Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Sundaville

Post »

Czy piwnica może być ciemna?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Zależy jak ciemna. U mnie jest 1 okno. Co prawda dużym go nazwać nie można. Dużo jest roślin, są stłoczone, niektóre nawet kilka metrów od okna ale wszystkie rośliny dają radę przeżyć w tym świetle. CZy w tej piwnicy jest jakieś okno?
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Sundaville

Post »

Mnie się wydaje, że w momencie, kiedy roślina jest w stanie bezlistnym, to światło też nie jest jej do niczego potrzebne :roll:
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

Ciekawa jestem jak zachowają się moje.Biała w ziemi straciła juz 3/4 liści :( , czerwone w hydroponice jeszcze sie ładnie trzymają.2-letnia powoli traci liście,ubiegłoroczna jeszcze kwitnie i ani myśli zrzucać liście.Obie za to puszczają długie wąsy, które na wiosnę mam zamiar obciąć.(jezeli coś z nich zostanie).
Trzymam kciuki za zimowanie Waszych.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Moje jeszcze sie trzymaja,nawet pąki jeszcze mają Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Moje dwie czerwone zaczynają zrzucać pierwsze listki :roll:. Może by je trochę nawieźć ? ...
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

AniaZ....nie należy juz teraz nawozić.Roślina przechodzi okres spoczynku. Teraz powinno sie ograniczyć podlewanie do minimum.Dopiero na wiosnę należy zacząć nawozić.
Ja zrobiłam teraz moim sunndavilkom drastyczne cięcie :( w/g wskazówek ogrodnika).Zostawiłam jedną ubiegłoroczną w hydroponice która jeszcze kwitnie (ma 2 kwiatki) i stała cały czas w domu na południowym parapecie.Zal mi było obcinać jednak lubię eksperymentować.Chcę zobaczyć efekty na wiosnę.Poprzednie lata nie udało mi sie niestety przezimować :( Czas pokaże czy zrobiłam dobrze.
Jak zrobię zdjęcia "ciachniętych" :) wstawię fotki
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Ja wiem, że one teraz śpią Tereniu, ale gdzieś tu czytałam, że 1/4 przeciętnej dawki nawozu :?: raz w miesiącu :?: :? Sama już nie wiem...
Moje niektóre mają jeszcze kwiatki, pączki powoli zrzucają, ale zrzucaniem liści to się martwię :roll:
Zimujemy kwiatki dopiero miesiąc, a przed nami jeszcze dobre trzy, cztery ... :cry:
Moje Sundaville tak ładnie urosły przez lato, że ja nie mam odwagi eksperymentować i jak padną to będę płakać :roll:.
Ale stres! :)
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Witam to jest moja pierwsza sundawilla uprawiana w hydroponice. Na razie rośnie zobaczymy co będzie dalej. Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

Aniu zrzucanie liści to normalne .Poczytaj wątek a przekonasz się że wszystkim opadaja liście.Jednym całkowicie drugim mniej.Jednym sie udaje przezimować innym tak jak mnie padają :( Mimo ze warunki zimowania są podobne.Straszna kapryśnica z tej sundaville. Na jednej ze stron tego wątku podałam link ktory warto poczytać.
Płakałam juz 4 lata.Myślę ze ostatni raz będę próbowała przezimować. W zeszłym roku też tak mówiłam :D
Sylwik...sadzę że to co pokazujesz na zdjęciu to młoda szczepka.Gratuluję i trzymam kciuki.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

Tak oto wygladają moje ciachnięte suńdaville.Kwitnacą jeszcze zostawiłam. Obrazek Obrazek [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d64 ... b8107.html]Obrazek[/

pozdrawiam i byle do wiosny
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Moje czerwone - straciły już liście :roll: . Po dwóch tygodniach wyglądają gorzej niż biała, ta zachowała jeszcze trochę liści.
Tereniu, jeśli taki bezlistny okaz ma szansę puścić liscie na wiosnę, to jest nadzieja :roll: . O losie!
Jeszcze trzy miesiące... :roll: :)
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

Aniu....mam cichą nadzieję że cos urosnie.Ciesze sie tylko że szczepka białej sundaville po 2 miesiącach nareszcie puściła korzonki. ;:138 postaram sie wstawic fotke jak bedzie już co fotografować :) Czerwone ponad 10szt wszystkie padły niestety :(
Aniu to tylko 3 miesiace ,głowa do gory ;:215
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”