Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
agatttka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 wrz 2009, o 20:08
Lokalizacja: Polska

Agrotkanina polska czy chinska

Post »

witam, mam pytanko i nadzieje ze ktos z forumowiczow bedzie w stanie mi doradzic...
chce kupic agrotkanine pod byliny i ziola (prowadze malutka dzialnosc ogrodnicza) tak zeby mozna rowniez po niej chodzic
nie jest to jak sie okazuje maly wydatek
w internecie m.in. na allegro jest kilka propozycji agrotkanin 90-100g, z tym ze jedne sa polskie inne wloskie a jeszcze inne chinskie, slyszalam ze to ma jakies znaczenie bo jedne sa mocniejsze a inne sie latwo rozrywaja????
czy ktos mial juz z nimi do czynienia? a moze ktos mi poleci sprawdzonego producenta...
pozdrawiam wszystkich i zycze milego dnia :)
"Prawda wdeptana w ziemię... odrośnie!"
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Agrotkanina polska czy chinska

Post »

agatttka pisze:... a moze ktos mi poleci sprawdzonego producenta...
Stosujemy na szkółce agrotkaniny tego producenta;
http://www.wigolen.com.pl/produkty.htm
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

agrowłóknina

Post »

Wiem, że maglowaliśmy to już tyle razy i czytając wątki na forum dostałem totalnego mętliku. Mam 300mb młodego żywopłotu z żywotników, cyprysów, tawuł szarych i innych liściastych - tyle, że teren był źle przygotowany i chwasty rosną jak mogą. W tym roku udało mi się w końcu zdobyć fundusze na korę i chcę nią ściółkować... i właśnie - czy kłaść agrowłókninę? w sumie z tego co czytałem to najgorsze jest "przegrzanie" korzeni latem. Dużo pracuję i mogę mało czasu poświęcić zwalczaniu chwastów. Proszę o jakieś postawienie "kropki nad i" w jedną bądź drugą stronę. Spędza mi to ostatnimi nocami sen z powiek.
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: agrowłóknina

Post »

Jeśłi możesz poświęcić czas na odchwaszczenie pod żywopłotem, to zrób to i posyp korą rezygnując z agrowłókniny. Kora stopniowo będzie poprawiać strukturę gleby, a chwasty będą miały trudniejsze warunki, i łatwiej je będzie usuwać.
Przegrzanie może nastąpić, jeśli zastosujesz folię, natomiast włóknina przepuszcza powietrze i wodę, więc raczej to nie grozi.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: agrowłóknina

Post »

właśnie mam mały problem z czasem, a kiedy już się pojawia to sami wiecie jak dużo pracy (poza odchwaszczaniem) jest w ogrodzie. więc w sumie lepiej ułożyć tę agrowłókninę?
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: agrowłóknina

Post »

na twoim miejscu wyłożyłabym agrowłókninę - trzeba dwa razy w sezonie przeplewić mlecze które się zapewne przebiją, później powinien być spokój

tylko nie kładź agrotkaniny - strasznie po niej woda spływa i brzydkie takie plastikowe...

ja u teściów na wszystkich rabatach mam agrowłókninę - sprawdza się rewelacyjnie, roślinki rosną szybciej i mają się lepiej niż jak były bez tego wynalazku


jak się będziesz przymierzał do zakupu to zwracaj uwagę by kupić agrowłókninę ogrodową a nie przemysłową - bo ta druga gorzej przepuszcza wodę
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: agrowłóknina

Post »

dzięki.chyba jednak zdecyduję się założyć agrowłókninę.
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: agrowłóknina

Post »

Mam pytanie, czym się różni agrowłóknina ogrodowa od agrowłókniny przemysłowej?
Pozdrawiam Dana :)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: agrowłóknina

Post »

Diano! Piszesz:
tylko nie kładź agrotkaniny - strasznie po niej woda spływa i brzydkie takie plastikowe...
Ja uważam,że jak zwykle, wszystko ma swoje wady i zalety. Mam na działce agrotkaninę i włókninę. Wg mnie największą wadą agrotkaniny było to, że okropnie strzępiły jej się końce, więc musiałam ostębnować je na maszynie. Powinni to ciąć jakąś zapiekającą maszynką. Dałam pod truskawki, no i byłam mocno zdziwiona,że woda po podlaniu stoi, a nie wsiąka, ale truskawki mają nacięcia, więc wilgoci im w sumie nie brakuje.
Włóknina na truskawkach dopóki leży, to dobrze, natomiast po ściągnięciu nie nadaje się do powtórnego użycia, owinęłam tymi strzępkami jesienią budleję, a teraz wyrzuciłam i obiecałam sobie - nigdy więcej czarnej włókniny.
Pod korą pewnie nic z nią nie będzie działo się, a agrotkaniny spod kory nie będzie widać.
Waleria
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: agrowłóknina

Post »

Walerio - chodzi głównie o to, że ta tkanina jest folią. Owszem kora ją przykryje, ale korzenie roślin będą się podduszać. Agrowłóknina szybciej ulega rozkładowi, dlatego Ci się rozlatywała po zdjęciu z truskawek. To jest jednak jej zaletą w przypadku ściółkowania, po po kilku latach nie zakrywa już tak szczelnie podłoża, a chwasty zdąży wytępić, wiec później już tylko uzupełniamy ściółkę pod roślinami, a roślina i oddycha i wodę przepuszcza....

Poza tym nie wolno roślin owijać czarną włókniną.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: agrowłóknina

Post »

już się wypowiadałam w podobnym wątku że należy uważać z jednym i drugim ponieważ bardzo dobrze rozwijają się pod agrotkaniną grzyby i najlepiej służy nornicom w zimie .zostawiłam agrowłókninę pod tujami a z innych miejsc ją wyrzuciłam bo nornice i tak ją popodnosiły że boki rabat i tak miałam do plewienia, a grzyby atakowały ze zdwojoną siłą
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: agrowłóknina

Post »

W tym roku nornice czy myszy świetnie buszowały pod śniegiem, porobiły sobie tunele.
Waleria
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: agrowłóknina

Post »

Ponawiam swoje pytanie, jaka jest różnica pomiędzy włókniną ogrodową a przemysłową?
Pozdrawiam Dana :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”