racji - sztucznym nawozem nie zwiększysz jej poziomu w glebie a co najwyżej dostarczysz roślinom niezbędnych do życia składników. Za pomocą sztucznych nawozów to rośliny można nawet w wodzie hodować lub na wacie - a nie o to chodzi :) Glebie słabej, o której pisze zikkk trzeba poprawić strukturę, sprawić by stworzyła się warstwa próchniczna i gleba nabrała właściwej "kultury" - proces ten nie jest szybki - trwa zwykle przez kilka sezonów. Oprócz stosowania właściwego nawożenia organicznego należy jeszcze stosować odpowiednie zabiegi agrotechniczne i zmianowanie.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

adamlol pisze:nie magda misia adamlol nie pisze o nawozach do wielkotowarowej produkcji !!!! idzie kupic hydrocomplex w worku 5 kg a agroleaf 2 kg więc z tym to sie pomyliłas nawozami natyralnymi nie doprowadzisz gleby do porządku takiego jaka ma być i te nawozy nie wpływają na smak ani zdrowie tych warzyw
Ejże! Jeśli ktoś stosuje obornik, kompost, gnojówki roślinne, zielone nawozy,to ma jeszcze kupować nawozy sztuczne? Na czym polega doprowadzenie gleby do porządku? Wg mnie, chodzi o jej strukturę, a tego żaden sztuczny nawóz nie zapewni.
Waleria
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

warzywa karmione sztucznymi nawozami mają tę właściwość, że w nocy świecą :;230 - tak mawia moja mama do swojego sąsiada z działki - poza tym słabiej się przechowują ;)

Walerio - fajnie, że stawiasz na naturę
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

W pierwszym poście co napisałem ? Że obornik i kompost też do poprawienia struktury gleby, chyba dobrze nie doczytałaś. w
Wdobrych sklepach ogrodniczych dostaniesz ten nawóz on ma być dopełnieniem mikro i makro elementów.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Hydrocomplexu nie widziałam w sklepach, intrnetowo to wiem ze mozna zamówić.
aniaop
200p
200p
Posty: 234
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Do roślin ozdobnych hydrokomplex stosuję od dawna, worek chyba 5 czy 10 kg kupiłam, ale żeby go do warzywek?? Dla mnie szokujące, ale skoro adamlol tak twierdzi? ciężko się nie zgodzić. Wiem jak reagują na niego kwiaty , ale w jakich dawkach go podawać do jedzenia?- kwiatów nie jadam ale marchewkę i owszem....
Awatar użytkownika
Wilhelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 20 paź 2009, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

MagdaMisia pisze:Azofoskę używam tylko do krzewów i niektórych kwiatów. Pod warzywa sama natura.
Pozdrawiam :wit
obornikiem i gnojowicą, które są "samą naturą" można tak samo przenawozić warzywa jak nawozami sztucznymi, a przy okazji nabawić się jakichś odzwierzęcych pasożytów jak obornik jest z nieznanego źródła. Polewając warzywa kałem i moczem krów i świń nie jest pozbawione ryzyka.
Awatar użytkownika
Wilhelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 20 paź 2009, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

MagdaMisia pisze:warzywa karmione sztucznymi nawozami mają tę właściwość, że w nocy świecą :;230 -
a mój znajomy kiedyś zjadł pomidora, skrzywił się i powiedział: "jakbym jadł końskie łajno". Nie wiem czym ten pomidor był pędzony :D

A serio to nie ma co dorabiać przesadnej ideologii ani do nawozów sztucznych ani do naturalnych. Wszystko trzeba stosować z głową.

Wg. mnie stosowanie odpadów hodowlanych ma uzasadnienie jedynie w aspekcie ochrony środowiska, bo samej roslinie wszystko jedno czy jon amonowy jest z gnojowicy czy z saletry
Awatar użytkownika
Wilhelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 20 paź 2009, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

aniaop pisze:Do roślin ozdobnych hydrokomplex stosuję od dawna, worek chyba 5 czy 10 kg kupiłam, ale żeby go do warzywek?? Dla mnie szokujące, ale skoro adamlol tak twierdzi? ciężko się nie zgodzić. Wiem jak reagują na niego kwiaty , ale w jakich dawkach go podawać do jedzenia?- kwiatów nie jadam ale marchewkę i owszem....
Pani Aniu, a skąd pani wie jaką dawkę odchodów krowich należy podać marchewce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”