Drzewa owocowe - cięcie Cz.I

Drzewa owocowe
Zablokowany
sisay
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 kwie 2009, o 17:16
Lokalizacja: Śląsk

Post »

1 i 2 to to samo drzewo :) Pokażę Wam je w całości, trochę może nieudolnie przycięte, bo to moje pierwsze w życiu cięcie :oops: Cieszę się ze jest zdrowe, bo to największe drzewko, chyba jabłonka?

Obrazek

A te dwa z których wychodzą odrosty?
Nie wiem czy one są szczepione, ale odrosty idą od samego dołu, czy one po prostu są suche?
Chętnie bym je wycięła, bo urodą nie grzeszą :?

dziękuję ogromnie za pomoc i pozdrawiam
:D
Łukasz_borówki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 mar 2009, o 21:21
Kontakt:

Post »

Nie wiem czy one są szczepione, ale odrosty idą od samego dołu
Drzewa nie wyglądają na bardzo stare można więc założyć, że były szczepione.
W takim przypadku na takich odrostach nie będzie dobrych owoców (chociaż nigdy nic nie wiadomo :wink: ).
Ja bym posłuchał rady maryann i bym je usuną.
Moja plantacja borówki amerykańskiej
s
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 sie 2008, o 01:50
Lokalizacja: małopolska

Cięcie

Post »

Pozwolę podpiąć się pod temat cięcia, ubiegłej wiosny posadziłem kilka drzewek owocowych ale jedno z nich uschło, nie wycinałem bo myślałem że na wiosnę ruszy i ruszyło.... ale od korzenia nowym pędem i mam teraz pytanie bo wg ludzi z forum ten pęd to podkładka jak się z nią obchodzić i jak postępować by na tej podkładce wychodować jakieś owoce, szkoda mi tego wywalać bo dobrze sie już zakorzeniło.
pozdrawiam st.
mam czas to zaczynam dłubać w ziemi :)
rafcio18
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 maja 2009, o 17:40

Post »

A ja bym prosił o pomoc w przycieciu tych dzewek. Są to dwuletnie dzewka dwie grusze i śliwke i chciałbym się dowiedziec jak je przyciąć. Po zasadzeniu w pierwszym roku na jesien przycinałem tylko górę dzewek teraz się troche rozrosły i chciałbym się dowiedzieć jak mam je teraz przycinać. Niżej jest link do dzewek. Idą od lewej pierwsze dzewko to śliwka pożniej dwie gruszki pierwsza jeszcze nie owocowała, druga już drugi rok ma owoce. Zdjęcia straciły kolor ale i tak przy największym powiększeniu wszystko bardzo dobrze widac. Niestety ale nie pamiętam jakie to były gatunki.

http://img38.imageshack.us/gal.php?g=liwka.jpg
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

s nic nie rób tylko pozwól by sobie rosła podkładka a w kwietniu w przyszłym roku wszczepisz sobie na nią zraz z owocującego drzewa. :wink:

rafcio18 śliwkę będziesz mógł przeciąć po owocowaniu (nieważne czy będzie miała owoce czy też nie) w okolicach września-października (ja tak tnę drzewa pestkowe) co zaś do grusz (drzewa ziarnkowe) w tym roku nic bym z nimi nie robił a dopiero w marcu w przyszłym roku prześwietlił im korony zostawiając pożądane gałęzie a usuwając idące w środek korony i krzyżujące się z innymi. :wink:
rafcio18
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 maja 2009, o 17:40

Post »

Czarodziej_ Dzięki za pomoc tylko jeszcze bym chciał się dowiedzieć co przyciąć śliwce? same te odrosty co do góry rosną na zdjęciu widać kilka gałązek czy też może jakieś boczne gałązki?? i jak bardzo przyciąć?.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dasz jesienią aktualną fotkę to zaznaczę Ci na zdjęciu co przyciąć i gdzie. :wink:
a.n.e.c.z.k.a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 mar 2008, o 13:30
Lokalizacja: Stary Dwór/Brzeg Dolny

Cięcie drzew owocowych

Post »

Witam! Bardzo proszę o poradę w sprawie cięcia drzewek owocowych, czy można już zacząć je obcinać, owoce już się kończą, właściwie to prawie nic nie było na drzewach w tym roku. Czy może jednak lepiej poczekać do późnej jesieni? Z góry dziękuję za wszelkie porady :)
s
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 sie 2008, o 01:50
Lokalizacja: małopolska

Post »

Dziękuję Czarodzieju za odp. w temacie podkładki (zaglądałem tu kilka razy szukając odpowiedzi na moje pytanie i dopiero dzisiaj znalazłem tego posta - coś mi chyba padło na oczęta :oops: :oops: ) ciekawi mnie jeszcze sprawa tego "wszczepu czy pszeszczepu" ale to postaram się znaleźć na forum.
Dzięki jaszcze raz i pozdrowionka.
st.
mam czas to zaczynam dłubać w ziemi :)
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Witam, mam pytanko. Jaki jest odpowiedni termin do przycinania wiśni?
I jaka jest technika cięcia, czy może jest zbliżona do cięcia czereśni?

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Kubuś ja swoje wiśnie przycinam po owocowaniu na jesieni.Koniec sierpnia-wrzesień.Albo ciut później.
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Dzięki Robercie za odpowiedz.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Kolejny sezon przed nami. Moje drzewka mają już dwa latka. Jak w tym roku je przyciąć?

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”