PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Tadeuszu - tak, to sosna pinia (Pinus pinea).Drogi wysadzane tymi pięknymi drzewami o parasolowatych koronach można spotkać w krajach całego basenu Morza Śródziemnego. Też je bardzo lubię , podobnie , jak orzeszki piniowe :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Grand Canyo]

Ten chyba największy cud świata zaskakuje krajobrazem, ale przede wszystkim wielkością.
Trudno sobie wyobrazić kanion głęboki na półtora kilometra, szeroki na 15 kilometrów
i długi ponad 400 kilometrów. Ta dziura przeszyłaby pół Polski. Mogłaby zaczynać się
w Warszawie a kończyć daleko za Wrocławiem.

Obrazek
Wstaliśmy wcześnie rano o godz 5, by po półtorej godzinie schodzenia zobaczyć
promienie słońca w kanionie. Szliśmy tym szlakiem w środku, cienkim jak nitka na zdjęciu,
na ten płaski cypel (płaskowyż) na środku zdjęcia.


Obrazek
Niektórzy podróżowali w kanionie na mule.


Obrazek
Po 3.5 godzinach byliśmy już na płaskowyżu. Zeszliśmy prawie jeden kilometr w dół.


Obrazek
Rzeka Colorado była jeszcze 400 metrów poniżej.



Obrazek
Roślinność jest tam uboga, ale zwierzyny dużo. Chwila nieuwagi, i wyszkolona
przez turystów wiewiórka wyciągneła z plecaka mój obiad - woreczek z orzeszkami.


Obrazek
Ten młody kozioł (bighorn sheep) miał chyba jeszcze lęk
przestrzeni, bo nie chciał skoczyć do mamy poniżej.


Obrazek
Sarny mułowate (mule deer) pasły się w kanionie, są niebezpieczne dla turystów w nocy,
bo pędzą do światła jak szalone.

Grand Canyon znajduje się na granicy stanów Arizona i Utah w USA.
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Niezwkle miejsce ! Odbyłeś piękną wycieczkę , kóra , mam nadzieję , stanie się i moim udziałam - bo jest w planie na najbliższe wakacje :) Planjemy też przelot samolotem nad kanionem, bo o podobno nezwłe przeżycie...Na razie syce oczy zdjeciami, wertuję albumy i przewodniki :)
Udało Ci się zrobić świetne zdjęcia ! Zwierzaczki chyba chętnie "pozowały"?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
gogi
200p
200p
Posty: 491
Od: 27 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Fantastyczne miejsca pokazujecie - można zwiedzać nie ruszając się z miejsca :wink:
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Ewelino, w Grand Canyon byłem już kilka razy i go trochę znam. Jakbyś potrzebowała
jakąś informację to pytaj na P.W. Skoro planujesz przelecieć taki kawał drogi to
zapewne planujesz inne atrakcje w pobliżu jak Las Vegas, Dolina Smierci czy
parki narodowe w Utah. Tak?
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Marku, dziękuję :)
W razie potrzeby chętnie skorzystam z dodatkowych informacji od Ciebie.
Prawdę mówiąc wybieramy się w 8 osób i to nie ja zajmuję się organizacją i dopracowywaniem szczegółów lecz znajomy , który " na turystyce zęby zjadł".
Na dziś wiem tyle ,że mamy startować z Denwer, a w planie prócz kanionu (2-3 dni, w tym piesza trasa dnem kanionu, spacer po "kładce" nad, i przelot helikopterem nad kanionem) jest Las Vegas,jakaś kopalnia srebra,Park Narodowy Utah, potem Zapora Hoovera na rzece Colorado i pewnie jeszcze szereg innych atrakcji. Trochę pochodzimy, trochę polatamy, trochę pojeździmy... Mamy na to 3 tygodnie :) Tak się słada , że nasze towarzystwo zdecydowanie mniej inteesuje się urbanistyką , więc zwiedzanie miast ograniczone ma być do minimum. Chcemy zobaczyć krajobrazy i dziką przyrodę :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Acaena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 12 gru 2009, o 03:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Daj mi radę! Z fanów kolory z Ukrainy chce odwiedzić ogrody Polska i Republika Czeska. Dla odprowadzanie Peremishl - Tarnów - Kraków, może to będzie aboretrumy, parków, ogrodów prywatnych. Thank in advance!
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Ewelinko widzę,że byłaś w Toscani :) Zwiedzałaś może Viareggio? Bo w Pizzie byłaś,a to niedaleko :wink:
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

ARABELLA pisze:Ewelinko widzę,że byłaś w Toscani :) Zwiedzałaś może Viareggio? Bo w Pizzie byłaś,a to niedaleko :wink:
Pozdrawiam serdecznie.
Rzeczywiście , byłam w Viareggio, a także w jeszcze bardziej prestiżowych i "modnych" Lido di Camaiore, czy Marina di Massa. Ale klimat tych kurortów niespecjalnie mnie porywa... Prawda wybrzeże Versilii ma długie , piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami, a promenady wysadzane palmami robią wrażenie , ale... nie mogłabym w takim kurorcie spędzić urlopu ! Można tu przyjechać na dzień , dwa, pooglądać secesyjne "perełki" architektury - wielogwiazdkowe hotele , wille, pensjonaty ; można spędzić trochę czasu na jednej z licznych prywatnych lub płatnych plaż (woda wspaniała!), można pospacerować bulwarem i poobserwować przewalający się (zwłaszcza wieczorem) wielobarwny tłum. Można zakosztować wspaniałych włoskich deserów czy lodów ,w którejś z licznych kawiarni ... Kuszą też markowe sklepy i butiki znanych włoskich projektantów zlokalizowane tuż przy plaży - nas zaszokował salon sukien i dodatków ślubnych - mieszczący się przy wejściu na plażę :shock:
Ale to ,co najpiękniejsze we Viareggio to sąsiedztwo morza , plaży i wyłaniającego się nieopodal masywu Alp Apuańskich .Warto przyjechać tu pod wieczór i udać się na spacer plażą , obserwując zachód słońca, morze i góry :)
Poniżej kilka zdjęć dla ilustracji:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Tak wygląda Viareggio o tej porze roku
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Świąteczne klimaty i żłóbek wśród palm...:)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
adamian
500p
500p
Posty: 981
Od: 13 wrz 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Zapraszam na spacer po przepięknym ogrodzie na wyspie Mainau.
Ogród założył książe Lennart Bernadotte, który odziedziczył wyspę i w 1931r zamieszkał na niej po utracie praw do sukcesji tronu szwedzkiego. Za cel postawił sobie z zaniedbanej wyspy stworzyć ogród, który swym pięknem będzie przyciągał coraz to większe rzesze turystów. Spacerując po ogrodzie o każdej porze roku każdy znajdzie coś dla siebie od założeń formalnych po naturalistyczne, arboretum, ogrody tematyczne, rosarium z ponad 20tysiącami odmian, palmiarnią i motylarnią a nawet mini zoo. Wieloletnia praca i zaangażowanie a przede wszystkim pasja uczyniła wyspę jednym z najpiękniejszych ogrodów Europy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
andrzej1050
500p
500p
Posty: 615
Od: 4 lip 2007, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Dzięki za zapierający dech w piersiach spacer. Zdjęcia piękne.
Muszę koniecznie kiedyś wybrać się w to zachwycające miejsce na jeziorze Bodeńskim.

jak najbardziej serdecznie,
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”