Grzyby w doniczce

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
izcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 sie 2006, o 14:59

Grzyby w doniczce

Post »

Cześć,
jestem przerażona! Z ziemi w doniczce w mojej dracenie wyrosły grzyby, które wyglądają jak prawdziwe grzyby z lasu!!!! Co robić? Bardzo proszę o pomoc, jak pozbyć się tych grzybów, jak przesadzić dracenę, czy wymienić całkowicie ziemię? Ale wiem, że pozbawianie korzeni rośliny z ziemi nie jest wskazane. Czy kupić jakiś środek przeciwgrzybiczny? Dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi.
Pozdrawiam,
Iza
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :D ,
no to masz grzybobranie,bez wychodzenia z domu :D :D ;:80

Ale grzybkami nie ma co się przejmować.Usunąć,bądż nie -są one wynikiem kwaśniejszego podłoża
jakie zafundowano roślinie.I dobrze,w skład pewnie wchodzi jakaś mieszanka torfowa,stąd grzybki.
One są całkowicie bezpieczne dla systemu korzeniowego,powiem więcej są oznaką stworzonych akurat dracenie dobrych warunków.A,że pora na grzyby :D , to i w naszych doniczkach też wychodzą.Mam aktualnie w doniczkach ze storczykami wysyp. :lol: :lol: Pobędą i ...zanikną .Ale nic złego nie robią.

pozdrawiam
Jovanka ;:3
Awatar użytkownika
ala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 mar 2007, o 12:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Żółte grzybki

Post »

W moich osobiście wyhodowanych z nasionek fiołkach alpejskich pojawiły sie maleńkie , intensywnie żółte grzybki. Najpierw jest maleńka maczuga a następnie kapelusik.
Zaznaczam ,że fiołki są w tej samej ziemi już trzeci rok rok. Normalnie kwitną , nic sie nie dzieje , ale trochę się martwię na przyszłość. Może wszystkie przesadzić do nowej ziemi? :cry:

Obrazek
Niestety nie udało mi się foto grzybka bo na razie mój mąż zrobił grzybobranie.
Poprawiono literówki. Alu prawdopodobnie Twój klawisz Alt nie dociska się do końca :!:
Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja znalazłam grzybki w begonii. Co najdziwniejsze - nie wyrosły górą, lecz dołem - przed otworki w doniczce. Wymieniłam niższe partie ziemi i na razie jest spokój :mrgreen:
pietrak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 1 lis 2006, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opalenica
Kontakt:

Post »

Myślę, ze nie ma się czego obawiać. Akurat grzyby tzw. kapeluszowe (podstawczaki) wchodzą z roślinami wyższymi raczej w układ mikorytyczny, niż pasożytniczy.
Sądząc po opisie mogła ci wyrosnąć grzybówka, ale niekoniecznie ta do której podaję linka.

http://www.grzyby.pl/gatunki/Mycena_cit ... ginata.htm

A to że grzyby rosną w doniczce to dobrze, ponieważ świadczy to o tym, że ziemia w niej zawarta żyje a nie jest wyjałowiona. Grzyby pomagają rośliną w pobieraniu wody z podłoża. Stanowią też rezerwuar wody gdy ziemia przesycha. A rośliny pobierają wtedy wodę z grzybów otaczających ich korzenie, kiedy woda z ziemi jest dla nich niedostępna.

Darek
n0body
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 sty 2009, o 14:27

Grzyb w doniczce?

Post »

Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem w moich doniczkach żółto-brunatny nalot.

Czy to jest grzyb?
Jak z tym walczyć?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

ja tak miałam bo podlewałam kranówką, tezaz wlewam wodę odstaną przynajmniej 24h pomaga i nie ma tego nalotu na doniczkach
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zebrać ziemię spryskać dobrze Topsinem, uzupełnić świeżą ziemią lub wymienić ją na nową w doniczkach, nie używać kranówki do podlewania roślin i lać tyle wody by ziemia nie była cały czas mokra. :D
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Grzyb a beniamin - prośba o pomoc

Post »

W nocy urósł sobie grzyb. Proszę o ocene sytuacji. Beniamin wygląda w miarę zdrowo (był przesadzany), nie rachitycznie.
Mam nadzieję, że zdjęcie pozwoli ocenić sytuację (może rodzaj tego grzyba) Obrazek
pozdrawiam, WW
Awatar użytkownika
adrianoo11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 31 paź 2009, o 17:46
Lokalizacja: Niemcy

Re: grzyb a beniamin - prosba o pomoc

Post »

Ta ziemia nie wyglada za ladnie :roll: ,z kad ja masz?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Grzyb a beniamin - prośba o pomoc

Post »

wawo pisze:W nocy urósł sobie grzyb. Proszę o ocene sytuacji. Beniamin wygląda w miarę zdrowo (był przesadzany), nie rachitycznie.
Na prawdę???!!!
To dziwne ,że on tak wygląda jak piszesz.
Wszystko jest złe na tym zdjęciu,począwszy od doniczki,która nadaje się do wyrzucenia albo mocnej dezynfekcji po samego beniamina,którego pędy są zainfekowane.
Nawet nie chcę myśleć jak wyglądają jego korzenie.
Jednak Ciebie martwi wyłącznie grzyb i chciałbyś poznać jego rodzaj,więc ja nie umiem Ci pomóc.
Zabrałam głos zszokowana zdjęciem.... :oops:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grzyb a beniamin - prośba o pomoc

Post »

Masakra jak najszybciej do przesadzenia w nową ziemię i doniczkę. :wink:
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grzyb a beniamin - prośba o pomoc

Post »

Czarodziej_ pisze:Masakra jak najszybciej do przesadzenia w nową ziemię i doniczkę. :wink:
Ziemia byla jak najbardziej nowa (ze sklepu ogrodniczego), doniczka stara (z obi, import z Tajlandii bodaj). W doniczce był poprzedni beniamin, poszedł do plastikowej.
Wymiana ziemi i wywalenie donicy - proszę o poradę co zrobić z korzeniami? co dodać do znowej iemi w zwiazku z możliwą chorobą beniamina?
pozdrawiam, WW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”