Szpaki jak chronić owoce przed nimi,jak się ich pozbyć ?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Timka pisze:Nemo
czego się wystraszyły :?:
namiotu czy dzieci :P :P
dzieciaki robią szum jak widzą ptaki, więc one nie zbliżają się do drzew. No, może pojedyńczy...
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Tylko nie strzelaj z wiatrówki stojąc pod drzewem. Znałam jednego takiego "mądrego". Szpaki załatwiły go ... na biało. Jak - to się już domyśl ;:112 . I dobrze mu tak.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Najlepszy sposób kupić zgrzewkę piwa usiąść pod czereśnią spokojnie pić i śpiewac masz pewność ze nie przyjdą ;:1 ;:18 a najlepiej w towarzystwie sąsiada w duecie weselej
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

My mamy trzy duże czeresnie w ogródku i na każdej zawieszone są od zawsze budki dla szpaków i co roku są pełne lokatorów. Żadne inne szpaki nie mają prawa wstępu bo zaraz zaczynają się walki. Niesamowite. Proponuję zawiesić takie budki. A tak w ogóle to w tym roku był bardzo mało czereśni.Pozdrawiam. :lol:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A jak z Twoją budką Januszu. Zasiedliły ją szpaki? :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Mój Dziadek robił sam takie straszaki na szpaki, wiązał kilka puszek razem do kupy, po piwie, które wcześniej wypełniał jakimis kamyczkami (otwory zaklejał)... Następnie umocowywał je na drzewie, do puszek sznurek, ciągnął go na długość sobioe wygodną, (akurat u niego było to przez całe podwórze, bliziutko domu) i pociągał za sznurek co jakiś czas..a puszki tarabaniły tak głośno, że szpaki poirytowane hałasem nie przylatywały. Ot, taki sobie sposób 8) :lol:
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:A jak z Twoją budką Januszu. Zasiedliły ją szpaki? :lol:
Niestety nie! :cry:
Nie lubią mnie... :cry: :cry: :cry:
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ale wstyd!!!!! :o :oops: Wyskoczyłam z tymi budkami jak Filip z konopii. A wszystko przez to sprzątanie po malowaniu- nie przczytałam wszystkich Waszych wypowiedzi. Jeszcze jedna żółta kartka i wypad z forum. Nie dawno natkęłam się na to forum i byłaby to dla mnie wielka strata ponieważ już wiele się od Was dowiedziałam. Czerwonej kartki nie przyjmuję ale ostrzeżenia tak. A jeżeli chodzi o sikorki to też są w naszym ogrodzie i mają tu na stałe swoją stołówkę i pies też jest. Bardzo serdecznie pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Januszu chyba coś nie tak z wymiarami Twojej budki lęgowej dla szpaków.
Elizabetka pisze:Ale wstyd!!!!! :o :oops: Wyskoczyłam z tymi budkami jak Filip z konopii.
Elizabetko wszystko jest ok. Poradź Januszowi co ma zrobić by szpaki mu się zasiedliły. Czeka już chyba czwarty rok i nic. Pisze o tym tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=55&start=0
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Myslę,że budkę trzeba zrobić ze starszych desek i powiesić wysoko. My mieszkamy przy dosyć ruchliwej ulicy osiedlowej i jak na razie szpaki mają sie dobrze. A może zachęcić szpaki świeżą dostawą ich smacznego jedzonka-właśnie zaczynają buszować Nic pora na mnie muszę do pracy. życzę miłego dnia ;:3
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Szpaki i sójki

Post »

Mam w ogrodzie dwa naturalne siedliska szpaków i dużą czereśnię. Nie mam natomiast problemu konfliktu interesów. Szpaki, corocznie po wychowaniu młodych a jeszcze przed dojrzewaniem czereśni, odlatują w "siną dal" i powracają dopiero w następnym roku. Prblemem są jednak sójki, które bardzo lubią truskawki i czereśnie a nie boją się niczego. Wystrasza je dopiero potrząsanie gałęziami, na których siedzą. W tym roku zjadły mi około 90% czereśni.

Być może mój problem z sójkami jest odosobniony, gdyż ogród położony jest 200 metrów od lasu.
mmzapala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2008, o 13:09

Post »

Witam

Mam ogromną prośbę do doświadczonych ogrodników :)
Proszę poradźcie mi jak pozbyć się z ogrodu gawronów, kawek. Ich obecność mnie już dobija. Zamiast pieknej zieleni mam zaorane pole :( Wygląda to okropnie. Nie pomaga pies przywiązany 10 metrów dalej, ani wszelakiego rodzaju gwizdki (z tych tańszych), które niby mają odstraszać ptactwo. Klaskanie w dłonie też już nie pomaga. Szukałam po interecie, ale nic ciekawego (sprawdzonego) nie znalazłam.
Błagam o jakieś podpowiedzi
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Z wielkim zaciekawieniem przeczytałam o Waszych sposobach na szpaki. Dopiszę sposób mojej znajomej - twierdzi, że działa , stosuje od kilku lat i szpaki trzymają się z daleka.
Mianowicie: Na samym czubku drzewa zawiesza na kiju śledzie - takie solone prosto z beczki.
Osobiście nie sprawdzałam skuteczności. Może w tym roku wypróbuję.
Dodam tylko, że straszaki wszelkiej maści na "moje" szpaki nie działają. Boja sie ich przez 1, 2 dni, a potem...po prostu się oswajają... Poza tym pod drzewem czereśniowym mają kojec moje 2 psy. Ani ich obecność,ani szczekanie na szpaki nie działa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”