Jarmuż

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Jarmuż

Post »

Witam :D
Jakie potrawy przygotowujecie z jarmużu?
Coś sprawdzonego bo przepisy w internecie nie są zbyt smaczne.
Aśka
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jarmuż

Post »

Lekko obgotowuję i dodaję jajka. Taka jajecznica. Sól, pieprz, cebula i można dodać różne dodatki np grzyby, papryka, pomidory. Nic prostszego chyba nikt nie wymyślił.

Smacznego :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Jarmuż

Post »

Dziękuję za przepis - bardzo dobry - późno dziękuję bo nie zaglądam. Polecam jarmuż w surówkach mieszanych - pycha. Szczególnie teraz po przymrozkach.
Aśka
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Jarmuż

Post »

Ja dodaję do wszelkich zup, np jarzynowej, albo z czerwonej soczewicy. Zwiększa wartości odżywcze, jako skarbnica karotenu i kwasu foliowego, smaczek też fajny :)
Kuba
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Re: Jarmuż

Post »

Jarmuż jest smaczniejszy po lekkim przemrożeniu, bo tak na świeżo ma lekką goryczkę, która nie wszystkim odpowiada
Pozdrawiam. Małgorzata
wegetarianka
200p
200p
Posty: 233
Od: 19 wrz 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Zupa jarmużowa jest pyszniasta, ja liście oczyszczone z odrzuconymi grubszymi łodygami smażę z dodatkiem kilku szczypt soli, na koniec dorzucam kilka ząbków czosnku przeciśniętego przez praskę i miksuję, dorzucam do zupy, takiej zwykłej- warzywnej, pycha!
Ostatnio robiłam czipsy jarmużowe, widziałam je na wielu blogach anglojęzycznych, jednak mnie nie zachwyciły :/ choć dziecko jadło :D
Wykorzystałam je w inny sposób- zmieliłam upieczone liście najpierw w blenderze, potem w młynku do kawy i stosuję jako posypkę do ryżu, makaronu, sałatki, kanapki, można też dodać do zupy. W takiej formie bardzo mi odpowiada.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Jarmuż

Post »

A czy jarmuż musi być przemrożony na "polu", czy można go zebrać przed przymrozkami?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
wegetarianka
200p
200p
Posty: 233
Od: 19 wrz 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Generalnie radzą, żeby go przemrozić właśnie, ja nie czekałam, skubię w miarę potrzeb liście zaczynając od tych najniższych i nie czuję żadnej goryczki.
Awatar użytkownika
Jankiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 244
Od: 2 cze 2010, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żerżeń (centralne Mazowsze)

Re: Jarmuż

Post »

Ostatnio trafiłem na zachęcający opis kapusty toskańskiej, inna nazwa kapusta czarna (cavolo nero). Czy to nie jest po prostu jarmuż?

Obrazek
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Re: Jarmuż

Post »

Mnie to bardziej przypomina buraki liściowe czyli boćwinę.
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Jarmuż

Post »

Spróbuje wrzucić do zupy - na to nie wpadłam. Ja najczęściej podgotowuję i robię z nim to, co ze szpinakiem - świetne spaghetti wychodzi, albo nadzienie do naleśników.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
wegetarianka
200p
200p
Posty: 233
Od: 19 wrz 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Jankiel pisze:Ostatnio trafiłem na zachęcający opis kapusty toskańskiej, inna nazwa kapusta czarna (cavolo nero). Czy to nie jest po prostu jarmuż?
Jankiel, to jest również jarmuż, odmiana cavolo nero, ponoć pyszna, choć osobiście nie miałam okazji konsumować.
Zupy z jarmużem są pyszne, teraz jak jest po przymrozkach, wystarczy drobno pociachane liście (z wyciętym grubym nerwem) wrzucić do zupy na 5 min przed końcem gotowania, mile widziany czosnek w niemałych ilościach :)
Surówki z aktualnym jarmużem też są pyszne, robiłam przed przymrozkami i postanowiłam więcej nie robić, ale złamałam postanowienie i zrobiłam po przymrozkach, teraz robię przynajmniej 2 razy w tygodniu, pycha!
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Jarmuż

Post »

A ja dzisiaj na obiad zrobiłam surówke z jarmużu (śmietana + czosnek + troszkę musztardy), a oprócz tego wrzuciłam drobno posiekane listki do duszonego mięsa z warzywami. Naprawdę dobre!
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”