Plumeria z nasion ,wymagania,cięcie,ukorzenianie Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Agunia, pokaż swoje!! Moje mają z miesiąc, może coś ciut ponad... :)
Obrazek
Karo prześledziłam Twój wątek o sukulentach i tam widziałam zdjęcie Twoich. Skąd żeś je dorwała?? :)
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

właśnie odkryłam że została mi tylko jedna roślinka , reszta padła :cry: sadziłam 15 maja a dziś wygląda tak
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Trochę to trwało zanim dotarłam,wybaczcie,obowiązki :wink: :D zwaliły się na mnie...
Obrazek

Obrazek
Moje są dorosłe ale Wy macie satysfakcję,że uprawiacie od maleństwa. :D
socurek- urocze sa Twoje maleństwa,takie delikatne jeszcze :P
Agnieszko ile miałaś sadzonek?Dlaczego padły. :(
Czy przypadkiem nie przędziorek bo mam wrażenie jakby jeden z liści był upstrzony kropeczkami,
czy on czasem nie ssie Ci Aguniu liścia?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Urocze, nie powiem, ale teraz mam przemyślenia, że one takie delikatne a ja je sru do zwykłej ziemi ogrodowej :( i nijak ich nie przesadzę, bo za delikatne jeszcze, a poza tym może zaszkodzi im jak je będę dotykać...
Ech, zazdroszczę Ci KaRo. Jak my się na forum będziemy chwalić nowymi listkami Ty już będziesz pewnie wąchać kwiaty :P
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

KaRo z pięciu nasionek wykiełkowały 2 :roll: w tym jedna roślinka była strasznie neurotyczna . Podejrzewam że wilgoć i słoneczko ją wczoraj wykończyło :cry: a te kropeczki też mnie dziwią bo są dopiero od przedwczoraj i robala nie widać :roll: Może to także od słońca się tak podziało :? będę obserwować :roll: na razie przesunełam w głąb szklarenki .
Twoje roślinki już ogromne , mówisz że ile mają ? bo wyglądają już bardzo dorośle jakby się miały na kwiatuszki :lol: i faktycznie to zdrewnienie przypomina bardziej grubosza :D
a czy takie czerwonawe liście to efekt stania na słońcu czy "starości" rośliny bo u mnie to taka zielenina mu rośnie :shock:
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mała aktualizacja:

Obrazek

tak dziś wyglądają moje szkraby :) I coraz bardziej kapryśne się robią. Co najmniej jak storczyki: każdego dnia je trzeba kilka razy wodą psikać bo jak nie, to się kładą :D ale co zrobić? kocham to gówniarstwo, więc rozpieszczam ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Aguniu - nie umiem określić dokładnie wieku moich maleństw.
Wiem,że są dorosłe na co wskazuje ich pień i takie do mnie przybyły...
Młode listeczki wszystkie takie są bordowawe ale bardzo szybko zielenieją do zieleni ciemnej butelkowej.
Przypuszczam,że to może wiązać się z odmianą... zobaczymy jak zakwitną :lol: :lol: :lol: :lol:


socurek-napisałaś 'kocham to gówniarstwo'-
:lol: :lol: super i ja trzymam kciuki za powodzenie Twojego przedszkola :)
Faktycznie są kapryśne, pewnie z braku należytej mojej opieki te moje mają liście tylko na czubkach.
Znalazłam sposób by przestać się nimi zajmować kilka razy dziennie...wynisłam je do ogrodu ustawiłam na skraju bagna w półcieniu.
Wilgoć w powietrzu maja z bagna,słońce maja króciutko o świcie rano i to docierające przez liście wiśni i dopiero teraz stoją w pełnym słońcu czyli prawie wieczorem.
O dziwo odpowiada im to wyprężyły się liście a ja nic przy nich nie robię od czasu naszej poprzedniej rozmowy. :D Nawet nie podlewam bo robi to za mnie natura .Tylko podglądam je i cieszę się,że wpadłam na ten pomysł.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

hihihi, pozazdrościć takiego wspaniałego miejsca :) moje muszą się zadowolić jednym miejscem dzielonym na 4. Ale stąd przynajmniej mogą powyglądać na słońce, a chyba to lubią bo się wszystkie w jednym kierunku patrzą :) Niedługo będą się chyba jednak musiały przeprowadzić do sypialni, bo chciałabym zrobić tam miejsce dla storczyka :)
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

I znowu aktualizacja:
Obrazek
Czy ktoś jeszcze ma plumerie i jakieś doświadczenia co do opieki nad nią? Może komuś kwitnie bądź kwitła :?: Czytałąm gdzieś, że żeby Plumeria z nasionka zakwitła to zajmuje co najmniej 8 lat, a może nawet nigdy nie nastąpić. Ja naiwna jednak wierzę, że kiedyś się doczekam...

KaRo jeśli byłabyś taka miła, bardzo proszę zmień temat tego wątku i rozwijajmy sobie ten temat w jakimś wątku typu jak dbać, a już nie "co to jest" :) Z góry dziękuję uprzejmie ;)
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Post »

Zaciekawil mnie ten kwiat :D ,ja mam z natury wilgotne powietrze,mam do morza raptem 12 minutek ,wiec wszystko co wymaga wilgosci rosnie u mnie bez problemow.Ma ktoras z Was foteczke jak juz roslineczka zakwitnie juz?
Powodzenia zycze :D :D :D
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
veegas5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 31 sty 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trawniki ( woj. lubelskie)

Plumeria - wymagania, z nasion,cięcie,ukorzenianie Cz. 1

Post »

Witam
Chciałbym wychodować z nasion plumerię, czy komuś się to udało, jeżeli tak to prosze o porady.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
POZDRAWIAM ŁUKASZ
Awatar użytkownika
veegas5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 31 sty 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trawniki ( woj. lubelskie)

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Witam
Cyba jednak nikomu nie udało się wychodowac plumeri z nasion, trudno sie mówi.
Ja znalazłem w necie taki opis wiec moze komuś, ( tak jak i mi), sie on przyda.
W naszych warunkach plumerię należy traktować jako roślinę pokojową. Uprawiamy je w bardzo nasłonecznionym miejscu w podłożu przepuszczalnym. Podlewać gdy podłoże w doniczce zacznie przesychać. Rośliny wiosną należy zasilać nawozami wieloskładnikowymi, w okresie kwitnienia dodatkowo fosforowymi. Plumerię zimą należy przechowywać w temp. pokojowej i ograniczyć podlewanie. Jeżeli straci część lub wszystkie liście, wiosną na pewno je zregeneruje.

Najlepszym terminem wysiewu jest wczesna wiosna. Wysiewać należy do przepuszczalnego podłoża np. włókno kokosowe. Pojemnik lub doniczkę z wysianymi nasionami dobrze jest przykryć folią by uzyskała stałą wilgotność podłoża. Przykrycie nie może być jednak szczelne i należy je usunąć, gdy na siewkach pojawią się liście. Zalecane jest moczenie nasion w letniej wodzie przez ok. 6 godzin. Nasionka należy umieścić na głębokości 1-2 cm.
POZDRAWIAM ŁUKASZ
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Właśnie tez oglądam nasionka tej pięknej roślinki,i zastanawiam się nad zakupem.Już strasznie długo za mną ona chodzi.
veegas5 udało ci się zdobyć i zasadzić nasionka?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”