Wrzosy- rozmnażanie

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Wrzosy

Post »

gga pisze:Czy to znaczy, że kwiaty wrzosów ścinać należy jesienią, zaraz po przekwitnięciu?
niestety aga nie powiem Ci kiedy należy ścinać..mogę powiedzieć kiedy ja to robię..a już niebawem będę ciął pierwsze które kwitły najwcześniej i kwiatostany powoli brązowieją..
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Ja też ścinam kiedy już nie są ładne po przekwitnięciu
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Wrzosy tniemy wiosną, wrzośce po kwitnieniu.
Awatar użytkownika
szyszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 lip 2008, o 12:19

Wrzosy- rozmnażanie

Post »

Witam!

Wiem, że jest wiele wątków co do wrzosów, ale nigdzie nie uzyskałam potrzebnych mi informacji.

Chodzi mi o rozmnażanie wrzosów. Niestety nie przyciełam swoich na wiosnę, i wyglądały marnie- niektóre gałązki były suche, a niektóre wypuściły zielone pędy na samych czubkach, co nie wyglądało ładnie. Dlatego dzisiaj ściełam wszystkie gałązki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, może powinnam je zostawić już w spokoju. Te ładniejsze gałązki zamoczyłam w ukorzeniaczu w proszku i wsadziłam do doniczek.

Jak myślicie, mają szansę się ukorzenić??

I jeszcze jedno pytanie. Planuję sobie zrobić kącić z wrzosami i krzewinkami które lubią kwaśnie podłoże- prawdopodobnie zastosuję kwaśną ziemię. Mam też dużo cebulek tulipanów, które chciałabym posadzić gdzieś w sąsiedztwie.
Czy mają szanse na przeżycie w kwaśnym podłożu pomiędzy wrzosami? Czy może lepiej posadzić je przed rabatką z wrzosami ( 0,5m wystarczy?) na normalnym podłożu?

Jeśli już takie pytania padły to proszę o linki przekierowujące. Niesteyy nie znalazłam w wyszukiwarce.


Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witaj, :)
termin ukorzeniania jest dobry. drugi to jesień ale trzeba pobrać pędy bez kwiatów lub obciąć przekwitłe :) Wrzosy łatwo pleśnieją pod folią, oprysk przydałby się..
Dla celów rozkrzewienia przycinamy wiosną :oops:
Moje już mają pąki kwiatowe
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

O rozmnażaniu wrzosów rozmawialiśmy m.in tutaj

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=16
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Wrzosy- rozmnażanie

Post »

Witam
mam pytanie czy ta paleta będzie dobra do rozmnożenia wrzosów
http://www.allegro.pl/item911360842_don ... _6_32.html
A w prawie rozmnażanie to mam książkę o wrzosach i w niej jest tak napisane
1.sadzonki zielne -robimy je w czerwcu, długość sadzonki 5-7cm sadzonka z piętką najlepiej się ukorzenia
2.sadzonki półzdrewniałe - od połowy lipca do października, ta sam długość sadzonki z piętką
Sadzonki moczy się w ukorzeniaczu.
Bardzo ważna jest wysoka wilgotność przez pierwsze 3 tygodnie(ale nie można przelać podłożą). I cieniowanie sadzonek w czasie dni słonecznych. Po okresie 3 tyg. można zacząć wietrzyć.
Najlepszym podłożem do ukorzeniania wrzosów jest czysty przekompostowany torf wysoki zmieszany z rzecznym piaskiem gruboziarnistym w stosunku 3:1
Podłoże powinno być też dobrze napowietrzone ,przepuszczalne,a jednocześnie dostatecznie wilgotne.
Sadzonki muszą być przykryte folią mleczną które zapewnia wysoką wilgotność.Ale pamiętajmy że intensywne słonce może oparzyć sadzonki i dlatego ich cieniujemy.Podczas ciepłej słonecznej pogody co jakiś czas zraszamy utrzymując wysoką wilgotność.
Dominika382
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 cze 2014, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wrzosy

Post »

Witam wszystkich,
od dziś zamierzam rozpocząć moją przygodę z wrzosami, stąd też moje pytanie, czy można gdzieś kupić nasiona wrzosów? Wszędzie, gdzie do tej pory patrzyłam dostępne są tylko sadzonki.
Chodzi mi dokładnie o takie odmiany:
- winter beauty
- springwood pink
- Watsona
- snow queen
- springwood white
- alba
- challenger
- roter kobold
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”