Znacie metody barwienia róż ?

Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: Znacie metody barwienia róż?

Post »

Aneto, informacja o niebieskiej róży, genetycznie wyhodowanej w Japoni pokazuje się w prasie już od roku 1991.
Jest ona lansowana przez Japoński browar Suntory http://en.wikipedia.org/wiki/Suntory
i Australijką firmę bukietową Florigene http://www.florigene.com/
Róża ta reklamuje na zdjęciach obie firmy juz od prawie 20 lat, ale nikt jeszcze
nie widział tej róży na żywo. Róża ta nie ma nawet swojej nazwy.

Faktem jest że browar przeznaczył pieniadze na wyprodukowanie róży niebieskiej,
ale jak do tej pory efekty nie nadawają się do pokazania.
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
bet27
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 mar 2012, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Znacie metody barwienia róż ?

Post »

Witam, poszukuję sposobu by pomalować kwiaty - gipsówkę na kolor koralowy czy jeśli kupię pomarańcz i róż to wyjdzie ten kolor czy spotkaliście kiedyś spray koralowy? wszędzie różowe tylko ;/ Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znacie metody barwienia róż ?

Post »

Sorki, że nie na temat odpowiadam- ale kolorowanie kolorowej róży to taki kwiatowy gender... Taka widać moda- ma być odwrotnie do tego co jest... A świat nadal piękny jak był w naturalnych kolorach roślin - ale to dla niektórych "fe"- no bo to takie pospolite...
Oglądałam i miałam w ręku te pokolorowane róże- i dla mnie to okropieństwo- to taka baba z brodą. ;:185 ;:306

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znacie metody barwienia róż ?

Post »

Nie wiem co w róży jak w porównaniu jest okropnego :D

Co do ustanowionego ładu i chęci jego deorganizacji przez gender -każdy ład kiedyś był ustanawiany po czym deorganizowany i vicewersa :P

Róża taka sobie, chociaż nie warta jak dla mnie zachodu zabawy z nacinaniem i rozcieńczaniem barwników itp

Conchita <3
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znacie metody barwienia róż ?

Post »

Dla ogrodnika taka róża w odbiorze to jak proteza w miejsce zdrowego organu. Wolno ci , by ci się takie szkaradztwa podobały...twoja wola co lubisz... ;:111
Co do zmiany ładu- każdemu się wydaje, że jego ład lepszy- stąd te dążenia do zmian... Ale czy faktycznie dzisiejsze zmiany coś poprawią? Szczerze wątpię...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Znacie metody barwienia róż ?

Post »

Nelu poprawianie natury nie jest rzeczą zdrożną, ostatecznie ja też przystrajam swoje wyroby workiem jutowym autentycznie po ziemniakach i dla wielu jest to świętokradztwo, ale gdybym dostała taki bukiet byłabym mocno zażenowana, bo wypadało by mi powiedzieć " Och jaki piękny!" :oops:
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znacie metody barwienia róż ?

Post »

W tym przypadku to nie o takie poprawianie natury chodzi. :wink: Wyobraź sobie dziewczynę "naturalną" , ubraną w czy też przybraną w różnoraką odzież z kobietą po operacjach plastycznych / niezbyt udanych/ . Chodzi o takie poprawianie natury- raczej szpecące niż upiększające to co piękne i naturalne. Mam nadzieję ,że czytasz ze zrozumieniem. ;:113 Pozdrawiam. :wit ;:113
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”