Tunel - jakie warzywa?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
magda15135
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 maja 2008, o 09:24

Tunel - jakie warzywa?

Post »

Witam :)
Jestem właśnie w trakcie budowy tunelu ogrodniczego i mam pytanie: czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi jak należy siać warzywa? Co przy czym? Bo słyszałam ze niektórych nie można przy sobie siać. Czy to prawda?
Prosze o odp. :roll:
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Poczytaj o allelopatii czy też alelopatii (wciąż toczą się spory, która nazwa jest prawidłowa...) Są podane przykłady.
Pozdrawiam
Michał
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jestem właśnie w trakcie budowy tunelu ogrodniczego


Mało jest ogrodników którzy w tunelu sieją warzywa. Ludzie trudniący się warzywnictwem na sprzedaż , by przyśpieszyć zbiory wczesną wiosną uprawiają warzywa w tunelach ogrzewanych, rzadziej w nieogrzewanych. Ogrodnicy amatorzy w tunelach sieją w końcu zimy jako przedplon sałatę, rzodkiewkę, cebulę na szczypior, by później w końcu kwietnia sadzić w tunelach pomidory, paprykę lub ogórki. Jeżeli nie zależy Ci na innych wczesnych warzywach ,nie warto ich siać w tunelu bo w zupełności urosną w gruncie bez osłon, a uprawiając je w tunelu musisz je podlewać. Pozdrawiam .Tadeusz.
grog
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 lis 2009, o 11:31

Re: Tunel - jakie warzywa?

Post »

Witam
Chcialbym jak najszybciej zebrac pomidory z tunelu nieogrzewanego, kiedy zaczac wysiew? Rozumiem, ze na poczatku mlode rosliny musza byc trzymane w cieple, prosze o rade jaka temperatura jest optymalna i kiedy moge je przeniesc do tunelu nieogrzewanego. Czy mam je przesadzic do ziemi gruntowej, czy lepiej zostawic w donicach?
wstasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 16 sty 2010, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Płocka

Re: Tunel - jakie warzywa?

Post »

grog pisze:Witam
Chcialbym jak najszybciej zebrac pomidory z tunelu nieogrzewanego, kiedy zaczac wysiew? Rozumiem, ze na poczatku mlode rosliny musza być trzymane w cieple, prosze o rade jaka temperatura jest optymalna i kiedy moge je przeniesc do tunelu nieogrzewanego. Czy mam je przesadzic do ziemi gruntowej, czy lepiej zostawic w donicach?
Można w połowie marca. Pożniej należy przesadzić do większych donic. Do tunelu przesadzamy po majowych przymrozkach (ok 15 V)
Pozdrawiam
Wojtek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel - jakie warzywa?

Post »

W połowie marca siejemy pomidory do uprawy w gruncie.W namiocie powinny już być
posadzone w kwietniu,a właściciel ma kombinować,aby mu nie zamarzły.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Tunel - jakie warzywa?

Post »

Ja swoje pomidory corocznie sadzę na miejsce stałe w tunelu w okresie 20- 25 kwietnia, zależnie od aktualnej trwającej pogody w tych dniach. Zgadzam się z MIRZANEM, że sadząc do tunelu w tym okresie trzeba być przygotowanym na przymrozki, które mogą wejść nawet do zamkniętego tunelu.

Jeżeli ktoś chce mieć naprawdę wcześnie swoje pomidory, to wcale nie musi wszystkich wysadzić przed tym terminem, przecież wszystkie od razu nie da się zjeść, wystarczy posadzić kilka, kilkanaście sadzonek pomidorów. Sadzenie pomidorów na miejsce stałe w tunelu, przed datą 20 kwietnia jest mocno ryzykowne, ale "kto nie ryzykuje ,ten w kozie nie siedzi"
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel - jakie warzywa?

Post »

Wewnątrz tunelu rośliny można przykryć włókniną,a obok roślin postawić pojemniki
z wodą.
beata11
50p
50p
Posty: 75
Od: 2 cze 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel - jakie warzywa?

Post »

Czy można teraz jakieś warzywka wysiewać w tunelu na późny zbiór?.Ja posadziłam w tunelu truskawki najwcześniejszą odmianę Honeoye mam nadzieję że doczekam się ich bardzo wcześnie.Podobno można winogrona sadzić w tunelu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”