Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Pomidorów już nie ma. Parę było płaskich i żebrowanych ale to tylko te co zawiązały się przed niedoborami. Nie wiem jakby wyglądały wyrośnięte owoce bo je zerwałam. Ale czy to ma jakieś znaczenie ?? Przecież nie będziemy się kłócić o nasiona :lol:
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Jasne że nie będziemy się kłócić , bo nie ma o co . Wiem , że pomidorów już nie ma , miałam tylko nadzieję na zbliżenie tego zdjęcia które pokazałaś . Malinowy Warszawski niespecjalnie wiąże owoce na wyższych gronach , dlatego chciałam tylko sprawdzić czy tak mu dogodziłaś że tyle zawiązał , czy to jednak inna odmiana .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Post »

Kozula ten Malinowy Warszawski to jakiego producenta.
wodnik
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Resztki nasion porozdawałam , nie mam niestety opakowania .

Pozdrawiam kozula .
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witam, jestem tu nowy ale pomidorami zajmuję się od kilkunastu lat i traktuję to jako super smaczne hobby.
Sadzę głównie w tunelu i trochę w gruncie (jak zostanie trochę rozsady), przeważnie sprawdzone odmiany, ale co roku testuję coś nowego.
Z odmian malinowych mogę polecić Bawole serca i Malinowy olbrzym - sadzę od wielu lat (nasiona zbieram sam i co roku robię rozsadę) - smak i aromat obu odmian super.
Malinowy Warszawski (chyba firmy ' Plantico') u mnie bez rewelacji - mało owoców, średni w smaku (w porównaniu z malinowym olbrzymem).
Po ostatnich testach dobry okazał się ostatnio pomidor odmiany "Faworyt" - mam go od dwóch lat i jest ok.
Pozdrawiam Jarek
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

jerry pisze: Z odmian malinowych mogę polecić Bawole serca i Malinowy olbrzym - sadzę od wielu lat (nasiona zbieram sam i co roku robię rozsadę) - smak i aromat obu odmian super.
Malinowy Warszawski (chyba firmy ' Plantico') u mnie bez rewelacji - mało owoców, średni w smaku (w porównaniu z malinowym olbrzymem).
Po ostatnich testach dobry okazał się ostatnio pomidor odmiany "Faworyt" - mam go od dwóch lat i jest ok.
Pozdrawiam Jarek
W ubiegłym roku tylko Bawole Serce (odmiana kupiona w PNOS Ożarów Mazowiecki jako "pomidor typu bawole serce") wytrzymało surowe traktowanie i owocowało, a dowiedziałem się, że jedyna różnica miedzy pomidorem czerwonym i malinowym to kolor skóry (tzw. epidermis, czyli powierzchowa cześć skóry, która jest żółta u czerwonych pomidorw a przezroczysta u malinowych, które maja taki sam czerwony miąższ). Pozostałe pomidory nie owocowały niezależnie od koloru, Yellow Pear i Rumba Ożarowski.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

witam ja też jestem nowa :D
ostatnie dwa sezony siałam malinowego ożarowskiego-byłam zadowolona,ale w tam roku dla odmiany posiałam malinowy retro i adonis-zpbacze jakie będą :)
Pozdrawiam Iwona :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Pomidory wysokie typu malinowskiego: Adonis, Maliniak, Malinowy Warszawski i Malinowy Retro to odmiany firmy PlantiCo. Bardzo ciekawa lista odmian pomidorów do tuneli (również malinowych) jest w 1 numerze dwutygodnika OWK z 2010r.
Awatar użytkownika
greglis
50p
50p
Posty: 56
Od: 29 cze 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

W tym rok debiutuję z ogrodem. Badzo chciałam mieć pomidory u siebie, właśnie malinowe. Proszę powiedzcie mi czy mam kupować nasiona i wysiewać do doniczeka na rozsady , czy gdzieś uda mi sie kupić już gotowe sadzonki ?
Pozdrawiam serdecznie
greglis
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Witaj.
Jeśli chcesz i możesz to siej, nie ma to jak własny materiał :wink:.
Kupić też można, np u mnie w okolicy na targowiskach jest pełno sadzonek w stosownym czasie, tylko nie zawsze wiadomo co się kupuje..
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Dokładnie, czasem zamiast malinowego Bawolego trafi się żółta koktajlowa gruszeczka... jeszcze dobrze, jak ktoś lubi :wink:
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

U nas od 3 lat co roku siejemy kupne nasionka Bawolego Serca ok 20 krzaczków. Jest pyszne, owoce duże i słodzutkie. Dodatkowo co roku siejemy też dodatkowa odmianę w tej samej ilości, jednak naszym faworytem jest "Bawołek" :wink: Teraz jak już trafilam na to forum, pewnie bedzie nam latwiej trafić w gust z druga odmianą, bo zazwyczaj kupowalismy w ciemno. Myślę, że spróbujemy Malinowego Olbrzyma ;:108 Pewnie będzie pyszny.... :D
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Kupiłem nasiona wszystkich malinowych odmian od PNOS Ożarów Mazowiecki oprócz mieszańcowych, których nie lubię bo nie wiadomo jakie będzie potomstwo, jak się zbiera nasiona z właśnych pomidorów. Oprócz tych mam też nasiona z innych sklepów internetowych: Z Torseed w Toruniu Malinowy Retro (wysoki), Malinowy Rodeo i Malinowy Kujawski (niskie) i Kapturek (czereśniowy), z Plantico w Zielonkach Malinowy Warszawski a z C i N Lipnica też Bawole Serce.
pozdrawiam, Gunnar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”