Diffenbachia - żółknące ,zasychające liście i inne choroby

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokaż jak to wygląda po zabiegu. :wink:
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A tak to wygląda. Właśnie zapaliłam świeczkę, by polać dół.

Mam nadzieję, że wytrzyma to do 17 zanim przesadzę; na wszelki wypadek nie wsadzając do ziemi postawię tylko obok nowej Diffci, żeby nie zaschły korzonki.

Zaraz wychodzę do pracy i już nic nie zrobię.
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Iza
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Forumowicze RATUNKU! Moja diffenbachia wygląda dokładnie tak,jak na pierwszym i drugim zdjęciu z 1 strony tego forum.Na pierwszy rzut oka (oglądając liście)nic nie widać.Dopiero po dokładniejszym obejrzeniu liścia pod spodem,zauważyłam na niej mnóstwo robaczków o kulistym kształcie.Młode robaki maja prawie przeźroczystą barwę,starsze są jakby beżowe,zaś te (chyba już) dorosłe, są jak czarne kuleczki.Nie pomaga kąpiel rośliny ani żaden oprysk.Co to może być za świństwo,które zaatakowało moją roślinkę?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Krystyna.F zdjęcia liści z widokiem na szkodnika poproszę. :wink:
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czarodziej_ pisze:Krystyna.F zdjęcia liści z widokiem na szkodnika poproszę. :wink:
postaram się je jak najszybciej wstawić,tylko fotograf musi mi je zgrać ze zwykłej kliszy na płytę CD. Ze zdjęcia robionego komórką robaczka w ogóle nie widać,a obraz jest rozmazany.
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jak długie muszą być korzenie, bym mogła wsadzić do ziemi?
W tej chwili Diffcia ma 3 korzenie po jakies 4-5 cm...

czy to wystarczy by wsadzić do ziemi?
Pozdrawiam,
Iza
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oczywiście że wystarcz, możesz wsadzić. :wink:
izabela32
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 kwie 2009, o 00:15

Difenbachia - żółknące liście

Post »

witam wszystkich

problem mój polega na tym, ze difenbachii żółkną liście,została przesadzona teraz i nadal to samo
proszę o opinie biorąc pod uwagę zdjęcia
dziękuję.

http://img163.imageshack.us/img163/3008 ... 40x480.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/3162 ... 40x480.jpg
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żółkną liście difenbachii

Post »

Może coś więcej o podlewaniu, stanowisku, nawożeniu, temp.? tak z samego wyglądu liści trudno cokolwiek napisać. :wink:
hihotka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 wrz 2011, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam, piszę w pilnej sprawie...mam problem z moją Difenbachią...od przeprowadzki do nowego mieszkania zaczęła coś marnieć, ma sporo żółtych liści (staram się je wycinać, ale pojawiają się ciągle nowe)...na początku nie mogłam przekonać się do tego kwiata, ale teraz go uwielbiam i bardzo mi na nim zależy!! Za mokro nie ma, za sucho też, stoi ciągle na parapecie, może za dużo słońca?! ale rolety są ciągle do połowy zasłonięte, przeciągu też nie ma, doniczka duża (przesadzałam jakieś pół roku temu) a może za dużo pędów? Nie mam pomysłów Pomoże ktoś? Fotki poniżej...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Difenbachia umiera!! Pomóżcie :(

Post »

Powiedziałabym, że przelana i jak dla mnie ma za ciężką ziemię (zbita, mało przepuszczalna).
Podłoże u difenbachii powinno przeschnąć przed kolejnym podlaniem.
Trochę też bym ją przerzedziła...
Awatar użytkownika
Marta80
200p
200p
Posty: 216
Od: 13 wrz 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice - Katowice

Re: Difenbachia umiera!! Pomóżcie :(

Post »

Też mi się wydaje, że przelana. Przynajmniej wygląda na typowo przelaną roślinkę. I doniczka też za mała jak pisała już koleżanka wyżej, spróbuj przesadzić i nie podlewać, daj jej 'przeschnąć', jak przeschnie a liście przestaną żółknąć to podlej ją z nawozem, polecam Biohumus - doskonale ratuje skrajne przypadki. :-) tylko znowu nie przesusz jej za bardzo bo to ją całkiem dobije, jak ziemia wyschnie odczekaj 2-3 dni.
Moje zielone:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47930" onclick="window.open(this.href);return false;
hihotka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 wrz 2011, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Difenbachia umiera!! Pomóżcie :(

Post »

chyba była troszkę przelana...żółte liście powycinałam, przesuszyłam i całkiem nieźle wygląda. Zastanawiam się tylko czy zabierać się za wymianę tej ziemi i nad jeszcze większą doniczką?!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”