Uprawa brzoskwiń z pestek

Drzewa owocowe
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

Przez lato szykowałem poletko i w pazdzierniku zasadziłem 300 pestek brzoskwini.Napiszcie co sadzicie o tym pomysle .czy uprawa brzoskwin jest opłacalna .wklejajcie swoje zdjecia.i podpowiadajcie co na wiosne mam robic.jaki oprysk zeby trawa nie rosła wśród sadzonek itd. Prosze WAS o to drodzy forumowicze.pod spodem kilka fotek.posadziłem rowniez 30 orzechów włoskich . ale nie wiem czy którys wyrosnie.
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa Brzoskwin

Post »

Obrazek Obrazek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uprawa Brzoskwin

Post »

Witam nowego użytkownika :D .
Było już parę osób które wsadziły pestkę.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... i*#p376739
Będą z tego ludzie(no coś tam zawsze powinno wyrosnąć i zaowocować prędzej czy później).Zapytałeś czy opłacalne?Chcesz z tego zarobkować(życzę powodzenia)ale .........
Jako że jesteś nowy i masz przed sobą całą zimę to poczytaj tu i ówdzie forum.Znajdziesz wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa Brzoskwin

Post »

a sa w okolicach wadowic (tych koło krakowa) jacys ludzie co uprawiaja sadzonki brzoskwin? Prosze o odpowiedzi!!!
Obrazek własnie to ta uprawa a ponizej miejsce w ktorym planuje posadzic no juz mozna powiedziec ze w pazdzierniku tego (2010) roku.1500 pestek.brzoskwini roznych odmian i 100 nektaryn.na razie rosnie zboze ale po zniwach przywioze nawozu organicznego (obornika) i przejade mała glebogryzarka.

Obrazek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

Niedługo będziesz miał najbardziej aromatyczne ognisko w całym rejonie.
Dym z brzoskwini pachnie pięknie,przyjemniej niż tytoń fajkowy Amphora.
A to z tego powodu,że wiekszośc drzew bedzie nadawało się do wyrzucenia,
z powodu marnych właściwości użytkowych.
Owoce będą nierówne,ani to sprzedać,ani to zjeść.Do zabawy wystarczy posiać
kilkanaście pestek różnych,wtedy masz przyjemność,a przy takiej ilości będzie
kłopot.
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

wyczytalem ze pestki jak sa posadzone w dobrych odstepach i ziemia jest dobrze nawozona to wyrosna piekne sadzonki . mirzan widze ze mi dobrze zyczysz.ja zamierzam je sprzedac jako 2 - letnie sadzonkia nie na owoce hodowac
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

Witam.
Trochę się orientuję w temacie sprzedaży drzew i krzewów.Mój pracodawca ma problem ze sprzedaża wysokogatunkowych drzewek owocowych które dają pewność w 100%.Zanim u niego pracowałem mówił że szło tego 5 dużych ciężarówek z owocówką ,a teraz poszły na wiosnę(bo wtedy więcej kupują)ledwo dwie.I to też takie jak grusze(azjatyckie w tym roku szły jak woda)jabłonie(i to wczesne) no znalazł się amator wiśni i wziął 30 sztuk :D .Brzoskwini i nektaryn nikt nie chciał to wymieniliśmy na maliny ,malin poszło 500szt. i agrestu 100szt.Borówki dużo biorą.Trochę czereśni.Zależy ale ogólnie słabo.
Tak wygląda biznes na owocówce.Ludzie wolą ozdobne.
Jak masz miejsce,czas i chęci to przemyśl może coś innego możesz posiać czy posadzić żeby chociaż jako taki był z tego pieniądz,a nie tylko zajęcie i tu trzeba powiedzieć płacz.
Ja jako że jestem tradycjonalistą to mam w ogrodzie oprócz ozdobnych posadzone owocowe i to sporo.Ale taki widok zamiera.
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

Dzięki wielkie za prawdziwa odpowiedz . :wink: postaram sie to przemyslec
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

adehd12 pisze:ja zamierzam je sprzedac jako 2 - letnie sadzonkia nie na owoce hodowac
No to możesz sobie nieźle nababrać.Albo będziesz miał las brzoskwiniowy,bo nikt
nie będzie chciał kupić siewek nie sprawdzonych,albo będziesz musiał wciskać jakąś
ciemnotę klientom,co jest całkowicie niedopuszczalne i spowodujekoniec kariery
na początku.
Jeśli chcesz te drzewka sprzedawać,to przynajmniej kup pestki Siewki Rakoniewickiej
czy Iżykowskiej,o ustalonych cechach.
Brzoskwinie z nasion wychodzą świetne,ale co z tego,jeśli każda będzie inna.Mam takich siewek ok 10 drzew.Drzewka pójdą na ognisko.Dla mnie owoców za dużo,
a znajomym dać,to trzeba im jeszcze kupić cukier i do domu zawieźć.
Lepiej załóż park,jak nie będzie z tego pożytku,to chociaż będzie ładnie i miło.
Brzoskwinie też są piękne jak kwitną,ale jak owoce opadają to bardzo paskudnie.
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

no tak zamierzam zrobic mirzan . wszystko sprawdzone i zabezpieczone pestki przed grzybami.sadzone w rzedach co 40 cm pestka
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

Przemyśl sprawę,jak uruchomić sprzedaż drewna do kominka czy do grila, z dodatkiem
drewna brzoskwiniowego.
Dodatkowa informacja-moczone w alkoholu nie chce wypuścić aromatu do płynu.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

mirzan pisze:a znajomym dać,to trzeba im jeszcze kupić cukier i do domu zawieźć.
czysta prawda i podpisuje się pod tym wszystkimi łapami !
Nie ma amatorów na nadwyżki brzoskwiń. :roll:
Aż żal patrzeć jak się marnują.
A jeśli chodzi o drzewka z pestek nieznanej odmiany, to dodam, że jesienią wyrzucam pestki pod wiśnię, gdzie kiełkują bez specjalnych, hm..bez żadnych zabiegów. ! Przesadzam kilka z nich do tzw. szkółki. Ponieważ u nas czasem drzewka wymarzają, lub wypadają z powodu choroby - zwłaszcza te delikatne jak brzoskwinie czy grusze, trzymam je w rezerwie. Jeśli się jednak nie zdarzy żadna "klęska" szukam amatora na nie i uwierz, nie łatwo go znaleźć.
mirzan pisze:Brzoskwinie też są piękne jak kwitną,ale jak owoce opadają to bardzo paskudnie.
...kiedy kwitną i nie przemarzną :lol: ...a owoce trzeba zbierać codziennie..a najlepiej obrywać w odpowiednim czasie, bo potem gniją pod drzewem momentalnie.
Nie zakładałabym szkółki drzewek o nieokreślonej odmianie-nie znajdziesz rynku zbytu. :?
adehd12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 gru 2009, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa brzoskwiń z pestek

Post »

ale moge załozyc szkółke kilku odmian . np rakoniewickiej 200 pestek .Co nie??? Dzięki za rady piszcie dalej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”