Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

czy tuje zasila się teraz czy dopiero na wiosnę??
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

O tej porze zasilam nawozem jesiennym do iglaków.
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A nie można zwykłym nawozem do tui??
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jesienią można zasilac jesiennymi, czyli nie zawierającymi azotu, inaczej pobudzisz je do wzrostu i zamiast zasilic - oslabisz. Teraz zaczyna sie okres spoczynku dla roślin, wiec nie można ich pobudzac do aktywności. pomyss; gdybyś potrzebowała odpoczynku po intensywnej pracy, a ktoś zmuszał cię do dalszej pracy to byłoby dla ciebie prawdziwa męką... Myślę, że rozumiesz, o co chodzi.
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Iglaki powinno się zasilać do 15 sierpnia.
Mniej szkody wyrządzi roślinkom niedostatek nawozów.
I pamiętaj, by iglaki dobrze podlać przed nadejściem zimy.
Pozdrawiam.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
onail
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 lip 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Teraz są dość obfite opady deszczu. Czy to nie wystarczy? Trzeba jeszcze dodatkowo podlać?
Awatar użytkownika
fionka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 lip 2007, o 10:20
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja mam pytanie troszkę innego rodzaju ale tez dotyczące thuj. Rośnie u mnie ok 30 trzydziesto cm thuj brabant, jednak niektóre z nich (ok 5) zamiast rosnąc prosto całkiem kładą się na ziemię. Co robić?
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Jak i kiedy nawozić tuje posadzone jesienią

Post »

Witam Jesienią posadziłam 15 tuj,ktoś doradził mi żeby podsypać je nawozem na brązowienie profilaktycznie,co zrobiłam /chociaż nie wiem czy dobrze zrobiłam/.Proszę o podpowiedż czy i kiedy mogę zasilić je innym nawozem.Jeśli tak to jakim?
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak i kiedy nawozić tuje posadzone jesienią

Post »

Witam.
Zależy w czym kupiłaś rosliny-jak luzem to dobrze że podsypałaś a jak w donicy to raczej niepotrzebnie(ale nie powinno zaszkodzić) bo często dają zestaw w środku w ziemi na rok z góry.
Odnośnie nawozów to kup uniwersalny pod iglaki i syp na wiosnę.
Chyba że chcesz poeksperymentować to możesz własne mieszanki tworzyć no ale to już jest trochę wyższa szkoła jazdy:). Ale taniej to wychodzi-ja kupuję worki po 50 kg i mieszam.Możesz poczytać na forum o nawozach.



Pozdrawiam:)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy nawozić tuje posadzone jesienią

Post »

ewa1966 pisze:Witam Jesienią posadziłam 15 tuj,ktoś doradził mi żeby podsypać je nawozem na brązowienie profilaktycznie,co zrobiłam /chociaż nie wiem czy dobrze zrobiłam/.Proszę o podpowiedż czy i kiedy mogę zasilić je innym nawozem.Jeśli tak to jakim?
Niedobrze. Jeśli niewiele, to lepiej :D . Świeżo posadzonych roślin nie nawozimy. Z dwóch powodów. Po pierwsze- korzenie, jeśli bez bryły uszkodzone i tak mają ograniczoną zdolność pobierania wody. Nawóz dodatkowo to im utrudnia. A jeśli sadzone z bryłą- brak składników pokarmowych w bryłce zmusza rośline do rozbudowania systemu korzeniowego- szukania wody i pokarmu i lepszego, szybszego ukorzenienia na stałym miejscu.
Nie widziałem iglaka zdechłego z głodu- widziałem wiele zagłaskanych na śmierć.
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Możesz podać ok 20 g na roślinę, posypać wokół krzaka w odstępie ok 10 cm od pnia. Pierwszą dawkę około połowy kwietnia i drugą taką samą ok. połowy lipca. Nawóz granulowany np. Hydrocompleks. I najważniejsze może ważniejsze niż nawozy, okres letni dużo wody
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Post »

Witam,Bardzo dziękuję za rady ,chociaż są trochę różne postaram się wypośrodkować.Mam jeszcze pytanie,nie związane z tematem tuj ,ale może ktoś z państwa wie ,jak pozbyć się rosnących obok działki krzaków/jakaś leszczyna itp./Karczowanie nie pomaga,odrastają.Podobno są jakieś środki chemiczne?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Toć mój post nie stoi w sprzeczności z radą grześka-z, z którą zresztą całkowicie się zgadzam :D
Sam stosuję Hydrocompleks, dobry nawóz również dlatego, że niekonieczne przykrywanie- nie ma strat.
A te badyle- po przycięciu pędzelek i malowanko- Roundup 1:1 z wodą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”