Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
LiDo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 lut 2007, o 21:09
Lokalizacja: mazowsze

Post »

CHWASTNICA JEDNOSTRONNA jest chwastem jednoliściennym! Polecam moje metody walki z tym chwastem. Jak ktoś ma inne metody walki z tym chwastem... których nie próbowałem (obojętnie sprawdzone czy nie..) , będę wdzięczny!

Kolega Tamark! i Marcinekbubelek!
też wydają się nie rozróżniać jednoliściennych od dwuliściennych...
CHWASTNICA JEDNOSTRONNA jest jednoliściennym chwastem.
marcinekbubelek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 31 lip 2007, o 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Zaś moja wypowiedź głównie tyczyła się początku wątku, gdzie pisano o rdeście ptasim, zaś na zdjęciach było wiele roślinek, na pewno nie jednoliściennych! Na chwastnicę rzeczywiście pomaga co innego, ale z rdestem nie ma co się bawić w pędzlowanie...
-marcinek-
Marcelina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 sie 2007, o 12:17
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Zachwaszczony trawnik

Post »

Jestem początkującą ogrodniczką :lol: i dopiero raczkuje. Chciałabym poradę w kwestii zachwaszczonego trawnika, w którym miejscami trawa jeszcze nie wzeszła lae jest on juz po pierwszym koszeniu. Czy mogę teraz zrobić oprysk Starane czy jeszcze poczekać. A jeśli tak to jek długo (trawnik ma 4 tygodnie)?

Pozdrawiam.
Marcelina
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

wpisz w wyszukiwarkę "trawnik" a wyskoczy Ci dużo tematów - znajdziesz w nich odpowiedzi na wszystkie swoje pytania :)
największe szkodniki w moim ogródku to ... moje dzieciaki ;)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Opryski można robić po pierwszym koszeniu trawy. Tak zalecają przed użyciem preparatu Mniszek 540 SL.
Pozdrawiam Andrzej.
Marcelina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 sie 2007, o 12:17
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Opryski można robić po pierwszym koszeniu trawy. Tak zalecają przed użyciem preparatu Mniszek 540 SL.
Dziękuję bardzo za cenne rady. Tak też zrobię ale kupiłam już Starane. Czytałam wiele pozytywnych opini na temat tego środka na forum. Chyba nie będzie zbyt mocny ???? ;:83
Marcelina
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mniszek 540 SL jest bardziej wydajny i tańszy. Ja ze Starane zrezygnowałem.
Pozdrawiam Andrzej.
Marcelina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 sie 2007, o 12:17
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post »

Czytałam, że oprysk należy dać najpóźniej do połowy września. Co zrobić jeśli będzie mało skuteczy? Powtórzyć? :roll:
Marcelina
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak powtórzyć. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Efekty oprysku będą widoczne po 1 - 2 tygodniach.
Pozdrawiam Andrzej.
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Post »

alternatywą może być też preparat Bofix, a jeżeli masz starane i wahasz się czy nie za mocny to zastosuj słabszą z zalecanych dawek.
Marcelina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 sie 2007, o 12:17
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post »

zbyszR pisze:alternatywą może być też preparat Bofix, a jeżeli masz starane i wahasz się czy nie za mocny to zastosuj słabszą z zalecanych dawek.
Dziękuje za radę. Mam nowy problem kiedy mam zacząć kosić po oprysku żeby nie było zbyt wcześnie. Dodaję, że mam zamiar zrobić oprysk jutro (pogoda sprzyjająca ma być :wink: a poza tym chwaściki już troszeczkę odrosły). :D
Marcelina
Vega_Q
50p
50p
Posty: 57
Od: 25 kwie 2007, o 23:21
Lokalizacja: Zagłebie

Post »

Witam
Trawke posiałem 3 tygodnie temu, na terenie uprzednio potraktowanym Roundupem. Starałem się jak najdokładniej wybrać pozostałosci po starym mocno zachwaszczonym trawniku. Trawka już ładnie wschodzi, ale wraz z nią pojawiły się.. jakieś roslinki liściaste (na całej powierzchnii trawnika). Oto fotki:
zdjęcia niedostępne
I teraz moje pytanie:
Czy są to chwasty, i mam je potraktować Mniszkiem (jak pisałem wyżej są one na całej powierzchni trawnika)?

Czy może wybrałem taką dziwną mieszanke traw (jest to trawa Wembley kupiona w Auchan - cena ok. 14 zł za kg.)?

Bardzo prosiłbym o rady.

z góry Dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”