Jakie są szybko rosnące pnącza? LINKI

Drzewa ozdobne
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Dopiszę tutaj mam nadzieję ,że Luiza nie będzie zła. :D

Tak myślałem sobie dzisiaj i proszę o pomoc.Mam altankę i rzuciłem na nią bluszcz.Dosadzę w tym roku i postanowiłem na to dodatkowo puścić powojniki.
I zastanawiam się czy można wszystkie jaki się chce czy może są takie które bluszcz zagłuszy(bo wolniej rosną itp).Nie miałem jeszcze powojników ,zamierzam dopiero pierwszy raz na wiosnę posadzić.
Myślę o powojnikach :
-Westerplatte
-Mazowsze
-Błękitny Anioł
-Jerzy Popiełuszko
-Fireworks
Albo na każdej stronie po jednym gatunku albo jeden gatunek na całym tyle,że w po kilka sztuk.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Z jednorocznych na osłony nadaje się bo szybko rośnie chmiel japoński albo kolczurka klapowana.Długo też są efektowne, natomiast groszek po stosunkowo krótkim kwitnieniu zaczyna brzydko zasychać.
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Tak mi się właśnie wydawało że schnie a ja potrzebuję czegoś bujnego:)
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Powojnik tangucki - po przekwitnięciu ma śliczne owoce, które wiszą na płocie całą zimę. Jeśli chodzi o cięcie, to nie trzeba co roku ścinać wszystkich pędów, można częśc zostawić, dzięki czemu nie będzie łyso.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Dziękuję ci bardzo:) na pewno wypróbuje powojnik ponieważ słyszałam że jest bardzo ładny
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Ja mam u siebie winobluszcz, dławisz - oba mnie mocno rozczarowały. Rdest faktycznie szybko rośnie. Mnie najbardziej przypadł do gustu MC Kenze, na drugim miejscu stawiam rdest, a sąsiadom bardzo przypadł do gustu chmiel (to chyba bylina, bo na jesieni zanika,a następnego roku jest jeszcze większy)
Awatar użytkownika
nitka55
500p
500p
Posty: 834
Od: 26 sty 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: szczecinek zachodniopomorskie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Luiza_23Również polecam powojnik wschodni"Bill McKenzie" jest bardzo ładny mam go 3 rok i rośnie co roku jak szalony(jak znajdę zdjęcie to CI pokaże),a z jednorocznych to na pewno KOBEA . Rośnie bardzo szybko i ma piękne kwiaty,albo po prostu fasole ozdobną gigant
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Jednoroczna kobea nie wszędzie dobrze rośnie w gruncie, musi być żyzny i przepuszczalny,dobry wzrost zależy też od stanowiska.Jak podłoże jest gliniaste to kobea będzie marna, ogólnie jednoroczne nie lubią ciężkawych gleb.
Z pnączy wieloletnich jest wiele szybko rosnących np. winorośl pachnąca i botaniczne gatunki powojników, szczególnie Clematis vitalba.Jednak będą szybko i zdrowo rosły pod warunkiem, że grunt rodzimy będzie lekki, przepuszczalny z dużą zawartością próchnicy.
To co w jednym ogrodzie rośnie jak szalone w drugim może średnio wegetować , bo wszystko od gleby zależy :roll:
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

U mnie gleba jest wyjątkowo dobra i spełnia wszystkie warunki. Myślę raczej o pnączach wieloletnich żeby mieć ten problem z głowy w przyszłym roku.A możesz ktoś mi przybliży tę winorośl pachnącą?
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Fallenangelv pisze:Dopiszę tutaj mam nadzieję ,że Luiza nie będzie zła. :D
Ponawiam.
Tak myślałem sobie dzisiaj i proszę o pomoc.Mam altankę i rzuciłem na nią bluszcz.Dosadzę w tym roku i postanowiłem na to dodatkowo puścić powojniki.
I zastanawiam się czy można wszystkie jaki się chce czy może są takie które bluszcz zagłuszy(bo wolniej rosną itp).Nie miałem jeszcze powojników ,zamierzam dopiero pierwszy raz na wiosnę posadzić.
Myślę o powojnikach :
-Westerplatte
-Mazowsze
-Błękitny Anioł
-Jerzy Popiełuszko
-Fireworks
Albo na każdej stronie po jednym gatunku albo jeden gatunek na całym tyle,że w po kilka sztuk.

Ewentualnie proszę o propozycje takich powojników które dały by radę w rywalizacji z bluszczem .
Dziękuję.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Luizo weić do internetu www,clematis.com. to jest szkółka Marczyńskiego oni maja swój sklep wysyłkmowy ja tam kupowałam.www.pracownia ogrodnicza,pl ten sklep ma nazwę Multiflora są tam ładnie opisane wszystkie pnącza a zwłaszcza clematisy mam od nich kilka szt. sa zdrowe i ładnie rosną zobacz u mnie na balustradzie balkonu.Ty musisz szukać clematisów botanicznych.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Ja mam u siebie winobluszcz, który ma za zadanie zasłonić nas od ulicy. na pewno w pierwszym roku to nie będzie gęsta ściana, ale rośnie bardzo szybko i ma się na lata spokój, a przy tym jesienią cudnie się przebarwia.

Szybko można się odgrodzić stawiając płot, a na nim puścić "na spokojnie" jakieś pnącze.
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Czy jest pnącze zimozielone,wieloletnie i szybciej rosnące od hedera helix?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”