Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Super temat :) Uwielbiam kwiaty na balkonach i serce mnie boli, gdy widzę u ludzi ogromne balkony służące wyłącznie jako podręczne magazyny czy składziki...
Inspiracja zawsze się przyda ;)
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Igor a na której stronie.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Piękne kompozycje, mam jednak małe "ale". Jak to jest, że niektóre kompozycje kwiatowe rosną w dość małych pojemnikach, a roślin jest w nich sporo i wyglądają pięknie?
Kiedy robię rozsadę roślin dowiaduję się, że muszą one rosnąc w dość dużych odstępach albo w dużych donicach inaczej się duszą albo karłowacieją. Stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Halinko,świetnie,że utworzyłaś taki wątek.Nie mam już wątpliwości co do wsadzenia eucomisu,napisz mi tylko czy on bardzo się rozrasta, czy można cos dokomponowac wokół niego?Mam 33 m tarasu, na pewno znajdę tu coś dla siebie.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Igor jest to bugenwilla i kuflik rośliny z ciepłych krajow. Ja bugenwillę miałam na balkonie przez trzy lata i były takie jak na zdjeciu ale córka pod poją nieobecnosc tak ich podlewała ze im zgniły korzenoie i ich już nie mam.
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Małgosiu smiało możesz wkoło posadzić jakieś inne kwiaty ja nie mam zdjecia ale miałam wsadzone lobelie a póżniej wsadziłam astry niskie,możesz eukomisowi związac liscie i podniosa się do góry i będzie miejsce na dodatkowe kwiaty.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Szamanko masz rację w większości balkony to zbiór niepotrzebnych gratów i suszących się gaci. Mieszkańcy wolą się w lecie kisić w domu a nie na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę na balkonie.Ja tym piciem kawy na balkonie zaraziłam moje sąsiadki i teraz one też mają piękne kwiaty na balkonie i byłam zaproszona na balkon na kawkę gdzie tak pięknie pachniała maciejka ( która mnie się w donicy nie udaje) było cudownie.Ach jak ja tęsknię za takim klimatem
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Meluzynko ja zawsze sadzę gęściej i stosuję częstrze nawożenie niż książka pisze, myślę że jak korzenie mają ciaśniej to się tak nie rozrastają tylko roślina idzie w kwitnienie. Jak jest gęściej to trzeba sprawdzać czy ich nie atakuje robactwo lub jakie grzyby ale od tego jest dużo środków ja robię eliksir z namoczonego czosnku lub z łupin cebuli i pryskam tak zapobiegawczo ekologicznie.Ja tak sadzę i jestem zadowolona. może się jeszcz ktoś wypowie , o swoich doświadczeniach z kwiatami zapraszam.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Igor to musisz uważać , zdjecia kwiatów z twojego balkonu mile widziane. Zapraszam do wstawiania tu zdjeć z kwiatów na balkonie.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Wiesz chciałaby żeby tu wszyscy wstawiali swoje kompozycje balkonowe, zawsze można by coś ciekawego odgapić dla siebie.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
kasia_2721
100p
100p
Posty: 100
Od: 21 paź 2009, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Buska-Zdroju

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Witajcie:) jestem pod wrażeniem waszych balkonów i tarasów,są cudowne.Idą za przykładem też zakupiłam troszkę nasion,bo to zawsze taniej niż sadzonki,jednak później jeszcze na pewno dokupię gotowe sadzonki :)Bardzo lubię fuksję,mam kilka odmian(jak zakwitną pokaże co mam) i planuję poszerzyć swoją mizerną kolekcję.
Awatar użytkownika
renich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 mar 2010, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Również od kilku lat staram się ładnie zagospodarować balkon. Najczęściej sadzę pelargonie, które zimują w chłodnym pomieszczeniu. Faktycznie nie zawsze udaje mi się utrzymać je przez cały sezon, ale zauważyłam, że systematyczne podlewanie, stosowanie nawozów do roślin balkonowych znacznie ułatwia pracę. Dodatkowo sadziłam bakopę, ale ona nigdy mi się nie udała. Zawsze po krótkim czasie przestaje kwitnąć, robi się brzydka i jest do wyrzucenia. Między rośliny sadzę także dekoracyjne liście, ale nie znam ich nazwy.
Zaczęłam także rozmnażać fuksje. Ładnie zdobią balkon, ale co jakiś czas trzeba je spryskiwać preparatem od mszyc. W tym roku postaram się bardziej urozmaicić roślinność na balkonie. Od dwóch lat mam również oleandra, ale jeszcze ani razu mi nie zakwitł.
renich
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Kupiłam 3 cebulki eukomisa :D
bardzo spodobała mi się kopozycja w donicy :wink:
mam pytanie jak uzyskać taki efekt :?:
czy 3 sztuki wystarczą czy jeszcze dokupić :oops:
bo nie znam zupełnie tej roslinki a jest cudna :lol:
( chyba z1 cebulki 1 kwiat ) :oops:
to może 5 sztuk, pomocy ;:223
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”