Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Dzięki za radę trochę się uspokoiłam ,to w takim razie jeszcze raz pytam czy powinnam ją przesadzić do większej donicy, teraz już będzie trzeci sezon jak jest w tej samej donicy .
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Śmiało możesz teraz przesadzić . Nie dawaj żadnych nawozów , a jeśli już to tylko nawozy wolno działające np . nawóz do iglaków ''Osmocote''
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

jeszcze raz dzięki za rady w niedzielę biorę się za przesadzanie .Odwiedziłam twoje cudo jestem zachwycona :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Moja tuja ma już więcej miejsca ,nową ,dobrą ziemię i towarzystwo orlika .Teraz czekam czy jej wygląd się poprawi
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Teraz tak wygląda moja tuja i jej towarzysze
Obrazek Obrazek
tompatrz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 wrz 2008, o 14:12
Lokalizacja: Śrem

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Czy jak podsypałem moje tuje nawozem do iglaków przeciw brunatnieniu igiel to czy mogę zastosować jeszcze jakiś nawóz zakwaszający i polepszający wzrost nawóz? Jaki polecacie?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Jeśli już nawiozłeś jednym nawozem, to drugim, trzecim i kolejnymi nie ma potrzeby nawozić, pozwól swojemu iglakowi przetrawić w spokoju to, co już mu zadałeś ;:108
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
x_M-l
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 142
Od: 5 lip 2010, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Co do nawożenia iglaków:

Nigdy nie stosowałem żadnej chemii do iglaków a wszystkie ładnie rosną na glebie gliniastej, mało tego na glebie z dużą ilością gruzu po poprzednim budynku :)

Jedyne nawożenie jakie stosowałem dotychczas to było guano od gołębi, zalane na 3 dni wodą żeby przefermentowało. To następnie rozcieńczone tak 1 do 4 i pod krzak. I to szczerze mówiąc stosuje tylko pod te silnie rosnące odmiany.
Tym nawozem nigdy jeszcze nie udało mi się spalić iglaków. Trzeba troszkę podejść do tego z głową, mały iglak to niewiele nawozu, duży iglak to więcej. Staramy się nie polewać pędów i igieł, ale jak trochę chlapnie to też nie tragedia.
Leję dwa razy w sezonie, na wiosnę jak tylko zaczynają się przyrosty i czasem w lato jak nie zapomnę drugi raz gdzieś pod koniec czerwca lub w lipcu.
Od sierpnia już nie nawozimy iglaków!

Do gnojówki jaka by ona nie była nie dodajemy żadnej chemii!! Chemia się wypłukuje szybko, działa jak dopalacz, szybki efekt i nadmuchana roślina a nie dostarcza kompletu "witaminek" dla roślinki. Stąd późniejsze łatwe chorowanie ich.
Najlepszym nawozem jest obornik do przekopania lub gnojówka przefermentowana do podlewania.
Zawiera wszystko co niezbędne dla roślin a dodatkowo korzystnie poprawia strukturę gleby, działa bardzo korzystnie na florę glebową.
Awatar użytkownika
agmiss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 mar 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skórcz woj. Pomorskie

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Witam,

Mam pytanko. Znajomy teraz w marcu wycina 12 tuji takich 4 letnich i ja chcę wsadzić je w swoim ogrodzie. Chciałabym się dowiedzieć jaka mieszanka ziemi i nawóz byłby odpowiedni. Będę je wsadzać na następny dzień. U mnie w ogrodzie jest przewaga ziemi gliniastej. Przepuszczalność chyba słaba.
Pawisikorka :-)
Awatar użytkownika
ellap75
200p
200p
Posty: 232
Od: 5 lip 2010, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Ja bym nie nawoziła przesadzonych tujek. Ich system korzeniowy na pewno będzie uszkodzony. Gliniasta ziemia jest wystarczająco zasobna. Sadząc tuje dawałam trochę odkwaszonego torfu, mieszanego z rodzimą ziemią dla poprawy przepuszczalności. I juz :wink: Dopilnuj tylko aby korzenie nie wyschły i zimia sie z nich nie rozsypała.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 938
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Ja też radzę się wstrzymać. Sama posadziłam i thuje i świerki pospolite w zeszłym roku i je dokarmiałam... I co? I teraz thuje się na szczęście trzymają, ale świerk pospolity jest niebieski... i zaczyna brązowieć. Coś go dopadło. Myślę, że im zaszkodziłam (mimo, że ściśle trzymałam się zalecanej dawki)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

agmiss pisze:(...) Chciałabym się dowiedzieć jaka mieszanka ziemi i nawóz byłby odpowiedni. (...)
Po pierwsze - jeśli ten ktoś je "wytnie" w sensie dosłownym, to ty już nie masz po co ich wsadzać do ziemi.
Po drugie - nie nawozi się przesadzanych roślin póki nie odbudują uszkodzonego systemu korzeniowego
Po trzecie - ja jestem z tej szkoły, co nie nawozi iglaków wcale, bo w naturze rosną na garstce byle jakiej ziemi i świetnie im to wystarcza, a nawożone bujają ponad miarę i takie wyciągnięte i osłabione zbyt szybkim wzrostem, są łatwym żerem dla robali i patogenów
A po czwarte - o przesadzaniu tujek czytaj tu:
- Tuja żywotnik - przesadzanie
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Powiedzcie mi tak tuje i iglaki nawozimy w połowie kwietnia ? Tak? Później w maju? i ostatni raz w lipcu ? Tak? I czy dawka to 20 gram?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”