Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Ja w tym nieszczęsnym O1 mam 700kg :| A w razie kontroli nikt mi pod maskę na tą tabliczkę nie będzie patrzył, tylko do dowodu. A że dowód to radosna twórczość pani w dziale komunikacji to już inna inszość :? . Do tych 900kg to nawet nie chcę walczyć, bo i tak większość tych lekkich lawet pod quady ma DMC 750kg. Niby między 700 a 750 to tylko 50kg różnicy... Ale to wystarczy, żeby mi namieszać w planach ;:145

Próbował ktoś kiedyś zmieniać te limity w dowodzie? Warto się za to brać i atakować naszą biurokrację? :| Bo jak trafię na "beton", to tylko nerwy na tym sobie poszargam :?
A zmiana auta nie wchodzi na razie w grę :!:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Jeśli chodzi o oranie trzeba brać pod uwagę rodzaj gleby, czy jest ona gliniasta, czy może piaszczysta oraz rodzaj pługa 1-skibowy, czy kilku skibowy.

Znalazłem filmik jak mała kubota radzi sobie z pługiem 1-skibowym na gliniastej ziemi. Jak na moje oko jest to dosyć głęboka orka, a traktorek radzi sobie całkiem dobrze.

Oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=Pc8t2Z8e ... re=related

Oraz filmik pokazujący możliwości uciągu przyczepki.
http://www.youtube.com/watch?v=RvpuZltd ... re=related
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Glebę to ja mam ciężką, bardzo ciężką. Ale różnie się może trafić, zależy gdzie pojadę do klienta. Ale widać, że coś tam orze :wink: Bez dobrego dociążenia przodu, to jednak nie ma co się za orkę brać. A na tym filmiku z pługiem, to nie jestem pewien, ale to chyba kubota b7000
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Kto pamięta, jakie jest DMC dla malucha?
Pusta przyczepa w której posiadaniu jestem 205, ładowność 545.
Zastopował mnie dawno temu niebieski (na łbie rudy) i pól godziny mi klarował, że nie mogę jechać dalej, bo przekroczyłem DMC.
Ja mu klarowałem, że na haku wlokę przyczepę o masie jw, a nie żadne DMC :lol:
Gadał dziad do obrazu :D . No ale koniec końców mnie puścił. A akurat coś zwaliło się w gnieździe i miałem kierunki na postojowych, stop na kierunkowskazach... tego nie dopatrzył...
A swoją drogą jak zwoziłem kamienie na oczko to tak z tona (lekko) na przyczepie, czyli DMC dwa razy większe od masy malucha. :roll: .. i przyjechałem. Fakt, trójka tylko z górki...
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

No i to jest dopiero wyczyn :wink: Kto by pomyślał do czego maluchy są zdolne :D A mój chwastowóz ma 1,3 benzyna, więc te 750kg powinien pociągnąć :? Ja tylko 65kg ważę, więc dużego balastu nie robię :wink:
Tak sobie jednak myślę, że chyba lepiej brać cięższy ciągnik, bo ciągnik biorę na lata. Wezmę lekką zabawkę, to co ja z nią zrobię? To jednak musi być maszyna do pracy. A w razie czego będę pożyczał passata od ojca 8-)
Tak czy siak, ja sobie tu mogę rozmyślać, a jak dotacji nie dostanę, to nici z ciągnika :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Jeśli chodzi o malucha to również przyznaje, że jest dosyć mocny. Jechałem ze znajomym, który ciągnął przyczepkę ok. 200kg plus ponad 400kg złomu i maluszek całkiem dobrze jechał z tym obciążeniem.
Jeśli chodzi o traktorek masz racje weź trochę większy bo tamte ważą i dzięki temu lepiej się nimi pracuje. Jeśli chodzi o ciut mocniejsze modele to ich waga to już 700kg, a nie 500 i do tego można go trochę dociążyć. :D
Jakie dotacje są na używany traktorek? Jak się o nie ubiegać i jakie warunki trzeba spełniać?
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Moim zdaniem, jeśli tylko przyczepka wytrzyma i autko to pociągnie to myślę że musiał byś mieć dużego
pecha żebyś natknął się na ważenie. Także chciałem spytać o tę dotacje z jakiego funduszu o nią występujesz?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Myślałem o tych z unii, ale tam za dużo kombinowania jest. A będę się starał o tą z up. Mam nadzieję, że pozwolą mi kupić taki ciągnik jako narzędzie pracy :?: :?: :?: :roll: Używany fakt, ale musi być na fakturę, więc "przygodni sprzedawcy" odpadają. W grę wchodzą tylko te z ceną "brutto".
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

nocny_drwal pisze:[...]ale musi być na fakturę, więc "przygodni sprzedawcy" odpadają. W grę wchodzą tylko te z ceną "brutto".
A nie "netto"? :shock: Skoro na fakturę, to i VAT osobno
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Źle się wyraziłem. Po prostu chodziło, że nie mogę go kupić używanego od osoby prywatnej, tylko od firmy zajmującej się sprowadzaniem takich maszyn.

Tylko pytanie, czy taki zakup podejdzie pod "narzędzie pracy" ?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Janusz 61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 602
Od: 26 lip 2009, o 19:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Jakubie zajrzyj na stronę http://www.spalinowe.com.pl Może tam znajdziesz coś interesującego.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Dzięki za link, każda informacja jest bardzo cenna. Najlepiej to by było, jakby się użytkownicy takich ciągników wypowiedzieli :wink:

Na razie do roboty mam Agrię. Niestety wymaga dopracowania, bo tak jak jest teraz, to ślizga się przy oraniu niemiłosiernie. Nie dość, że ma za małe koła, to brak obciążenia. Już jej dorobiłem "uchwyty", teraz tylko do mocować do tego bloczek betonowy i będzie :wink: Zastanawiają mnie tylko te koła. Widziałem, że są specjalne nakładki metalowe, które zwiększają przyczepność. Tylko koszt takich to coś 150 zł + wysyłka :? Jak dociążenie nie pomoże i dalej będzie się ślizgać, to może sam coś wykombinuję na te koła. A może ktoś korzysta z takiego, lub podobnego dzika do orki? Moja agria 6000 ma 6,5hp czyli nic specjalnego :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Niestety nie posiadam traktorka Agrii oraz żadnego innego. Lecz znalazłem filmiki jak pracują takie traktorki z obręczami na kołach może coś tam podpatrzysz, czy warto je kupić.

http://www.youtube.com/watch?v=Z2OmJKc9 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=eqUQMxc_ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=7nsEiSQc ... re=related
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”