Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: AZOFOSKA

Post »

Ja azofoskę stosuje głównie pod krzewy i cebulowe.
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: AZOFOSKA

Post »

Witam.
Mam prośbę. Czy mógłby ktoś podac mi skład chemiczny i % Azofoski?

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: AZOFOSKA

Post »

,,Skład procentowy azofoski wynosi: 13,6% azotu, 1,9% fosforu, 16,0 potasu, 2,7% magnezu, 0,18% miedzi, 0,045% cynku, 0,27% manganu, 0,045% boru, 0,09% molibdenu.''.
Ceny powodują słabość przed monitorem.Najlepiej by było samemu sobie tworzyć gotowe mieszanki.Wiedziec co mozna łączyć na dłużej a co łączyć bezpośrednio do użycia.Im mniejszy worek tym cena wieksza.
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: AZOFOSKA

Post »

Nie całe 2% fosforu? Jakoś mało... Mam właśnie taki zamiar, zamiast kupowac Azofoske to wyliczę co i ile czego trzeba ze sobą mieszac. Na pewno nawozy azotowe miesza się na końcu, tuż przed uzyciem, a resztę chyba można mieszac w dowolnym terminie. Tak mi się wydaje bo te wszystkie sole to są w postaci siarczanów, więc nic nie powinno się dziac. W weekend pobawię się w wyliczenia.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

Ja za 5kg zapłaciłem 25zł bez groszy, tak więc nie wiem czy warto mieszać, pewnie zależy od wielkości terenu.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: AZOFOSKA

Post »

ruda147! Na opakowaniu chyba jest tabela, ile tego sypać. Warto pamiętać, że lepiej mniej, niż za dużo, w przeciwieństwie do kompostu, którego nie da się przedawkować, bo na samym kompoście mogą rosnąć, szczególnie dyniowate.
Waleria
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: AZOFOSKA

Post »

Waleria pisze:ruda147! Na opakowaniu chyba jest tabela, ile tego sypać. Warto pamiętać, że lepiej mniej, niż za dużo, w przeciwieństwie do kompostu, którego nie da się przedawkować, bo na samym kompoście mogą rosnąć, szczególnie dyniowate.


Dziekuje slicznie za odpowiedzi jestescie kochani,mam nadzieje że będe wiedziała jak to zrobić,czy pod pomidory tez sie daje azofoske?,jak wysadze na koniec kwietnia lub poczatek maja do tunelu nieogrzewanego,kiedy moge zoastosowac azofoske,i jaka ilosc wkoło krzaczka,garsc czy za duzo,wiem ze po zastosdowaniu tzreba podlac aby składniki sie rozpusciły i dotarły do korzonków.prawda?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Dawkowanie azofoski dla pomidora według producenta to: 6-8 kg/100m2 ( 1 rok po oborniku) lub 10-12 kg/100m2 (bez obornika), nawóz stosować przedwegetacyjnie.
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: AZOFOSKA

Post »

Zielona_Ania pisze:Dawkowanie azofoski dla pomidora według producenta to: 6-8 kg/100m2 ( 1 rok po oborniku) lub 10-12 kg/100m2 (bez obornika), nawóz stosować przedwegetacyjnie.


ale ja będę miała z 5 krzaków pod folia pomidora i z 10 na gruncie,wiec ile tej azofoski dac pod nie i po jakim czasie od posadzenia w ziemi ,przepraszam że spytam ale co to znaczy(przedwegetacyjnie) tzn kiedy
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Przedwegetacyjnie tzn -stosuje się jako przygotowanie gleby pod wysiew, sadzenie, wiosną to będzie z reguły kilka tygodni (2-3) przed wprowadzeniem roślin. tak ja to rozumiem. A co do nawożenia kilku krzaczków pomidorów, to niech się inni wypowiedzą, ja używam naturalnych nawozów pod warzywa.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: AZOFOSKA

Post »

Przedwegetacyjnie - czy to znaczy, że trzeba rozsiać na zagonku, a potem jakoś zagrzebać w ziemi i po pewnym czasie posiać rośliny?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: AZOFOSKA

Post »

Tak mi się wydaje- rozsypać stosowną dawkę i koniecznie przemieszać z wierzchnia warstwą ziemi. Tylko zwykle dawkowanie nawozów dla poszczególnych warzyw jest podane dla większych upraw, co więcej powinno być stosowane po wykonaniu analizy chemicznej gleby. Przy prawidłowym nawożeniu przedwegetacyjnym można doprowadzić do odpowiedniego stężenia składników odżywczych - takiego jakie będzie najlepsze dla danej uprawy. W przydomowych małych ogródkach warzywnych chyba lepiej i łatwiej stosować nawożenie organiczne (dobrze karmić glebę, poprawiając strukturę), a nawozy mineralne stosować uzupełniająco.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AZOFOSKA

Post »

1,9 fosforu ?? mało coś... muszę sprawdzić jutro dokładnie szczegółowy skład.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”