Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

U nas w łazience jest właśnie grzejnik zasilany C.O. - taka "drabinka" ,mi on odpowiada, bo poza ciepłem, które daje można wysuszyć szybko jakieś "małe pranie". Ja jednak jestem za ogrzewaniem grawitacyjnym, nie chciałabym, żeby przy takiej zimie jaką mamy w tym roku, po prostu przestało mi się palić w piecu lub też żeby się w nim "zagotowało". Kilka dni temu w nocy nie mieliśmy prądu przez kilka godzin i mimo, że mamy już XXI wiek, to zdarza się to niestety w naszym miasteczku nie tak rzadko :?
A tak a propos agregatu, mógłbyś Krzysiu polecić jakiś "przyzwoity" i nie "made in china", żeby posłużył dłużej?

pozdrawiam
pozdrawiam Ewa
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Witam.

Nie made in China......tak a czy jest coś jeszcze produkowane nie w Chinach :D no nie wiem.
Ja gdy kupowałem swój ,oczywiście wszyscy polecali Hondę,bo to i tamto :i niezawodny i ekonomiczny itd.Tylko mocy koło 2000W kosztował wtedy ponad 2000 zł.Trafiłem jednak na sprzedawcę- chyba niezbyt pazernego na prowizję-bo spytał :a to do sklepu?firmy?....nie;na działkę do częstej wielogodzinnej pracy....nie;to po cholerę panu Honda???
I kupiłem taki za 1000.Nie mogę stwierdzić czy działałby przez tydzień ciagłej pracy,ale pracował kilkukrotnie po kilkanaście godzin-najdłużej dobę iii mnie ,przy moich zasobach finansowych i potrzebach wystarcza.
Dla nas główną przyczyną są wyłączenia ,latem po burzy czy huraganach-zamrażarkę mamy dużą skrzyniową prawie zawsze pełną warzyw ,owoców i innego dobra i szkoda tego.
Także przykro mi ale nie wiem jak pracują "niechińczyki" i niestety nie mogę :? służyć radą w tej kwestii .

Pozdrawiam,Krzyś.

PS.:A swoją drogą to nie patrzyłem gdzie produkowana jest rzeczona Honda....a wszystko jest możliwe,prawda?
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Krzysiu już takowy grzejnik do łazienki mamy :) taka właśnie drabinka z rurek o której pisze ewikk; czeka gdzieś w garażu aż chłopaki będą CO robić
Z tą matą, jeśli będzie to pewnie będzie używana właśnie tak jak piszesz, na czas kąpieli i wyjścia z łazienki :)
o tym minusie pompy co piszesz ciągle mi mówią chłopaki i to jest ich główny argument na grawitacyjne CO. Tak zaplanowali, niech robią :) tylko najpierw muszą uporać się z zalaną piwnicą (dopiero na wiosnę, także 'robota stoi')
.. i Tak trzeba :D spróbowac czegoś nowego.. :) nowe energetyzujące kolorki :D tylko powrót do poprzednich stonowanych pewnie trochę będzie kosztował cię pracy.. ciemny kolor zakryć jasnym..
choć może teraz nie ma to aż takiego znaczenia, bo te farby są inne niż kiedyś.. (?) może i ja kiedyś spróbuję z ciemnymi, ale na początek zacznę na pewno od jasnych stonowanych
u mnie w kuchni będzie stały element z klinkieru pewnie o kolorze starej cegły - mam murek metr na metr i wysokości ? (trochę powyżej parapetu) z którym muszę coś wymyślić. Pomysły są dwa: obłożyć go tym klinerem i dać blat (chciałabym drewniany, ale pewnie skończy się na jakimś drewnopodobnym) albo zabudować go do samego sufitu.. jakaś szafka może być.. ale to mi się nie za bardzo podoba (szafka przy samym oknie, zasłaniała by je częściowo). Na takim szerokim blacie mogłyby kwiatki stać.. albo inne fajne coś.. np cudne akwarium..
Obrazek
a może ktoś ma inny pomysł co z tym murkiem zrobić?
Fajnie masz ,tyle kombinowania i wyobraźnia działa ....jak to będzie wyglądać itp,miłych wyborów :D ..
oj fajnie fajnie.. tylko czy ta rzeczywistość (i stan portfela ;)) mogłaby mniej modyfikować moje marzenia ;) ale spoko dajemy radę :D aby do przodu :)

jak tak napisałeś o tej zamrażarce pełnej warzyw owoców i innego dobra aż mi ślinka poleciała :D

agregat na pewno przydatna rzecz..
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

no i znów zaczynam 'kombinować' szukałam i znalazłam coś całkiem nowego Marmoleum Click.
co myślicie o tym marmoleum? ma ktoś? boi się to to wilgoci/wody? jakie są wasze doswiadczenia z tym produktem?
jeśli byłoby takie wytrzymałe jak piszą to.. żegnaj terakoto z przedpokoju i wejścia :heja
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Marmoleum to mi się ze szkołą kojarzy ... z klasami... ale w mieszkaniu ... chyba że w garażu ... to nie jest to co lubię, ale o gustach się nie dyskutuje, prawda ... ?
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Witam.

Lorrie...podejrzewam,że masz na myśli zupełnie inny produkt.

Ago ,nie widziałem tego w sklepie ale biorąc pod uwagę budowę tych elelmentów posadzki=PCV + płyta HDF(lub ,lub i(?)korek)to musi to być droższe i od paneli i od klasycznej PCV.
Ale, pozwala na wszelkie wariacje :D dekoracyjno-kolorystyczne to fakt.

Hej.

I moje domniemanie:ponieważ są to elelmenty łączone na klik,czyli ich wierzchnia warstwa=marmoleum nie jest ze sobą na trwałe łączona=między elelmentami są szczeliny.Oczywiście nie są one zauważalne "gołym okiem"ale.....dla wody-przy silnym nacisku na łączeniu płyt- zauważalne mogą być....to takie moje przypuszczenie i obawa nad zastosowaniem takiej posadzki w przedpokoju.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

A ma ktoś zdjęcia tego produktu?
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Lorrie najlepiej wpisz w googla 'marmoleum' zaznacz grafika i wyskoczy Ci całe mnóstwo kolorowych wariacji ;) z tego produktu. Chyba ta różnorodność i wesoła kolorystyka mnie tak urzekła. ;) poza tym warstwa naturalnego linoleum (nie widziałam na żywo ale jak linoleum to na pewno cieplejsze i milsze niż śliskie panele czy zimna terakota) ;) pomijam właściwości antystatyczne i bakteriostatyczne (tu poczytaj fajny artykuł: http://www.e-mieszkanie.pl/podlogi,Marm ... ,1772.html
edit:
jedno zdj. wkleję
Obrazek
Źródło http://www.dreamfloors.co.uk/marmoleum.html
i taka kuchnia np ;)
Obrazek
źródło: http://www.apartmenttherapy.com/la/look ... oor-050615
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Nieźle, ale jak zobaczyłam ile kosztuje metr kwadratowy ... Nie wiecie jak to się zachowuje z podłogówką...?
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Witam.

Poczytałem więcej.Czyli nie PCV tylko linoleum...a to jako produkt eko musi kosztować.

Łącznie nie jest to grube ale zawiera i korek i drewno i linoleum ,a te komponenty - każdy odzielnie,i razem połączone nie przewodzą ciepła najlepiej.Czyli na ogrzewaną posadzkę nie bardzo się nadają.

A cena...taka jak za panele drewniane.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Dziękuję za informację :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Moja znajoma ma linoleum (właśnie to eko) w większości pomieszczeń w domu (oprócz salonu - tam chyba mozaika). Ogrzewanie tylko podłogowe, kaloryferów nie ma. Zaletą jest to (przy przewodzeniu), że linoleum jest stosunkowo cienkie, więc nie ma problemów.
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Witam.

Dla wyjaśnienia nieścisłości.
Aga przedstwiła nam Marmoleum,a to nie to samo co linoleum gdyż skałda się ono z trzech ! komponentów:korka ,płyty HDF(płyta z wiórów drewnianych) oraz jako warstwy wierzchniej ,dekoracyjnej -linoleum.I tylko ten wierzchni komponent ma przyzwoity współczynnik przewodzenia ciepła.

Ogólnie posadzki przewodzą ciepło-od najlepiej do najgorzej przewodzących:kamień;ceramika(gres,terakota);wykładziny elastyczne(linoleum ,PCV);parkiet;deska podłogowa.I oczywiście ,że można zastosować każdą z ww posadzek tylko,jest pewne ale....
Jeśli chcemy mieć ładną podłogę bez szpar-drewno musi być odpowiednich gatunków o odpowiednio małym skurczu.Podłoga drewniana powinna być klejona do podłoża.W miarę efektywne będzie ogrzewanie dla grubości takiej podłogi do 1,5cm.Jednak efektywność ogrzewania przez podłogę drewnianą znacznie spada i zapomnijmy o niskich kosztach-jeśli ma to być jedyne żródło ciepła.Jako wspomniany parkiet mogą być też używane : deska trójwarstwowa tzw barlinecka jednak producent musi zaznaczyć ,że można dany wyrób układać na posadzki ogrzewane;oraz panale klasyczne ale też tylko takie które producent zezwala kleić na podłogi ogrzewane.

Kolorowych wyborów,Krzyś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”